כוח האהבה – ביקורת למשחק Scott Pilgrim vs The World: The Game – Complete Edition

Scott Pilgrim vs The World: The Game, אחד ממשחקי ה-Beat ’em Ups הפופולרים בכל הזמנים חזר לקונסולות מודרניות, בואו נראה אם עדיין מצליח להתעלות על משחקים אחרים בז'אנר.

גילוי נאות, "סקוט פילגרים נגד העולם" (Scott Pilgrim vs. The World) של אדגר רייט הוא בין הסרטים האהובים ביותר עליי בכל הזמנים. סרט האדפטציה לסדרת הקומיקס (מנגה) היה הדרך הטובה ביותר שראיתי סרט עם רעיון של משחק וידאו מגיע למסך ועד היום אני בהלם שהסרט כשל בקופות. אז כששמעתי שבדור הקודם יצא משחק מכות, פחות או יותר עם יציאת הסרט שהוא גם עיבוד מצוין לקומיקס, הייתי חייב לנסות אותו, אבל בעקבות בעיות של רשיון הפצה, המשחק לא היה זמין, עד עכשיו.

במקרה ואתם לא מכירים את עלילת הסרט והמשחק, התמצית היא ככה- הדמות הראשית היא סקוט פילגרים, בסיס בלהקת רוק בשם סקס בומבאמב שיום אחד פוגש את רמונה פלאורס במסיבה ומתאהב בה, השניים מאוהבים מעל ומעבר אבל בדרך ללהיות חבר וחברה, סקוט צריך לנצח את 7 האקסים הרשעים של רמונה. הסיפור מתייחס לעולם האמיתי כסוג של משחק וידאו עם חיים נוספים, נתוני דמות וכלי נשק מיוחדים, וישנם דברים בדיוניים נוספים כמו תת חלל (מימד אחר) וטבעונים עם כוחות על. זה מגניב מאוד ומצחיק רצח, בעיקר לשחקנים שגדלו על משחקי הוידאו של Capcom, Nintendo ו-Sega.

המשחק Scott Pilgrim vs The World הוא משחק מכות Beat ’em Up. אתם בוחרים אחד מתוך 6 דמויות הסיפור, סקוט, רמונה, סטפן, קים, וואלאס ונייבס (השניים האחרונים הם דמויות הרחבה). מתקדמים שלב, שלב ומנצחים אויבים שונים עם התקפות שונות עד הבוס הגדול, במקרה הזה, אחד האקסים של רמונה. כל הדמויות בעלות שליטה בסיסית דומה ומהלכים טיפה שונים אבל הם מרגישים מאוד שונה אחד מהשני ולכל אחד מהם יש 2 מתקפות מיוחדות שונות- אחת שמורידה ממד החיים ואחת שמוריד ממד האנרגיה, שאם תמותו, יחיה לכם את מד החיים בכחצי מכמות האנרגיה שנותרה לכם. כמו כן, כל דמות מקבלת סוף אחר עם סיום המשחק והסוף של רמונה נחשב האמיתי.

בכל שלב, הדמות שלכם תאסוף כסף מחיסול האויבים ושלבי בונוס, מה שיאפשר לה לקנות פריטים שיחזקו וירפאו אותה כך שתוכלו לנצח את השלב, וכמו כן, היא תעלה ברמות באמצעות נקודות XP, מה שיחזק את הנתונים שלה וייתן לה עוד מהלכים לשימוש.

כל שלב בנוי ממספר אזורים מלאים באויבים שונים שתוקפים מאוד שונה, חשוב להכיר את אופן התקפתם, ולתקוף ולהגן בהתאם. בסוף השלב יהיה קרב בוס אחד או שניים מול אחד האקסים שבעלי יכולות מיוחדות כמו מתיו פאטל שמזמן שדות ויורה כדורי אש, או טוד הטבעוני שיש לו כוחות טלקינטיים, או רוקסי שיש לה כוחות נינג'ה כמו דמות ב"נארוטו". כל קרב בוס הוא סופר מגניב וקשה רצח, וברגע שתנצחו אותו זו חוויה מאוד מספקת.

המשחק ללא ספק קשה, בעיקר אם תשחקו לבד, אפילו על הרמה הקלה ביותר אבל בהתחשב שאחרי כל פעם שתכשלו תצברו נקודות ניסיון וכסף, ותלמדו את השלב, זה עדיין בר ביצוע. אבל אם עדיין תמצאו את האתגר קשה מדי, עד 3 חברים יכולים להצטרף למאבק שלכם, כל דמות עם יכולות שונות כמו שציינתי, להמם את כל האויבים על המסך או לקבל בוסט מהירות למשל, ואם תמותו במהלך השלב, חברים שלכם יכולים להחיות אתכם, מה שעושה את המשחק משמעותית קל יותר. אז 6 הסופים השונים ביחד עם רמות קושי שונות ומאתגרות, מוסיפים הרבה לאפשרויות המשחקיות החוזרת של Scott Pilgrim vs. The World . 

המשחקיות הכללית של הסיפור המרכזי היא מצוינת, כל שלב מאוד שונה מהאחר עם מגוון רחב של אביזרים להשתמש נגד האויב ועם גיוון נהדר בין האזורים שנותנים כבוד למשחקי המכות מהארקייד של פעם או פשוט כוללים בדיחה משעשעת, כמו רגע שבו יש מלחמת שלג או שאתם מותקפים על ידי אדם בחליפה של גודזילה על סט הצילומים של האקס לוקאס (אותו גילם כריס אוונס בסרט). הסיפור מדפי הקומיקס די מובן על המסך, למי שמכיר אותו אבל שחקנים שאינם מכירים את הסרט או את סדרת הרומנים הגרפים, לא ממש יבינו מה הסיפור של המשחק או מי הן הדמויות, למעט רמונה וסקוט ושיש 7 אקסים מסוכנים. 

מצבי המשחק הנוספים הם Boss Rush שבו אתם מנסים לחסל את כל הבוסים של המשחק כמה שיותר מהר, מצב זומבים בו אתם צריכים להלחם בזומבים שממשיכים לבוא עוד ועוד, ותצטרכו לשרוד כמה שיותר זמן שמרגיש מאוד כייפי ואיטנסיבי עם חברים, מצב קרב שמרגיש יותר כמו מחווה למצב הקרבות של Double Dragon מאשר מצב שבאמת כייפי לשחק בו למעט קצת צחוקים, ומצב מחניים, בו אתם צריכים לפגוע בכל היריבים באמצעות כדור, לא ממש מרגיש כמו מחניים וגם לא מהווה יותר מדי כיף בגלל פיזיקת הכדור שנזרק.

אז מצב המשחק העיקרי הוא הסיפור המרכזי שכולל עיצוב נהדר בהשראת הקומיקס ופסקול מפציץ. כל שלב במשחק כולל מוזיקה מלהיבה בסגנון רטרו שכל כך קליט ובלתי נשכח שתמצאו את עצמכם מזמזמים גם אחרי שתסיימו לשחק. המוזיקה גם מתחזקת עם ההתקדמות שלכם בשלב מה שמביא אתכם לשיא ההייפ והקצב כשתלחמו באקס הרשע של רמונה. כמו כן, המוזיקה מותאמת לסביבה שבה אתם נמצאים- אם תהיו במנהרה המוזיקה תהיה עם הד קל שגורם לה להשמע כאילו היא מגיעה מרמקול במנהרה ואם אתם במרפסת מחוץ למסיבה בשלב של התאומים, המוזיקה נשמעת כאילו היא יוצאת מתוך המסיבה בדירה בזמן שאתם נלחמים בגשם. המוזיקה נכתבה בצורה מושלמת עבור המשחק וצוות הסאונד עשה עבודה טובה בלשלב את המוזיקה אל תוך המשחק בכל האופנים הנכונים.

בפן של הגרפיקה, שמסתכלים על השם Complete Edition בדור הנוכחי, יש ציפייה קלה לאיזשהו שיפור גרפי ושחקנים צריכים להבין שמדובר ב-Port של המשחק מהדור הקודם, אין פה איזשהו שידרוג לגרפיקה למעט אולי הגדלת הרזולוציה אבל גם שם זה לא מורגש כי המשחק מפוקסל בסגנון שלו. כמו כן, אפשר לראות שמדובר בפורט עם באגים קלים פה ושם עם הלוגו של Universal נתקע בתחילת המשחק. אבל האם זה אומר שלא שווה להשיג את Scott Pilgrim vs The World: Complete Edition? ברור שלא, עדיין מדובר באחד ממשחקי ה-Beat ’em Up הטובים בכל הזמנים והגרסה החדשה מצרפת 2 דמויות DLC מצוינות עם נייבס וואלאס שרק מוסיפות לחוויה הכייפית שהמשחק נותן.

סיכום

Scott Pilgrim vs The World הוא עדיין משחק מדהים תודות למשחקיות ממכרת, גיוון, עיצוב נהדר ופסקול מפציץ. גם עשר שנים אחרי הוא מלך בז'אנר משחקי המכות.

שחקנים שמחפשים חווית משחק כייפית עם חברים או פשוט מעריצים של משחקי רטרו, אסור להם לפספס, מדובר במשחק שהוא בידור שלא רוצים שייפסק.

Scott Pilgrim vs The World : The Game – Complete Edition זמין למחשב האישי, Xbox One, PlayStation 4 וה-Nintendo Switch.

Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition

Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition - 8.5

8.5

מעולה

משחק ה-Beat 'em Up עדיין עומד בראש הז'אנר תודות למשחקיות נהדרת ומגוונת, פס קול מדהים ועיצוב נהדר בהשראת הקומיקס עליו הוא מבוסס.

User Rating: 4.56 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה