Enter the Dragon – ביקורת המשחק Shadow Warrior 3

תשחיזו את הקאטאנה ותפסו כמה רובים, הגיע הזמן לחסל דרקון ענק ב-Shadow Warrior 3

אני חייב לציין שאחת הסדרות שפספסתי בדור המשחקים האחרון לצערי הרב הייתה Shadow Warrior של Devolver Digital. לא שלא היו לי משחקים לשחק, אבל בגלל שהסדרה נראתה כמו כיף הרסני ומהנה עם כל משחק חדש, אפילו דירגתי את המשחק השני בסדרה המחודשת כאחד המשחקים הלא מוערכים של הדור האחרון. אז כשקיבלתי הזדמנות לשחק Shadow Warrior 3 אחרי טירוף המשחקים שקיבלנו בחודש פברואר, זרמתי על ההזדמנות והחלטתי לנסות את הסדרה עם הפרק השלישי שבה.

ובכן, לצערי הרב, בחרתי את משחק הכניסה הלא נכון. כי בזמן ש-Shadow Warrior 1 ו-Shadow Warrior 2 מהווים נקודות כניסה טובות לשחקנים חדשים, המשחק השלישי ממשיך ישירות את העלילה מהמשחק הקודם, עם לו וונג, כעת עם מראה חדש, מנסה לחסל את הדרקון ששיחרר אל העולם, למרות שלא קיבלנו הסבר למה בדיוק קרה ואיך הוא יצא מהדרקון.

אחרי מונולוג שנותן תקציר על מה שקורה ביחד עם Tutorial למכניקות המשחק, אנחנו רואים את לו וונג יוצא לדרך ביחד עם אויבו לשעבר אורוצ'י זילה על מנת לחסל את הדרקון ואת כל המפלצות שהביא איתו לעולם באמצעות המסיכה של הוג'י. יש פה ושם תפניות בעלילה, הכל בהומור כמובן, שלא כולם יוכלו להתחבר לילדותיות שבו, והמשחק מקבל סיום די מספק עבור הסדרה.

Shadow Warrior 3 מהווה סיום נחמד לשחקנים שהרגישו צורך לעוד אחרי המשחק האחרון שבסדרה, אבל אין ספק שאותם שחקנים יתאכזבו, כי בזמן שהמשחק מהווה סגירת מעגל מבדרת לסיפור הדרקון, מדובר במשחק שהוא משמעותית קצר יותר ולינארי יותר מקודמו, שזה כמעט מרגיש כמו הרחבה של המשחק הקודם. הסיפור ייקח לכם כ-7 שעות לסיים בלחץ ובזמן שאין לי בעיה עם משחקי אקשן קצרים, זה קצת מוזר שמדובר במשחק כמעט חצי מזמן הריצה של המשחק הקודם אך יקר ב-10 דולרים יותר, עם מעט מאוד דברים מתרחשים בסיפור.

מעבר לזמן המשחק הקצר, עדיין מדובר במשחק אקשן מהנה. כמובן שהמשחקיות לא חלקה והעולם לא נגיש כמו ב-Doom, אבל יש פה הרבה להנות ולשחק.

מדובר כמובן ב-FPS, אתם מאובזרים עם חרב קאטאנה ושישה רובים, 5 די סטנדרטים ואחד מאוד מהנה, רובה ציד, אקדח, צמד מקלעים, משגר רימונים, רובה צליפה ומשגר מסורים. שימוש ברובים משיג לכם חיים מאויבים וחיסול באמצעות החרב מוציא לכם תחמושת מאויבים, ככה שתמיד תנסו לשלב ביניהם בזמן שאתם רצים בזירה ומחסלים שדים. כמו כן, בדומה ל-Doom, תוכלו לבצע חיסול מיוחד של שד מה שייתן לכם עוד חיים או יהפוך את החיסול לנשק נוסף עבורכם לחיסול עוד שדים, כמו תלישת עין של שד קרח ולזרוק את העין כדי להקפיא מקבץ של אויבים או שבירת רגל של שד מגודל על מנת להשתמש ברגל כפטיש לחיסול אויבים סביבכם, אנימציות החיסול פחות מפורטות וחלקות מ-Doom אבל הן ללא ספק מהנות ומוסיפות עוד אלמנט לשמור על האקשן תוסס.

האקשן גם כולל הרבה שימוש בסביבה, שימוש בחבל הטיפוס שלכם כדי למשוך אויבים וריצה על הקירות בשביל לחסל אויבים מכל זווית. מה שכן, הרבה פעמים שאספתי תחמושת זה לא מילא את הנשק שרציתי ונתקלתי בלא מעט באגים במהלך המשחק, כמו ברדיפה אחרי הרקון שגנב את המסיכה, לפעמים הוא פשוט ישב שם וליקק לעצמו את האזור הפרטי.

כל אחד מהנשקים שלכם אתם יכולים לשדרג באמצעות נקודות מיוחדות שתמצאו בעולם ועל ידי השלמת אתגרים במשחק שיקנו לכם עוד נקודות. כמו כן, תוכלו לשדרג את וונג עצמו גם באמצעות נקודות שתמצאו בעולם, שלצערי הרב די לינארי ובנוי בעיקר ממספר אתגרי פלטפורמה שמחברים בין זירה לזירה שבהן יש אויבים. כל זירה היא כייפית עם חומרי נפץ, נקודות התחמקות, התנדנדות והחלקה שמובילים לאקשן מרהיב ובלתי פוסק, אבל בהתחשב שאתם לומדים מאוד מהר לפתוח נקודות גישה חדשות עם אקדח כדי להשלים מסלולי פלטפורמה, ביחד עם ריצה על קיר ווו תלייה מאוד מהנה, קיוויתי ליותר פתיחות בעולם היפיפה של Shadow Warrior 3.

העולם עצמו אולי פחות מסיבי ופתוח מקודמו, אבל העולם של המשחק עדיין יפה לעין עם אזורים עוצרי נשימה לאורך כל המסע שלכם בעלי מאפיינים אוריינטליים שלפעמים תמצאו את עצמכם נעצרים במקום בכל הכאוס ובוהים בנוף היפיפייה שמול עיניכם. כמו כן, כל העיצובים השונים של הדמויות, האויבים והמיקומים מאוד יצירתיים, צבעוניים ובלתי נשכחים ועוזרים למשחק לקבל זהות מיוחדת שמפרידה אותו ממשחקים אחרים בז'אנר. המשחק לרוב רץ סביר אבל מספר פעמים נתקעתי בהאטה משמעותית בפריימים באקשן ובסצנות המעבר, משהו שלא צריך לקרות על ה-PlayStation 5, מה שקצת הוציא מחווית היופי והכיף.

המשחק כולל פסקול די מהנה ומלא באקשן לצד אפקטי צליל מהנים ודיבוב לא רע עם דיאלוג קרינג'י וטיפשי, שרק מוסיפים לאקשן המטורף וההומור הילדותי והמגוחך שמאפיין את סדרת המשחקים, כשהדיאלוג עצמו יכול להיות פלוס או מינוס, תלוי למה מצפים. 

סיכום

Shadow Warrior 3 הוא משחק אקשן מהנה עם הרבה קרבות טובים, עיצובים יפים והומור מבדר, תלוי בטעם שלכם. אבל זה משחק שמאוד קשה להמליץ עליו.

זאת בעיקר בגלל זמן המשחק המאוד קצר שלו, הצמצום של הסיפור ועולם המשחק וחלק מהבאגים שעוד קיימים במשחק. אני ממליץ בעיקר לשחקנים שרוצים סיום מספק לסדרה אחרי ששיחקו ב-Shadow Warrior 2, מעבר לכך? אפשר למצוא יותר ערך במקום אחר.

Shadow Warrior 3

ציון סופי - 6

6

בינוני

למרות אקשן כייפי ומהיר עם סביבה יפה לעין, מדובר במשחק מאוד קצר וסגור שלא מרגיש שווה את מחיר הביקוש

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה