עשור בגלקסיה – השקת ה-Samsung Galaxy S10

כמעט תמיד בהשקה של טלפון חכם חדש, ובעיקר כשמדובר בחברות ענקיות ומכובדות בתעשייה, יש רעש גדול סביב המוצר הטרי. גם הפעם, עם סמארטפון הדגל החדש של Samsung, ה-Galaxy S10, הרעש הורגש, וכדי לרכב קצת על הרעש ואולי לייצר עוד ממנו, הוזמנו לאירוע ההשקה הרשמי של הסמארטפון, והנה הרשמים.

האירוע התרחש הפעם בבית השמחות בתל אביב, עם דגלים גדולים, שולחנות, כסאות וסטנדים שפשוט צועקים Samsung, כדי שתהיו סמוכים ובטוחים שהגעתם למקום הנכון. אבל אנחנו לא מדברים על ה”לוקיישן”, שכלל גם ארוחת בוקר קצרה, אלא על המוצר עצמו, ולכן החברה לא החליטה לחסוך באמצעים והעלתה אותנו לאולם האירועים של המרחב, בו יכולנו לראות את המסע בן העשור שעבר הטלפון החכם, מההשקה של ה-Galaxy S הראשון ועד היום. אחרי כמה דקות שעלינו הגיע הזמן להכרזה ולהשקה האמיתית, ובראשית ההצגה עלה לבמה היונג בין ג’ו, המנכ”ל הנוכחי של Samsung ישראל, ולאחר כמה מילים בעברית כמו “שלום,” ו”נעים להכיר”, התחלנו להכיר את המכשיר החדש, שעל פיו, ישראל היא המדינה הראשונה בה ה-S10 מושק.

סדרת Galaxy S הגדירה מאז ומתמיד טכנולוגיה פורצת דרך וחדשנות בעולם הסמארטפונים, גם אחרי עשור סדרת Galaxy S10 ממשיכה במסורת זו. המכשירים תוכננו ועוצבו לרמת ביצועים גבוהה במיוחד שמשתמשים היום רוצים וצריכים. מטרתנו ב-Samsung לאפשר לכל משתמש לבטא את הייחודית והיצירתיות שלו עם מכשיר המותאם בדיוק לצרכיו”. מסר מר ג’ו בהשקה.

לאחר הצגה קטנה, טיפה זוהר של אור הזרקורים והמון פלאשים מהעיתונאים המצלמים, עלה לבמה דירקטור חטיבת המובייל בסמסונג ישראל, גיא היבש, והחל כמובן להתרברב על המסך הגדול בה חתך מיוחד למצלמה כדי שלא תיווצר מגרעת, המציגה גם HDR+ בגרסה 10 וצבעים חדים ומדויקים במסך Dynamic AMOLED חדשני ובהיר, שהוא אחד המאפיינים הבולטים והמעניינים ביותר במכשיר החדש, בנוסף לחיישן טביעות האצבע האולטרה-סוני הממוקם מתחת למסך מרהיב זה, וחמשת חיישני המצלמה המאפשרים תמונות רחבות, המאפשרות צילום וידיאו יציב וחלק עם ה-Super Steady Camera. עוד מאפיין נוסף שהוצג הוא הטעינה האלחוטית המשותפת, שתאפשר לכם להטעין מכשירים אחרים בצורה אלחוטית דרך סוללת ה-4100mAh, כמו השעון החדש, ה-Galaxy Watch Active, וה-Galaxy Buds, אוזניות True Wireless חדשות, אשר הושקו גם הם באירוע המיוחד ומאפשרים טעינה אלחוטית מלאה. אם תבחרו שלא להשתמש בטעינה האלחוטית, על פי החברה תוכלו להשתמש ב-S10 במשך יממה שלמה. “סדרת Galaxy S10 תספק לצרכן הישראלי חדשנות ואיכות בלתי מתפשרת. לצד עיצוב חדש ומרהיב, יוצגו, לראשונה ב-Samsung, טכנולוגיות חדשות שמציעות תועלת בלתי מתפשרת למשתמשים,” מסר היבש.

לאחר מכן קיבלנו לבמה את רונן סלם, ראש מחלקת השיווק ב-Samsung ישראל, שהציג בפנינו את הפרסומות השיווקיות החדשות שנוכל לראות כבר מהיום בשידורי הטלוויזיה, את שלטי החוצות הענקיים שהחלו למלא את רחובות וכבישי הארץ המפצירים בנו שזהו הסמארטפון הטוב בשוק, וצוות ה-We Are Samsung, צוות של 27 הסלבריטאים שיעזרו לקשר בין המותג למשתמשי הקצה, הכולל בין היתר את רותם סלע, אנה זק, נועה קירל, עומר חזן, יונתן מרגי, אביב אלוש ועוד שמות גדולים אחרים.

אז אחרי כל הדיבורים סוף סוף הצלחנו לשים את ידינו על הליין-אפ החדש של Samsung להשנה, הכולל לא רק את ה-S10 והגרסה המוגדלת שלו, ה-+S10, אלא גם את ה-S10e, מכשיר זול יותר וקטן יותר מה-S10, שמציע את אותה איכות בניה וכמעט את אותם רכיבים פנימיים, עם כמה מאפיינים חסרים ופונקציות שונות. לדוגמה, לא תמצאו את חיישן טביעות האצבע האולטרה-סוני המיוחד, אך במקומו תמצאו חיישן טביעות אצבע רגיל מחוץ למסך על כפתור ההדלקה של המכשיר, במיקום נוח ומהיר בו תוכלו להניח את האגודל שלכם בקלות גם בשימוש רגיל במכשיר.

ה-S10 וה-+S10 הם מכשירים מעניינים גם במבט במציאות וגם על הנייר, אולי רק כמה מאיתנו לפחות התלהבו מהמגרעת שהפכה את מסך הסמארטפון שלנו ליותר גבוה אך עם השארת מיקום למצלמה ולחיישנים נוספים, אבל אני בטוח שאין כמעט אדם שלא יראה את הטלפון במציאות ויגיד “וואו”. גם אחרי כמה דקות של שימוש במכשיר קשה להרגיש בקיומו של העיגול החסר במסך, גם בשל העובדה ש-Samsung משתמשים בכוונה במספר פיקסלים מסביב לחתך המצלמה כדי להחשיך בהדרגתיות את המסך לקראת החיישן, וגם בשל הגודל הפיזי שלו, בעיקר על ה-S10. לדעתי לפחות, שני חיישני המצלמה על ה-+S10 הורסים את האשליה והוספו רק כדי להפוך את המכשיר ליותר “פרימיום” בשביל הצרכן, כך שרק אם אתם חייבים את המסך הגדול במעט של ה+, וכמובן יכולים להרשות אותו לעצמכם, כדאי לכם ללכת על המכשיר הגבוה.

ה-Galaxy Watch Active וה-Galaxy Buds היו מעניינים אך פחות ממכשירי הדגל החדשים, הן בשל אופי המוצרים עצמם, והן בשל הקושי הלוגיסטי להתנסות בהם באירוע. ה-Watch Active מציג יחד עם נגן מוזיקה מובנה היכול להכיל 4GB של שירים, גם עמידות במים שיכולה להגיע איתכם עד לעומק של חמישים מטרים מתחת למים, כדי להחמיא לתו תקן ה-IP68 שהוצג למכשירי ה-S10, שיכול לגרום למכשירכם להיות טבול במים עד לעומק של כ-2 מטרים, ולא לכשול.

וזה היה האירוע הגדול של Samsung לסדרת ה-S10 החדשה, במהלך שאלות בסיום האירוע גם קיבלנו תשובות מגיא היבש למספר שאלות שאולי רובכם ציפיתם להן: ראשית, היבש הודיע שה-Galaxy Fold אכן מתוכנן להגיע לארצנו, ואף יוקדש לו אירוע גדול ומיוחד כשהשקתו תוכרז בעתיד הקרוב. שעון ה-Galaxy Watch גם מציג אפשרות למדידת לחץ דם שעל פי החברה, מתאים גם לתו התקן הישראלי. שעון נוסף שהיה אמור להגיע אלינו הוא ה-Galaxy Fit, שיגיע אלינו במהלך אפריל הקרוב ולא יושק יחד עם שלל המכשירים שהוצגו באירוע, דבר נוסף שלא יגיע אלינו אם בכלל, הוא Samsung Pay, מערכת התשלום הדיגיטלית המשתמשת בחיישני הסמארטפון שזמינה כבר במספר מדינות בעולם לא תגיע לפחות בשנה הקרובה לארץ. סדרת ה-S10 תהיה זמינה בגרסת סים בלעדי, ולא בגרסת ה-Dual Sim הזמינה בשאר העולם, והסיבה היא שהחברה אינה מרגישה דרישה מהצרכן להבאת גרסה זו של המכשיר לארץ, וכרגע היא מתמקדת בקהל היעד אשר לא משתמש בשני כרטיסי סים במהלך יומו הרגיל. ה-S10 עדיין תומך ב-DeX, שהיא האפשרות להפוך את המכשיר למחשב שולחני לכל דבר, שכעת נתמך גם על ידי כבל ישיר בלבד במקום העריסה המיוחדת שהוצגה יחד עם ה-S9 בשנה שעברה, יחד עם אפשרות ה-Slow Motion שגם היא הוצגה בשנה שעברה. ולבסוף, השאלה שהכי בוערת וחשובה לכולנו: המחירים והצבעים, שיהיו זמינים בשוק שלנו החל מהיום(!) הם:

Galaxy S10e – בצבעי שחור, לבן ובמחיר מומלץ לצרכן של 2,999   ש”ח

Galaxy S10 – בצבעי שחור, לבן וירוק במחיר מומלץ לצרכן של  3,599 ש”ח

Galaxy S10+ בצבעי שחור, לבן וירוק ובמחיר מומלץ לצרכן של 3,999 ש”ח

Galaxy S10+ גרסת 512GB בצבעי שחור ולבן קרמי ובמחיר מומלץ לצרכן של 4,999 ש”ח

תכולת הערכה בכל המכשירים כוללת מגן מסך קדמי שהודבק בתהליך הייצור וכיסוי אחורי.

אלו הרוכשים מוקדם את ה-S10 בשלל גרסאותיו במספר משווקים מורשים יקבלו גם הנחה של עד כ-50% על ה-Galaxy Buds שהוזכרו קודם לכן, שיגיעו במחיר מומלץ לצרכן של 599 ש”ח, ו-Galaxy Watch שגם הוזכר קודם לכן יגיע במחיר של 999 ש”ח.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *