היהלום שבכתר – סיקור המשחק Skyrim Anniversary Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition הוא חידוש מרענן למשחק המקורי שיצא לפני עשר שנים ונהיה הצלחה מיידית. האם הגרסא החדשה תצליח לשחזר את אותה הצלחה?

Skyrim Anniversary Edition הוא הגרסא המחודשת של The Elder Scrolls V: Skyrim מחברת המשחקים Bethesda, אשר שוחרר במקור בשנת 2011. הוא מביא איתו שלל שיפורים כמו גם את כל התוכן של Creation Club שפורסמו בעבר ובחינם.
יש כמה היבטים במשחקיות של Skyrim Anniversary Edition שיכולים להרגיש קצת פשוטים בימינו, ושום שיפורים מפוארים לא ישנו את העובדה שהוא נראה כמו משחק בן עשר שנים, אבל הוא עדיין מעניין ויכול להפתיע, במיוחד כשעכשיו הוא כולל את שלושת חבילות ההרחבה הרשמיות (Dawnguard, Hearthfire ו-Dragonborn) מצבים שונים כמו מצב הישרדות והדייג, משימות חדשים לגמרי שמתחברות למהדורות קודמות ועוד.

Skyrim  שיפורים ומשחקיות

האטרקציה האמיתית של The Elder Scrolls V: Anniversary Edition היא כל התוכן של Creation Club ששוחרר עד כה. למי שלא מכיר, "מועדון היצירה" (Creation Club) הוא אוסף של תוכן נוסף שנוצר על ידי הקהילה ואושר רשמית על ידי Bethesda. בסך הכל, כלולות למעלה מ-70 חבילות תוכן של Creation Club, המציגות מגוון רחב של פריטים חדשים, משימות, יכולות, ואפילו גרפיקה משופרת בנוסף לזו של הגרסא הנוכחית. בנוסף, בוצעו גם שיפורים טכניים, כמו היכולת לשחק את המשחק ברזולוציית 4K עם קצב ריענון של 60fps, בעוד זמני הטעינה השתפרו בצורה משמעותית עד לנקודה שבה לקח למשחק שניות בודדות לטעינת שלב. חשוב להבין שהגרסא החדשה של המשחק היא לא "עוד עידכון" ונבנתה מחדש תוך שימוש בכל הטכנולוגיה העדכנית כולל בינה מלאכותית ו-HUD מעודכן. יתרה מכך, חלק מהמשימות, הדמויות ונכסי האמנות עודכנו כך שיתאימו לגרסאות האחרונות של PlayStation ,Xbox ו-PC.  ניתן לראות שיפורים מינורים במערכת הלחימה של Skyrim שהיא מרכיב מרכזי במשחק, למרות שהיא פשוטה למדיי ומורכבת מהתקפה, הגנה, הטלת לחש קסם וכו'.

Skyrim הוא משחק RPG פתוח רחב ידיים המבקש משחקניו להתעמק בעולם פנטזיה. מקומה של הדמות שלך בעולם נקבע על פי ההחלטות שאתה מקבל, ויש דגש גדול על בחירת השחקנים ברוב ההיבטים של המשחק. יש קו עלילה ראשי ב-Skyrim שמתמקד בדמות הראשית ובהיותה "Dragonborn" ("יליד אבן" בתרגום חופשי) אבל הכיף האמיתי נמצא במגוון המודים השונים שבהם יכולתי לשחק. בסך הכל מהדורת יום השנה כוללת גם 74 מודים ל-Creation Club, כל 48 הזמינים כעת ועוד 26 חדשים שטרם פורסמו. כשהתחלתי לשחק נדהמתי מכמות כלי נשק המיוחדים, סוגי האויבים המגוונים וכמות המשימות (האינסופית) שלא ראיתי במשחקי עולם פתוח אחרים (גם לא ב-3 The Witcher), ולמרות שאין דרך לכסות את כל המרכיבים במשחק בסיקור אחד, אפשר להגיד שהוא בהחלט חווית ה-D&D הממוחשבת הטובה ביותר שחוויתי לאחרונה בגלל האפשרות של השחקן לגייס תומכים, לנהל דיאלוגים מורכבים עם דמויות, להשתייך לגזעים שונים, להשתמש באינספור כלי נשק ואביזרים שונים ועוד.

הרחבות

Skyrim שוחרר אינספור פעמים עבור מערכות שונות וגרסאות שונות, אך מהדורת היובל צפויה להפוך ל"מהדורה הסופית" של המשחק החמישי, ולכן מהדורה זו היא דרך מצוינת להיכנס למשחק ולאסוף את כל ההרחבות במקום אחד. ההרחבות של Skyrim הביאו כולן שינויים גדולים החל משיפוצים למערכות הקיימות ועד הוספת גזעים כמו הערפדים ואנשי הזאב, ובסך הכל כל אחת מהרחבות של Skyrim הביאה משהו חדש חדש למשחק וכאשר כולן ניתנות בחינם במשחק אחד, חשוב לשים לב ליתרונות ולתוספות של כל אחת לאופן המשחק.
"שומר השחר" (Skyrim Dawnguard Gargoyle) זו ההרחבה שבה הגיבור צריך להלחם בערפדים ואנשי זאב כדי להציל את הכפרים והממלכה וגם לקבל יכולות חזקות, כמו היכולת להפוך לאדון ערפדים וללבוש שריונות בעלי יכולות מיוחדות. הסיפור של Dawnguard נחשב יותר טוב מהמשימות העיקריות במשחק הבסיס. ההרחבה השנייה נקראה Hearthfire והביאה לשחקנים את היכולת לבנות בתים בנוסף לאלו שנמצאים בכל עיר גדולה ברחבי המפה. שחקנים יכלו לקנות חלקות אדמה ולבנות מבנים החל מבית צנוע ועד לאחוזה ענקית. Dragonborn היא ההרחבה האחרונה שיצאה למשחק והיא מתמקדת בגיבור, שלאחר ניסיון התנקשות בו, מגלה גזעים נוספים כמו האלפים האפלים ואפילו ילידי אבן נוספים כמוהו. הרחבה אפשרה לשחקנים לאלף ולרכב על דרקונים ובכך לגלות חלקים חדשים במפה.

The Elder Scrolls V

לסיכום

עיצוב העולם הפתוח ב-Skyrim Anniversary Edition השתפר ונראה מדהים. שיפורי הגרפיקה, שמאופיינים בקצב ריענון של 60 פריימים לשנייה וביצועי 4K, הם הבולטים מיידית, אך גם זמני הטעינה הם כעת פחות מחצי מבגרסא המקורית. אם זאת לצערי הרבה באגים של אנימציה שנשארו מהמשחקים הקודמים עדיין פוגעים בחווית המשחק, ובמיוחד תנועת השפתיים של הדמויות במשחק אשר אפשר עדיין להבחין במהלכם בעיוותים מעצבנים. עם זאת, ההוספה של המוד Survival Mode שהוא אופן משחק סופר-קשה, הופך את Skyrim למבחן הישרדות אמיתי ומאתגר את השחקן בכל קטגוריית הישרדות, החל מאכילת אוכל טוב, שינה, לבוש נכון וגם מגבלת הנשיאה מצטמצמת באופן משמעותי. לא כולם ישמחו להתאמץ כל כך רק בשביל שהדמות שלהם תוכל לשרוד בצורה בסיסית אבל מי שרוצה להתעמק ב-Skyrim עשוי לגלות שהמוד הזה ביחד עם כמה הרחבות נוספות יכולים להפוך את המשחק למעניין במיוחד. אין ספק שלכל מי שיש אפילו עניין קלוש במשחקי תפקידים ולא שיחק בשלב זה ב-The Elder Scrolls V: Skyrim, מהדורת יום השנה הזו צריכה להיחשב כחובה. כמובן שלמי שכבר יש רקע במשחקים מסוג זה יכול להנות ממשחק תפקידים בעולם עצום שתמיד אפשר להמשיך לחקור.

לקריאת כתבות נוספות בנושא אתם מוזמנים ללחוץ כאן.

*עותק המשחק The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition סופק על ידי עדלי יונייטד*

skyrim anniversary edition

ציון סופי - 9

9

מצויין

המשחק מיועד לאלה שעדיין לא התנסו ב-The Elder Scrolls V: Skyrim בפעם הראשונה. מהדורת יום השנה מציעה תמורה טובה לכסף והיא בקלות הדרך הטובה ביותר לקפוץ לאחד ממשחקי התפקידים הטובים שפותחו אי פעם.

User Rating: Be the first one !

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה