ספיידרמן ברח מהבית- איש העכביש עוזב את ה-MCU

אחרי שספיידרמן לקח חלק מהיקום הסינמטי של Marvel, וכבר כיכב ב-2 סרטי סולו ביקום המורחב, עקב חילוקי דעות בין אולפני Sony ו-Disney, איש העכביש לא ימשיך להופיע ב-MCU.

נראה שספיידרמן לא נח לרגע: אולפני Sony רכשו את הזכויות לאיש העכביש, ואף הצליחו להביאו לקהל המיינסטרים בטרילוגיית סרטי “ספיידרמן” בתחילת שנות ה-2000, ואחריו הגיע נסיון להחזיר את איש העכביש עם הסרטים בכיכובו של אנדרו גארפילד.

לאחר שהנסיון לא צלח- אולפני סוני זכו לחבל הצלה ממקום לא צפוי- אולפני Marvel הציעו להכניס ספיידרמן חדש, אשר יגולם על ידי טום הולנד- אל היקום הסינמטי שלה (Marvel Cinematic Universe), תוך השתתפות של 2 האולפנים בהוצאות ובהכנסות מסרטי הסולו של הדמות.

בנוסף, ספיידרמן בכיכובו של טום הולנד הופיע גם בסרטי אנסמבל שונים של ה-MCU, בינהם הופעת הבכורה שלו ב”קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים” וסרטי הנוקמים: “מלחמת האינסוף” ו-“סוף המשחק“.

ועכשיו נראה כי גם הניסיון הזה, שזכה להצלחה בקופות ולהצלחה ביקורתית מאז כניסת הדמות אל תחת מטריית היקום הסינמטי- לא החזיק מעמד.

על פי מקורות, אולפני Marvel ו- Sony לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לתנאים בהם ספיידי ימשיך להופיע ב-MCU, והשרביט נלקח מידיו של קווין פייגי ואולפני Disney.

על פי אותם מקורות, ספיידרמן בכיכובו של הולנד היה אמור להופיע בעוד 2 סרטים שעודם בהפקה, וכנראה שעליהם פייגי לא יוכל לפקח, ולא יוכל להוביל אותם אל ההצלחה של 2 סרטי הסולו הקודמים של הדמות (השיבה הביתה ו-רחוק מהבית).

נראה כי אולפני Disney דרשו כי ההשקעה עבור סרטי ספיידרמן חדשים יתחלקו חצי- חצי בין האולפנים, ואילו אולפני Sony, שהם בעלי הזכויות הרשמיים על הדמות, לא הסכימו לתנאים האלו.

עוד לא ידוע אם דמותו של פיטר פרקר בגילומו של טום הולנד תמשיך לשמש אל אולפני Sony, אך כנראה שכן- נכון להיום.
כיצד האולפנים ימשכו את דמותו של ספיידרמן ליקום בו הנוקמים ואירועי ה-MCU לא התרחשו? עוד לא ידוע, אבל אם ניתן לשפוט על פי הקומיקס, זה כנראה יערב יקומים מקבילים (אם הבעיה בכלל תעלה).

נכון להיום, אולפני Sony כבר הוציאו את הסרט ונום, אודות הנבל האייקוני של איש העכביש (אשר אפילו מתוכנן לו סרט המשך), בעוד ספיידרמן עצמו לא הופיע בסרט.
אולי הסיפור הזה הוא בדיוק התירוץ של האולפנים להפגיש בין 2 היריבים הוותיקים של דפי הקומיקס? נחיה ונראה.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *