Samsung מציגה את פיתוחי הטלוויזיה שלה לשנת 2021

חברת Samsung משיקה טכנולוגיית מסכי טלוויזיה חדשה ומפחיתה את רמת הזיהום של מוצריה על הסביבה, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת אודות מסכי הטלוויזיה של החברה

אמנם אירוע ה-Galaxy Unpacked טרם הגיע ויתקיים ממש בקרוב, אך עד אז Samsung ארגנה לנו אירוע שונה ומרשים אודות מסכי הטלוויזיה החדשים של החברה. אירוע ההשקה כלל את הצגתה של טכנולוגיית הצפייה החדשה של החברה לצד הסבר מרשים על מאמצייה של סמסונג להוריד את טביעת האצבע הזיהומית שלה על כדור הארץ. מעבר לכך קיבלנו הסבר מרשים אודות שלל המסכים הזמינים לרכישה שיש לחברה להציע כיום כמו גם פיתוחים חדשים נוספים ומרשימים לא פחות. שנתחיל?

אתחיל דווקא עם החלק הפחות טכנולוגי והוא המאמצים הרבים של Samsung למזער את זיהום כדור הארץ עם המוצרים של החברה. בתור התחלה הציגה סמסונג את תכנית "Eco Packaging" שהיא תכנית שהתחילה לרוץ עוד בשנה שעברה וכעת מושקת באופן רשמי על גבי שלל מוצרי הטלוויזיה שיש לסמסונג להציע כיום. עד כה, כלל המסכים של החברה הגיעו באריזות גדולות הכוללות עיצובים צבעוניים על האריזה על מנת לשווק את המוצר שהאריזות מסתירות בתוכן. האריזות הללו כמו הרבה אריזות אחרות מוצאות את דרכן לזבל מאוד מהר לאחר התקנת המוצר והוצאתו מהקופסא, דבר שכמובן מגביר את זיהום כדור הארץ היות והאריזות כוללות עליהן שלל צבעים וחומרים בוהקים שמזהמים רבות את הסביבה בעת השימוש בהם.

על מנת למנוע זאת, החל מהשנה כלל מוצרי החברה יזכו לאריזות פשוטות וידידותיות יותר לסביבה העשויות מחומרים ממחוזרים, ומעבר לכך האריזות יגיעו באיכות גבוהה מאוד של קרטון עד לרמה שתוכלו ליצור מהקרטון עצמו שלל חפצים אחרים החל מצעצועים ועד לרהיטים של ממש. השאיפה של סמסונג היא להפוך את האריזות שלהן לפחות מזהמות ואף לבסיס נוח ליצירה של מוצרים חדשים שלא קשורים בשום צורה לסיבה שלשמה נוצרה האריזה מלכתחילה. סמסונג תספק פלטפורמה שלמה לטובת סיוע ביצירת תוצרים חדשים מהאריזות המשומשות במטרה להגביר את השימוש החוזר באותן האריזות במקום להשליך אותן לפח.

מעבר לכך הציגה סמסונג את השלט החכם החדש שלה העונה לשם "Solar Cell Remote Control". מדובר בשלט חכם הנוטש לחלוטין את הצורך בשימוש בבטריות הודות לפאנל סולרי הממוקם על גבי השלט המסוגל להטעין את השלט באמצעות אור השמש או עם אור מנורה ביתית. לאלה מכם שפחות מעוניים בהסתמכות על השמש יהיה ניתן להטעין את השלט באמצעות מחבר ה-USB המובנה שלו אליו מתחבר כבל חשמל לטעינה. סמסונג מבטיחה שנטישת הסוללות משלטי המסכים שלה תסייע בהפחתה משמעותית של זיהום כדור הארץ הנגרם כתוצאה מייצור ושימוש של סוללות.

מעבר לפיתוחים חדשים בתחום איכות הסביבה סמסונג הציגה שלל פיתוחים חדשים בתחום הנגישות.
אולי אתם לא יודעים זאת, אבל אחד מהקהלים הגדולים ביותר בשימוש ממושך עם מסכי טלוויזיה הוא דווקא קהל האנשים החיים לצד מוגבלות כלשהי. סמסונג שואפת לאפשר לאנשים אלה חווית שימוש נוחה מתמיד עם מסכי הטלוויזיה של החברה על ידי הנגשה של שלל תכונות של המסכים לאנשים בעלי מוגבליות, בין אם מדובר במוגבלות בראייה או בשמיעה.

סמסונג הציגה שלל אפשרויות נגישות חדשות, החל מהיכולת להזיז את הכתוביות שעל גבי המסך כדי שלא יסתירו כיתוב אחר (לדוגמה כיתוב של פאנל חדשות וכו'), יכולת לספק חווית סאונד מועצמת לאנשים הלוקים במגבלה בשמיעה, יכולת לתכנת באופן מלא את פליטת הצבעים של המסך כדי שיתאימו לאנשים בעלי מוגבלות בזיהוי צבעים ועוד. כמו כן הציגה סמסונג מערכת תפריטים המלווה בהדרכה קולית על מנת לסייע לאלה שלא מסוגלים לראות או להגדיר את הטלוויזיה שלהם בקלות באמצעות העיניים שלהם. לבסוף הבטיחה סמסונג שהיא תמשיך לפתח ולספק פתרונות נגישות חכמים במשך השנים הבאות כדי לאפשר לאנשים בעלי מוגבליות כלשהן בכל רחבי העולם להנות מחווית השימוש הנוחה ביותר עם מסך הטלוויזיה שלהם.

וכעת הגיע הזמן לעבור לפיתוח הטכנולוגי הגדול הבא של סמסונג. הכירו את טכנולוגיית Neo QLED!

עד כה טכנולוגיית QLED שלטה בשוק המסכים ביד רמה וכעת סמסונג שואפת לספק לצרכנים שלה חווית צפייה עשירה אפילו יותר עם טכנולוגיית Neo QLED. הטכנולוגיה החדשה לוקחת את כל התכונות האיכותיות והטובות שיש ל-QLED להציע ומוסיפה אליהן שכבה נוספת של טכנולוגיות מתקדמות ומרשימות בשלל תחומים שונים. בתור התחלה המסכים בסדרת Neo QLED עושים שימוש במערך לדים חדשים העונה לשם Quantum Matrix. הטכנולוגיה החדשה הזו מאפשרת למסכים לכלול הרבה יותר לדים באמצעות ה-Quantum Mini LED, שהם לדים המהווים כ-1/40 מגובה הלדים שניתן למצוא היום בשוק. הודות לכך שהלדים קטנים הרבה יותר, סמסונג הצליחה לכלול עם המסכים שלה כמות עצומה של לדים (כ-24 מיליון לדים הנשלטים כל אחד באופן נפרד אם נהיה מדויקים), והיות וכמות הלדים גדולה יותר, גם כמות הפרטים עשירה ומרשימה יותר. מעבר לכך המסכים עושים שימוש במעבד ה-AI החדש של החברה, ה-Neo Quantum Processor שיעצים את חווית הצפייה אפילו יותר באמצעות שלל טכנולוגיות כגון טכנולוגיית Upscale המשפרת את האיכות של כל תוכן שהוא עד לרמת 8K ועוד.

מעבר לכך המסכים החדשים יגיעו עם מעמד חדש ומתקדם העונה לשם "Slim One Connector Box". המעמד החדש ניתן לשימוש בשתי תצורות כאשר הראשונה היא כאשר הוא מחובר באופן ישיר למסך ומשמש כרגל שלו ומרכז ניהול אחד לכבלים והתצורה השנייה כקופסת כבלים אלגנטית הנמצאת לצד הטלוויזיה כאשר היא תלויה על הקיר.
כמו כן הטלוויזיות החדשות יגיעו עם עיצוב חדש מסוג "Infinity One Design" הכולל גבולות מסך קטנים במיוחד לצד מערכת רמקולים משופרת עשוה שימוש בטכנולוגיה בשם "Object Tracking Sound Pro" המסוגלת לנתח את הסביבה בה מוצב מסך הטלוויזיה ולתכנת את פליטת הסאונד בצורה הטובה ביותר בהתאם לסביבת המסך.

טלוויזיות ה-Neo QLED החדשות יציעו שלל תכונות חדשות ומשופרות הכוללות בין היתר תמיכה ב-Samsung DeX שהיא טכנולוגיה המאפשרת הקרנה ועבודה עם הטלפון החכם שלכם בקלות בתצורה המזכירה מאוד עבודה עם מחשב נייד, פיתוחים חדשים בתחום הבריאות כגון תמיכה במערכת Samsung Health המאפשרת לכם לבצע אימוני כושר שונים בצורה נכונה ובהדרכה מלאה על גבי המסך שלכם, תמיכה במצבי משחק משופרים ומערכת חדשה המסוגלת לספק מידע יעיל בזמן משחק וכן לשנות שלל תכונות שונות בהצגת המשחק שלכם על גבי הטלוויזיה ועוד. כמו כן ובהתאם לנהלי החיים בתקופת הקורונה, הטלווזיות החדשות יגיעו עם תמיכה מלאה ב-Google Duo לצד תמיכה בשלל תכונות נוספות לניהול חיי חברה מרחוק כגון היכולת להקרין את שיחת הוידאו שלכם לצד התוכן המשודר בטלוויזיה, אפשרות לחבר מצלמת רשת על גבי הטלוויזיה שתעקוב אחריכם בעת הסתובבות בחלל הבית שלכם בזמן ביצוע שיחות ועוד.

טלוויזיות החדשות יגיעו במספר גדלים, החל מגודל של כ-70 אינץ' ועד לגדלים מרשימים וגדולים במיוחד של עד כ-110 אינץ במהלך שנת 2021.

כמובן שלצד סדרת המסכים החדשה סמסונג ממשיכה לשווק ולספק שלל פתרונות בתחום מסכי הטלוויזיה בשלל סדרות שונות.

סמסונג הזכירה לנו במהלך האירוע את פורטפוליו המסכים העצום שלה הכולל שלל סדרות כגון סדרת QLED, סדרת The Frame המאפשרת למסך שלכם להפוך ליצירת אומנות מרשימה כאשר אין במסך שימוש. הסדרה תציע כ-5 צבעים חדשים למסגרת הטלוויזיה וכן שני עיצובים שונים על מנת שהמסך שלכם יתאים לכל חלל בבית שלכם. מעבר לכך הציגה סמסונג פעם נוספת את סדרת The Serif, סדרת The Terrace, סדרת The Sero וכן את סדרת המקרנים The Premiere המספקות שלל אופציות שונות לצריכת תוכן הטלוויזיה שלכם בכל מקום ובכל צורה.

מה אתם חושבים על הפיתוחים החדשים של Samsung? האם תרכשו מסך חדש בסדרת Neo QLED? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה