לא לבד מול הכאוס – סיקור למשחק Space Hulk : Deathwing Enhanced Edition

הגיע הזמן להכנס אל תוך לב הכאוס שבחלל בספינת ה-Space Hulk של כותר Warhammer 40,000

מאז ההכרזה של DOOM Eternal, חיפשתי את משחק היריות בגוף ראשון שיספק לי את הכיף והאינטנסיביות שחוויתי ב-DOOM וחשבתי שמצאתי את זה בגרסה המשופרת של Space Hulk : Deathwing על ה-PlayStation 4, אבל מצאתי משחק מסוג אחר, האם זה טוב או רע? ובכן, תמשיכו לקרוא וגלו.

הסיפור

ב-Space Hulk : Deathwing אתם מגלמים Librarian מהמחלקה הראשונה של חיילי החלל של ה-Dark Angels שנשלח לטהר ספינת חלל מסיבית בשם Space Hulk מהזן החייזרי Genestealers לפני שיהפכו את הספינה לקן.

למרות שאני לא מכיר ממש את יקום Warhammer 40.000, די מצאתי את עצמי מבין את העלילה בקלות, אז מעריצים של כותר הפנטזיה האהוב אולי יתאכזבו שאין דמויות ידועות במשחק או איזשהו משקל ממשי לסיפור, אבל המשחק בהחלט מצליח לתפוס את הטון של היקום. מה שכן, אין לעלילה ממש עומק או דמויות בלתי נשכחות. זה פשוט סיבה פשוטה עבורכם לצאת לקרב ולחסל חייזרים.

האווירה

האווירה זה אחד המרכיבים החזקים של המשחק. הסביבה מאוד מפורטת ויפה עם אווירה מותחת ואפלה. זה מרגיש שאיזושהי מפלצת אפלה הולכת לחסל אתכם כל רגע, אבל הבעיה היא שלכל מקום מלווים אתכם שני לוחמים. אני מבין שהמטרה פה לשחק עם חברים שלכם ולשרוד יחד, אבל יש פגיעה קצת באווירה האפלה ההישרדותית שהמשחק משדר כשאתם עובדים יחד בקבוצה.

אפשר להגיד שהאווירה מאוד מזכירה את הסרט "הנוסע השמיני 2", שאתם יחידת חיילים בתוך סביבה חייזרית מסוכנת (בעיקר שהאויבים פה הם העתקה מסוימת של ה-Xenomorphs מכותר "הנוסע השמיני"), אבל אני תמיד מאמין שמשחקים אפלים מרגישים הרבה יותר עוצמתיים כשאתם לבד ולא חלק מקבוצה. בעיקר כשאתם משוטטים במלא מסדרונות צפופים ואפלים לאורך הספינה הנטושה.

אבל למרות זאת, המשחק מצליח לשדר הרבה אווירה מסוכנת וקשוחה, כך שאחרי שתסיימו את המשחק על אחת הרמות הקשות אתם פשוט תרגישו כמו חיילי סער בעצמכם.

זמן משחק

אז כמו שאמרתי, אתם חיילים שמשוטטים בספינת חלל מלאה בחייזרים טפילים מפחידים. הסיפור המרכזי עוקב אחרי העלילה הדי פשוטה ואתם משלימים את המשימות של השחקן היחיד עד סיום המשחק.

מה שכן, אחרי שאתם מסיימים כל איזור במשחק, אתם יכולים לחזור אליו לבד או עם חברים עם סדר שונה של מטרות ומיקומים חדשים של האויבים, אז יש לכם עוד מה לעשות במשחק אחרי שאתם מסיימים.

הסיפור המרכזי לא לוקח יותר מדי זמן לסיים אבל בהתחשב שאפשר לחזור על אזורים מסוימים בצורה רנדומלית חדשה, מאריך מאוד את חיי המשחק ועושה אותו נגיש למשחק נוסף כל כמה זמן.

הקרב

אז אתם חיילי סער, לבושים בשריון ענק ומחזיקים ביד אחת חרב או גרזן וביד השנייה רובה מסוג מסוים. חוץ מנשקים אלו, אתם יכולים להשתמש בקסם לחסל את האויבים שלכם, בין אם זה כדור אש, שרשרת ברקים או טבעת אנרגיה, שמצוינת במקרה ואתם מרגישים מוצפים על ידי האויבים שלכם. בנוסף, אתם יכולים לשנות את ה-Class שלכם שמאפשר לכם לגוון טיפה בנשקים וביכולות.

חוץ מלהשתמש בכוח כדי לפתור את הבעיות שלכם, אתם יכולים לפרוץ לדלתות ומכונות ירייה אוטומטיות ולהשתמש בהם ליתרונותיכם, כמו לחסום דרך תקיפה עבור היצורים המסוכנים שבהם תלחמו או הפעלת מכונת ירייה שתטפל לכם בכל איום שמתכנן לקפוץ לביקור.

השליטה והקרב של המשחק הם די טובים, אבל אני כן מרגיש שהתנועה שלכם היא טיפה איטית לעומת משחקי יריות בגוף ראשון אחרים כמו DOOM ומשחקי Bioshock. מה שכן, יש הרבה גיוון בנשקים השונים שיש לכם לבחור ובקסמים שהלוחם שלכם יכול להטיל, זה קצת מזכיר את Diablo 2 אם הוא היה מועבר למשחק בגוף ראשון ויכולתם להחזיק נשק. אבל כן הייתי רוצה לראות יותר נשקים שונים חוץ מהמעט שקיבלנו לטווח קרוב.

בעיה משמעותית שמצאתי במשחק זה האינטליגנציה של האויבים, הם פשוט עומדים שם ויורים לעברכם ובקושי פוגעים. אין להם תנועה או איזושהי טקטיקה. משהו שהיה בגרסה המקורית של המשחק ועדיין לא שופר פה.

למרות זאת, אני מאוד אוהב את משחקיות הקרב של Space Hulk : Deathwing, יש פשוט משהו ממש Badass בזה שאתם לוחם "קודש" בשריון מלא עם גרזן ביד אחת ורובה עוצמתי ביד השנייה.

הסאונד

הסאונד הוא מצוין עם צלילי מתכת נשברת כשאתם חותכים דרך דלתות מתכת לאזורים חדשים והצעדים שלכם בחללית הנטושה הריקה. ישנם מספר אפקטי סאונד שלא לגמרי נשמעים מתאימים, אבל עיצוב הסאונד בכללי של המשחק הוא די טוב.

הדיבוב גם די טוב. למרות שישנם רגעים של דיבוב ללא רגש, רוב הדיבוב של המשחקים נשמע אותנטי ואפשר להבין לפעמים למה דמות מסוימת נשמעת חסרת רגש, זה מתאים לתפקיד שלה.

חוץ מזה, הסאונד הוא לרוב די טוב. רק חבל שאין איזה פס-קול שמתנגן ברקע כמו סימפוניית מטאל בזמן שאתם נלחמים או פשוט מוזיקה מאוד חלשה בחלקים שאתם חוקרים את החללית.

הגרפיקה

הגרפיקה של המשחק היא לא רעה בכלל- אפקטי האור והטקסטורה של הסביבה והחליפה שלכם נראים מאוד טובים וכך גם אפקטי ההתקפות שלכם, כמו מתקפת הברק. אבל אני כן חושב שהאנימציה שלכם ושל האויב היא קצת נוקשת ולא הכי חלקה.

מה שכן, העיצוב בכלל של הסביבה הוא נהדר, עם שילוב בין כנסייה גותית ותחנת חלל ענקית ממתכת שחורה. העיצוב בעיקר מחמיא לסיפור האפל של המשחק והיקום האפל של Warhammer 40K.

סיכום

Space Hulk: Deathwing הוא משחק די טוב מכותר Warhammer 40K. למרות שהמשחקיות שלו יכולה להשתפר עוד במספר מקומות, האווירה הנהדרת והעיצוב של הסביבה שואבים אתכם ישירות לעולם המשחק ולקרבות האינטנסיבים שהוא כולל. אז שימו שריון נחתי חלל ולכו לחסל כמה Genestealers.

Space Hulk : Deathwing

הסיפור - 5
האווירה - 9
זמן משחק - 9
הקרב - 8
סאונד - 6
גרפיקה - 8

7.5

טוב

למרות שהוא לוקה בחסר לעומת כותרים גדולים יותר ופופולרים יותר. Space Hulk : Deathwing עדיין מספק חווית משחק מאוד מבדרת ומלאת אווירה ביקום של Warhammer 40K.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה