שובר קופות – מי צריך להיות הנבל בסרט הבא של ספיידרמן?

אחרי שני סרטים מצליחים, הגיע הזמן לבחור מי יהיה הנבל הבא של ספיידרמן – זהירות, ספוילרים ל"ספיידרמן: רחוק מהבית" 

הנשר של מייקל קיטון עזר להגדיר את טום הולנד בתור ספיידרמן החדש ומיסטריו לקח אותו לבגרות בתור הגיבור שכל העולם יכול להסתכל אליו רגע לפני שהוא לקח את כל זה והפך אותו לאויב הציבור מספר 1. כעת, עם אמ. ג'יי. לצידו ועם כל העולם עכשיו מכיר את זהותו, מי יהיה האויב החדש של פיטר פרקר? בואו נסתכל על האפשרויות. 

בחירות פופולריות

דוקטור אוקטופוס

רבים רואים את דוק אוק כאחד הנבלים הגדולים של ספיידרמן וקיבלנו גרסה מאוד טובה שלו בסרטים של סם ריימי, אבל תמיד אפשר לקבל גרסה רצינית יותר של הנבל הגאון בעתיד הקרוב של טום הולנד. הזרועות המכניות שלו יכולות להיות האתגר החדש לחוש העכביש של פיטר, כעת שהוא למד להשתמש בו. 

מה שכן, אני יכול לראות את האולפנים ממתינים עם דוק אוק ומציגים אותו רק כשהם יכירו לנו את ה-Sinister Six, משהו שנרמז אחרי הכתוביות של "ספיידרמן: השיבה הביתה". 

אז דוק אוק הוא אופציה טובה אבל פחות רלוונטית לסיפור שכעת קורה סביב פיטר. 

הגובלין הירוק

הגובלין הירוק הוא כמו הג'וקר של ספיידרמן. הוא הנבל שלקח את חיי אהובתו ונראה שכל עיבוד של איש העכביש בין אם זה "ספיידרמן" של סם ריימי, "ספיידרמן המופלא" או הסדרה משנות התשעים, מחליטים להפוך אותו לאויבו המושבע. 

למרות שאני חושב שבשביל שהדרמה תהיה טובה הם צריכים לבסס את היחסים בין פיטר להארי אוסבורן ואביו, אני מסוגל לראות אותם עושים איזשהו ספין שבו נורמן הוא גיבור של העם והוא בעצם מטורף בתחפושת, כמו מה שראינו ב-Dark Avengers. משהו שאולי יקרה אם Marvel מחפשת נבל מספיק גדול לעזור לכותר להצליח יותר קופתית. 

אבל בינתיים הייתי רוצה לראות את הגובלין נשמר בצד לבגרות המלאה של פיטר ואחרי שהוא יותר ביסס את עצמו. 

קינגפין

הקינגפין יכול להיות בחירה טובה עבור הנבל בסרט הבא. כפי שראינו בסדרה של דרדוויל, אפשר לראות את הקינגפין עושה מניפולציה לציבור ומנצל את זה שספיידרמן אויב הציבור מספר 1, בזמן שהוא מנסה לקחת שליטה על העיר. אפילו אפשר לעשות את זה שהוא שוכר את אחד הנבלים האחרים של ספיידרמן לחסל אותו כמו העקרב.

אבל אני מאוד בספק ש-Marvel תעשה את זה, גם בהתחשב בכך ש"דרדוויל" נגמר לא מזמן ויש לאנשים עדיין גרסה מסוימת של הקינגפין בדמיון שלהם ו-Marvel לא תרצה לקבל תגובות שליליות, וגם בגלל שהחברה לא יכולה להשתמש בדמויות הנטפליקס שלה כשנתיים אחרי ביטול הסדרות, אז אני לא רואה את זה קורה בסרט הבא של ספיידרמן, אותה סיבה שלא שמתי את המעניש ברשימה. 

העקרב

אחד האויבים הותיקים של ספיידרמן (מאז 1964), אחרי שג'ונה ג'יימסון שולח את הבלש הפרטי מאק גרגן לחקור את האמת מאחורי פיטר פרקר וספיידרמן, ומאק מוזרק עם נסיוב שגורם לו להשתגע ולהפוך לנבל העקרב. בסרט הבא של ספיידרמן, גרגן יכול להשלח לאתר את פיטר פרקר ולהפוך להיות הנבל של הסרט דרך תאונה שנגרמת מעימות בין השניים וכמובן שיכולים לשנות לו את סיפור המקור, אבל אני חושב שיש 2 אופציות יותר טובות.

האופציה ההגיונית ביותר

קרייבן הצייד

ככל הנראה הבחירה ההגיונית ביותר עבור הנבל הבא של ספיידרמן. 

לאלו שלא מכירים, כי לא עשה בכורת לייב-אקשן עדיין, קרייבן נחשב הצייד הטוב ביותר בעולם, הוא מצויד בעשרות כלי ציד מחוכמים, יש לו חושים מפותחים והוא לרוב צד את ספיידרמן בתור שכיר של מישהו או כעצמאי בגלל שספיידרמן הוא הטרף האולטימטיבי. 

בהתחשב בכך ש-Marvel מעדיפה להביא למסך נבלים שלא היו בסרטים של Sony עד כה, אני רואה את קרייבן כהאופציה ההגיונית ביותר עבור נבל הסרט הבא- צייד שנשכר לצוד את ספיידרמן בתחפושת ובלעדיה, ואם יחליטו להסתיר את הזהות של ספיידרמן שוב באמצעות הסקרולים שייקחו את הצורה של פיטר, אפשר לעשות שקרייבן יודע את האמת וממשיך לצוד את פיטר בגלל חוש הריח שלו. יש הרבה כיוונים שהסיפור יכול ללכת בהם, אבל למרות זאת, לדעתי יש נבל שלדעתי הכי יתאים. 

בחירה אישית

ונום

חברת Sony כבר אמרה בעבר שהיא רוצה לעשות סרט עם ספיידרמן וונום, לדעתי זו ההזדמנות שלה.

בהתחשב בזה שונום הוגדר בתור גיבור בסרט שלו, זה רק הגיוני שהדרך היחידה שבה נקבל ספיידרמן נגד ונום, זה אם כולם יחשבו שספיידרמן פושע וונום מחליט לחסל אותו. 

אפשר אפילו שחלקו הראשון של הסרט יתרכז בניסיון של ונום לתפוס את ספיידרמן, רק שבחלקו השני של הסרט נקבל את Carnage (קטל) ושני הגיבורים יצטרכו לעבוד יחד כדי לעצור אותו. 

בנוסף, אני חושב שזה ימשיך את תהליך ההתבגרות של פיטר שהתחיל בסרט הקודם- כעת במקום לפעול בפומבי לעצור גנבים ורמאים, הוא פועל בצללים כדי לעצור רוצח סדרתי עם כוחות על. 

יש גם הרבה פוטנציאל להבדלי הגילאים פה בין ונום לספיידרמן ולאיבוד השליטה של ונום שיכול לתת לנו דברים חדשים ומעניינים שעוד לא ראינו באף עיבוד של ספיידרמן. 

סיכום

אז מה דעתכם? מי צריך להיות הנבל בסרט הבא של ספיידרמן? יש לכם בחירה מסוימת? כתבו לנו בתגובות. 

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה