סיקור מציאות מדומה – Sky Front, High Noon, Boxing Apocalypse

Sky Front:

מציאות מדומה

Sky Front הוא משחק ירי תחרותי – Deathmatch עם מערכת ייחודית שבה אתם למעשה עפים באוויר כאשר אתם אוחזים בקרס משיכה שבאמצעותה תוכלו להגיע ממקום למקום. המשחק מהנה ויש לו פוטנציאל להיות המקביל למשחקים מוכרים מהז’אנר כמו Unreal Tournament אך המשחק לוקה בכמות שחקנים דלה והרבה מאוד באגים.

תוכלו לשחק נכון לרגע זה בשתי מפות בצוותים של 3 נגד 3 או 6 נגד 6 שחקנים, או מצב של “free for all”, בו כולם נלחמים נגד כולם. לרשותכם 5 כלי נשק בסביבה של אפס כוח כבידה, כלי הנשק מעוצבים היטב והמשחק מספק אקשן מהיר ומהנה.

הנשק בו תשתמשו הכי הרבה הוא הנשק שיאפשר לכם לעוף בכיוון שאליו אתם מכוונים את השלט, ובנוסף יאפשר לכם לשלוח קרס משיכה שמאפשרת לכם לאחוז ולהגיע למבנים במשחק, דבר שיאפשר לכם לתפוס מחסה ולהסתתר מפני האויב.

המשחק אינו מכיל אפשרות של התאמה אישית לדמות שלכם ולכן במשחק כולם נראים די אותו הדבר, מלבד ה-Skin שאותו תוכלו לבחור לדמות שלכם כביכול, אם כי הכפתור הראשי שאמור לאפשר לכם זאת מאוד גליצ’י ובאגי ולפעמים אינו מוביל לשום מקום, דבר שקורה גם עם אפשרות האימון שאינה עושה דבר.

ניתן להתאים את ארסנל הנשקים שלכם לפני שאתם יוצאים לקרב, לרשותכם חמישה כלי נשק וחמש יכולות פעילות אשר שונות מאוד האחת מהשניה, ישנם יכולות שנראות תחילה כחזקות מדי כמו למשל יכולת המאפשרת לכם לראות דרך קירות או משגר רקטות שעוקב אחרי האויב, אך זה מתאזן עם יכולות נגדיות כמו היכולת להיות בלתי נראה עם רובה צלפים. זה מוביל למשחק יחסית מאוזן למרות שלפעמים המשחק מרגיש מתסכל וקשה מדי בעיקר כאשר משחקים נגד בוטים, שהוא החלק הכי פחות מוצלח במשחק ואפרט.

חוסר כמות המשתתפים הפעילה במשחק היא למעשה הדבר שהכי גורע מהמשחק להצליח. נוכחות הבוטים במשחק היא דבר שאמור ‘להציל’ אותו מכישלון, אך עם זאת האינטליגנציה המלאכותית שלכם נוראית, הם יעופו לכיוונכם באטיות וירו עליכם בדיוק כלכך מושלם כך שאין לכם שום סיכוי והם הורסים את כל הכיף וסגנון המשחק המהנה והמהיר שכן מקבלים כאשר משחקים נגד אנשים אמיתיים סביב העולם.

לסיכום – סך הכל המשחק עדיין בגרסה מוקדמת ולוקה בהרבה באגים וחוסר רציני מאוד בשחקנים פעילים אך יש לו פוטנציאל, שווה לחכות ולראות איך הוא יתפתח.

הטוב:

 • משחק אקשן תחרותי מהנה.
 • מכניקת משחק מיוחדת ומערכת טיסה מעולה שלא גורמת בחילה.
 • לחימה מספקת ומאוזנת עם נשקים מעוצבים היטב.

הרע:

 • העדר בסיס שחקנים פעיל.
 • לבוטים יש אינטליגנציה מלאכותית גרועה למדי.
 • מחיר גבוה יחסית למה שמקבלים מהמשחק.

 

High Noon:

High Noon מציאות מדומה

 

High Noon מתווסף לרשימה האין סופית של משחקי ה-Wave Based Shooters, הפעם במתכונת של מערבון- אתם שריף בעיר קטנה במערב הפרוע שצריכים לשמור על הסדר שלה מפני פושעים ופורעי החוק. כמובן שהדרך היחידה לעשות זאת במשחק היא דרך קרבות ירי ישנות על פני נקודות שונות המפוזרות ברחבי העיר.

במשחק תוכלו כמובן לאחוז נשק בכל יד ולשלוף אותו ממש כמו במערבון אמיתי, לרשותכם מגוון נשקים החל מאקדח פשוט (אך שעבר התאמה לאווירת המערב הפרוע) ועד למכונות ירי ניידת.
לפניכם יעמדו שמונה שלבים כאשר רק בכל מעבר שלב תוכלו לקבל נשקים חדשים ולשדרג אותם. יש מבחר די רחב אך ברגע שניסיתם את כולם ושדרגתם את כולם כאן ההתאמה האישית מסתיימת.

המשחקיות די פשוטה ודומה לרוב משחקי הירי בגלריה- תצטרכו לעמוד ולהיות מהירים יותר מהאויבים שלכם, לאתר אותם ולירות להם בראש. המשחק לא מספק שום אופציה למכסה מפני האויבים אבל כנגד יש לכם מד חיים די גדול כך שרק בשלבים האחרונים במשחק תחלו להרגיש את האתגר.
המשחקיות עצמה מהנה, עם נשקים שמרגישים מדויקים ועוצמתיים ותורמים לתחושה שאתם נמצאים במערב פרוע.

דבר מרענן במשחק הוא האינטליגנציה המלאכותית של האויבים שעשויה כאן די טוב, לרוב אנו רואים במשחקי ירי גלריה אויבים שפשוט יתקרבו אליכם וינסו להרוג אתכם והם יגיעו בלי סוף עד שתהיו מוצפים, לא כאן.
חלק מהאויבים ינסו להגיע קרוב אליכם, חלקם ישמרו מרחק וחלקם ירוצו לעבר מחסה.
למשחק עיצוב יפה בסגנון מיוחד וסאונד שבהחלט יכניס אתכם לאווירה של המערב הפרוע.

לסיכום – High Noon הוא מאותם משחקים שיש כמותם בכמויות, והם לא מצליחים כלכך לחדש ולהביא משהו מרענן לז’אנר, אם כי הוא ניחן בתכונות טובות של עיצוב טוב, סאונד טוב ומשחקיות מספקת. אך יש כלכך הרבה משחקים שעושים זאת טוב יותר, עם זאת, אם חלמתם להיות קאובוי במערב הפרוע, זה משחק שיספק את החוויה.

הטוב:

 • סגנון גרפי ועיצוב משחק מעניין ושונה.
 • נשקים מיוחדים.
 • אויבים לא טיפשים מדי.
 • משחקיות מספקת.

הרע:

 • אתם הורגים כדי להרוויח כסף ולקבל נשקים יותר טובים… וזהו.
 • שום דבר ששומר על המשחק מעניין.
 • אין תנועה במשחק, ואין נקודות מכסה.

Boxing Apocalypse:

Boxing Apocalypse מציאות מדומה

 

משחקי אגרוף במציאות מדומה הוא לא דבר חדש וגם כאן תצטרכו להתאגרף, הפעם מול חייזרים הפולשים אל כדור הארץ.

העלילה כוללת חטופים על ידי פולשים זרים עוינים המנסים להילחם בכם על ידי… אגרוף. המפתחים מתפארים במערכת לחימה פשוטה אך אינטואיטיבית שבה השחקנים יכולים להגדיל את רמת המיומנות שלהם על ידי ביצוע שילובים מסוימים של אגרופים, ולאחר מכן לפרוץ במהלך ‘סיום’ מפוצץ כדי לוודא שהאויב נשאר למטה.

שחקנים יכולים לאסוף שריון ומגן אנרגיה שניתן להתאמה אישית אשר יגן עליכם מפני התקפות. למשחק יש 5 שלבים כאשר כל שלב מגיע עם מספר רמות קושי החל מ-Easy ועד-Insane. בנוסף יש 21 אתגרים (Challenges) שסיום שלהם יאפשר לכם לקבל מיגונים ונשקים חדשים ומיוחדים.

אם תשתעממו מלשחק מול המחשב, ישנו מצב מרובה משתתפים בו תוכלו לשחק נגד חבריכם או אנשים ברשת.

התוצאה שלכם שמורה במאגר ‘אינטר גלקטי’ שבו תוכלו לעקוב אחר הנקודות שלכם ולראות איך הקריירה שלכם מתקדמת.

יש גם מצב ‘מועדון קרב’ שהוא למעשה לוח זמנים עולמי של מועדים בהם אפשר להתמודד מול שחקנים מרחבי העולם.

המפתחים של המשחק מקדמים שידורים חיים של הקרבות הללו ומעודדים שחקנים לצפות במשחקים כדי לעודד אחד את השני.

לסיכום – אני לא רואה את המשחק כמחדש משהו מעבר לכך שהוא עוד משחק אגרוף, הפעם נגד חייזרים, הגרפיקה לא מרשימה במיוחד והוא די פשטני, מצב ה-Multiplayer לעומת זאת מרענן אם כי אין מספיק שחקנים פעילים כדי להנות ממנו.

הטוב:

 • Multiplayer.
 • עוד משחק שמאפשר לשרוף קלוריות במציאות מדומה.
 • מערכת הלחימה עשויה טוב והמשחק מאתגר.

הרע:

 • המשחק לוקה בבאגים וגליצ’ים.
 • אין אפשרות של Voice-Chat במצב ה-Multiplayer (נכון לרגע זה).
 • גרפיקה ממוצעת.

מעוניינים בחווית מציאות מדומה באירוע שלכם? ‘העולם הוירטואלי’ מפעיל חוויות מציאות מדומה לאירועים! לפרטים: www.virtualworld.co.il טל’-0504735888

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה