חדשות חמות בנוגע למכשירי ה-Xperia מבית Sony

במהלך השבוע האחרון הספיקה חברת Sony להכריז על מכשיר ה-XZ2 ואף להתחיל ולחפש את המדליף הסדרתי מתוכה האחראי על שחרור תמונות מודל של ה-XZ3

במהלך מסיבת עיתונאים שערכה חברת Sony בבסיס החברה נחשף הטלפון החדש בסדרת ה-Xperia, הכירו את ה-XZ2 Premium שכבר זמין לקנייה מוקדמת עד לתאריך ה-9 לאוגוסט וייחל את מכירתו התאריך ה-11 לאוגוסט. המכשיר החדש יכיל תצוגת 4K (כ-3840×2160 פיקסלים) בגודל 5.8" בעל תצוגת יחס דווקא מפתיעה של 16:9 ולאו 18:9 כפי שהתרגלנו לראות.מכשיר ה-XZ2 יהיה גם הראשון מבית Sony שיציג מערך צילום כפול באחורי הטלפון שיהיה מורכב מהלן:

  • עדשת 19 מגה פיקסל בעלת מפתח צמצם של כ-1.8 25 מ"מ, 1/2.3 אינץ' ועדשת RGB 1.22µm
  • עדשת 19 מגה פיקסל בעלת מפתח צמצם של כ-1.6, 1/2.3 אינץ' ועדשת מונוכרום 1.55µm

החברה ציינה שאת הפוקוס שלה מיקדה בביצועי אור נמוך והדגם החדש יהיה מסוגל לקליט סרטונים ברגישות ISO של כ-12,800 ותמונות בכ-51,200 (למרות שה-Huawei P20 Pro ניפץ אתהשיא ברגישות מגוחכת של כ-102,400)מערך הצילום הכפול גם יכיל מצב דיוקן ואף אפקט בוקה דיגיטלי.

ה-XZ2 Premium שותף להמון תכונות של דגם ה-XZ2 הסטנדרטי כולל צילום סרטוני 4K במצב HDR, צילום איטי בקצב של כ-960 פריימים לשנייה, רמקולי סטריאו ואף מערך רטט שמשתמש באותם רכיבים שתוכלו למצוא שלטי ה-DualShock 4 של החברה.כמו ה-XZ2 גם ה-XZ2 Premium יופעל על ידי שבב Snapdragon 845 אבל יציג כמות מוגדלת של זיכרון עבודה, כ-6GB ואף סוללה מוגדלת בקיבולת של כ-3,540mAh.

כפי שציינו למעלה הטלפון יהיה זמין למכירה בחרבי המשווקים המורשים של Sony בחו"ל (כרגע אין צפי ליציאה בארץ) בתג מחיר כבד של כ-1,198$ (כ-4,374 ש"ח).

 

לאחר שסיימנו בתחום המואר של ההכרזות הגיע הזמן ללכת לעולם ההדלפות * שם ברדש ומדליק עששית *, עקבו אחריי.

בזמן שאנחנו רגילים לקבל בברכה את גלי ההדלפות כחודשיים לפני הכרזת המכשיר, ההדלפות הנוגעות לדגם ה-Xperia XZ3 של Sony יוצאות לאור רק בשלב זה, כחודש לפני הכרזתו הצפויה. את התמונות מציג לנו המדליף המוכר OnLeaks@ אשר יצר הדמיה מלאה של המכשיר על פי שרטוטי המפעל, ובמידה ונשפוט לפי הדלפותיו בעבר, ישנו סיכוי גבוה שכך אכן ייראה ה-Xperia XZ3. בחזית הסמארטפון נמצא מסך בגודל מוערך של 5.9 אינץ’, אשר מתפרס על שטח לא קטן מחלקו הקדמי של המכשיר, אך עדיין מותיר מקום מכובד לשוליים אותם החברה מסרבת לצמצם (גררר). עוד בחזית נוכל להבחין במצלמת הסלפי הממוקמת בשול העליון, זאת יחד עם חיישן הקרבה ואפרכסת השמע. בגזרה התחתונה של חלקו הקדמי ניתן לראות אך ורק את לוגו החברה.

בנוסף לכך, נוכל להבחין גם בשינוי עיצובי לא ברור הנמצא על ידי מחבר הטעינה, שם ניתן לראות מעין צורה לא מוסברת המתעגלת ממסגרת המכשיר לגבו, מה הוא הייעוד של השינוי העיצובי המוזכר? נדע במעמד ההכרזה. חטיבת הכפתורים נמצאת כולה בחלקו הימני של המכשיר בעודה כוללת את כפתורי ויסות הווליום, כפתור ההדלקה והכיבוי והכפתור האייקוני להזנקת המצלמה.

לבסוף, מציין המדליף את מידותיו של המכשיר ומפרט כי אורכו עומד על 158.3 מילימטרים, רוחבו 73.08 מילימטרים ועוביו נע בין 9.9 מילימטרים ל-10.1 מילימטרים. גופו נראה כעשוי זכוכית ומתכת, אך משקלו אינו ידוע. כאמור, על ה-Xperia XZ3 צפויה החברה להכריז באירוע שתערוך בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית IFA בסוף חודש אוגוסט.

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה