סיקור משחק PJ Mask: Hero of the Night – חכמים בלילה

יש לא מעט משחקי מחשב שמיועדים לילדים ומבוססים על סדרות ילדים. לא כולם טובים ו-PJ Mask: Hero of the Night מצטרף לרשימה הארוכה של משחקים שפשוט לא השקיעו בהם מספיק להיות משהו שנזכור עוד חודש.

יצא לי לסקר משחקי ילדים טובים באתר ויצא לי לסקר משחקים טובים. PJ Mask: Hero of the Night הוא לא משחק טוב. הוא לא משחק שבור, הוא לא משחק נוראי אבל יש מספיק מגוון של משחקים שמבוססים על סדרות הילדים של היום כדי לדלג עליו. עוד משחק פלטפורמה עם גרפיקה שהייתה יכולה לרוץ בכיף על ה-PlayStation 2 ועדיין לא להיות המשחק הכי מרשים בדור ההוא. ועדיין, יש ילדים שייהנו מהמשחק, ספציפית מדובר בילדים שמאוד מאוד אוהבים את הסדרה ולא אוהבים סדרות אחרות עם אלטרנטיבות טובות יותר.

אז מה טוב במשחק הזה? בעיקר הדיבוב. כל משימה היא בעצם מיני פרק שאם הוא היה בטלוויזיה היה לוקח 2-3 דקות. אם לא מדובר במדובבים המקוריים של המשחק, אז יש כאן חיקויים מאוד מאוד מוצלחים וגם הילדים לא ירגישו בהבדל. הבעיה היא שישר אחרי ההקדמה אנחנו נכנסים לנקודת התורפה של המשחק. המשחק. אנו מקבלים שליטה באחד משלישיית כוח PJ למשחק פלטפורמה דו-ממדית בסיסי. שלבים קצרים, עם רקע משעמם בלי אתגר אמיתי. גם אם נבחר לאסוף את כל הפריטים שנמצאים בשלב. אחרי קצת מאוד משחקיות נגיע למכשול שרק הדמות הנוכחית יכולה לעבור באמצעות היכולות המיוחדות שלה: לטפס על קיר, תעופה שמזכירה מאוד את משחקי Flappy Bird רק בלי הקושי או לעבור אויבים על ידי הפיכה לבלתי נראה.

אם התמונה הזו הייתה יוצאת ממשחק מובייל לא הייתי מופתע. סתם עוד פלטפורמר סתמי.

לאחר השלב הזה נחזור לשלב הרגיל ואז נעצור עוד פעם לעוד מכשול. לכל דמות יש שתי יכולות ייחודיות וצריך ללחוץ על הכפתור הנכון. כפתור שלישי יחליף אותנו לדמות אחרת שגם לה יש שתי יכולות ייחודיות. כלומר, המכשול העיקרי במהלך השלב הוא פשוט ללחות על הכפתור הנכון מתוך שלושה. אם לוחצים על כפתור לא נכון המשחק יגיד לנו שטעינו. נחזור לשלב הרגיל ובסופו 'קרב בוס' שהוא בעצם סצנת QTE, אבל גם כאן, המסך קופא ועלינו ללחוץ פעם אחת על הכפתור על מנת שהדמות תעשה הכול בעצמה. מזל טוב! סיימנו את השלב ועכשיו מחכה לנו עוד אחד. וכן הלאה עד סוף המשחק, או במקרה הסביר יותר, עד שלילד יימאס והוא יעבור למשהו יותר טוב.

הפתיחה לכל שלב היא לא מרהיבה אבל הי החלק הכי טוב במשחק

מאוד ברור שהמשחק הזה הוא מה שנקרא בדרך כלל Cash Grab, ניסיון לעשות משחק מהר ללא השקעה ולסמוך על השם והדמויות שימשכו ילדים לשחק בו. יש גם סיכוי לא רע שזה באמת יעבוד. ילדים קטנים שישחקו בזה לא יסבלו אבל המשחק מכוון למינימום מאמץ. אין סיבה להשקיע בגרפיקה מטורפת עבור משחקים כאלו, והם גם לא צריכים להיות מאתגרים מדי. ועדיין, אני מצפה שישקיעו קצת מחשבה. איך השלבים צריכים להראות במקום עיר גנרית שאי אפשר להבדיל בין תחילת השלב לסופו. מה מיוחד ומהנה בשימוש ביכולות האינדיבידואליות של הדמויות השונות? למה אני לא יכול להחליף בין הדמויות בכל שלב שאני רוצה? גם קשה לי לדמיין שמי שפיתחו את המשחק אהבו את מה שהם עשו (שוב, מלבד המדובבים).

אם אין שלב נסיעה ברכב באחד משלושה נתיבים, סטייל הוגו בטלוויזיה, האם זה עדיין נחשב משחק לילדים?

PJ Mask: Hero of the Night זמין למחשבים האישיים ועבור קונסולות ה-PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series S/X וה-Nintendo Switch שעליה סיקרתי את המשחק.

PJ Mask: Hero of the Night

ציון כללי - 5

5

לא משהו

עונה בקושי על הצרכים הבסיסיים של משחק לילדים. אולי הם ייהנו מזה לכמה דקות.

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה