סרטי Disney: לייב אקשן או No Action?

עכשיו כשמלך האריות הגיע בגרסת לייב אקשן לבתי הקולנוע- בואו נחשוב ביחד: אם אולפני Disney כבר החליטו להביא עיבודים מחודשים לסרטים הקלאסיים שלה, האם יש סרטים שבאמת צריכים לעבור מתיחת פנים?

כל מי שביקר בבתי הקולנוע בשנים האחרונות שם לב לתופעה חדשה מבית היוצר של אמפריית העכבר- Disney.
התופעה עליה אני מדבר היא סרטי דיסני קלאסיים ואהובים, שזוכים לטיפול מחודש על ידי עיבודי לייב אקשן, או אנימציית CGI מלאה ושדרוג במראה.

הביקורות על הסרטים מתנדנדות בין חוסר התלהבות להתלהבות יתר, בדרך כלל על ידי כל מי שנוסטלגי לסרט המצויר.
עכשיו, כשמלך האריות (לביקורת) כבר יצא ומולאן בדרך אלינו- מה הם הסרטים הבאים אותם הייתי רוצה לראות מעובדים ללייב אקשן? איזה סרטים יכולים להרוויח ולהצליח יותר בפורמט יותר ריאליסטי כזה?

פוקהונטס

הסרט המקורי סובל מהרבה אי דיוקים היסטוריים, ואמנם מאופיין בסגנון אומנות ייחודי מלא צבעי מים ושמן שייאבד בעיבוד לייב אקשן, אבל עדיין גרסה מחודשת יכולה להועיל לסיפור הישן.
הסרט המקורי יצא בשנת 1995, לפני עידן הפוליטיקלי קורקט והרגישות למיעוטים, כך שגרסה מחודשת תוכל לשנות את הסיפור, להתאים אותו לעולם הערכים המודרני, ואולי אפילו לספר את הסיפור עם יותר דיוק היסטורי (למרות שלזה פחות הייתי מצפה מדיסני).
הסיפור של פוקהונטס עוסק בבני אדם, בקולוניאליזם ובתאוות בצע- וכמעט אינו מערב אלמנטים על טבעיים (כמו הג'יני באלאדין), כך שהשימוש ב-CGI לא יהיה בולט במיוחד- ואחרי "מלך האריות" אני חושב שאולפני Disney מסוגלים לכך.

אטלנטיס: האיפריה האבודה

בין הסרטים שהכי פחות הצליחו בקופות של דיסני שיצא בשנת 2001, והכניס רק 186 מיליון דולר בקופות (בהתחשב בכך שעלות ההפקה של הסרט הייתה 120 מיליון דולר- הסרט לא נחשב רווחי עבור האולפנים).
הסרט אטלנטיס קיבל מעמד של סרט קאלט בקרב מעריצי דיסני, והנסיכה קידה לדעתי היא אחת הנסיכות שהכי ראויה להיכנס תחת המותג של "נסיכות דיסני" (בייחוד אם הכניסו את מולאן למועדון).
הסיפור מתרחש בעולם שלנו, והצורך העיקרי לשימוש בטכנולוגיית CGI יהיה כדי ליצור את ה"לוויתן" הענקי שתוקף את הצוללת בתחילת הסרט, מסך ירוק ולאקט השלישי של הסרט.
רוב הסרט יוכל להיות מצולם על שחקנים עם תפאורה ויכול להביא לסרט הייחודי הזה את המעמד שמגיע לו בקרב קהל המיינסטרים- שבשנת 2001 לא הגיע בהמוניו לראות אותו בקולנוע (הפסד שלו).

כוכב המטמון

בין הסרטים הראשונים של דיסני שהעזו לשלב אנימציית CGI תלת מימדית עם אנימציה דו מימדית מסורתית- ואחד הסרטים הכי יפים שיצאו תחת המטרייה של אמפריית העכבר אי פעם!
הסיפור הנוגע ללב, שמבוסס על הסיפור "אי המטמון" מאת רוברט לואיס סטיבנסון, אבל- בחלל!
הסיפור עוקב אחרי ג'ים הוקינס, וההרפתקאות שלו בחיפוש אחרי כוכב המטמון.
תחשבו על זה- סרט פיראטים בחלל, עם כל מיני סוגי חייזרים מיוחדים (ואולי אפילו יוסיפו כמה- כי דיסני חייבים לשנות את הסרטים כשהם מעבירים אותם ללייב אקשן), המתפעלים ספינת חלל, רובוט בלי זיכרון (תרתי משמע), ועוד ועוד דמויות מיוחדות ומדהימות שעושות את הסיפור הזה ייחודי ומושלם לדעתי לעיבוד לייב אקשן, כדי להביא לו את המקום המגיע לו כסרט היפה ביותר של דיסני.

הגיבן מנוטרדאם

נכון שכבר דיווחנו שהסרט הזה כבר נמצא בתהליכי פיתוח, עם מועמדים לתפקידו של קוואזימודו, אבל הסרט הזה יכול להיות מושלם להפוך ליצירת לייב אקשן (שתלך לפי הסרט המצויר של דיסני- לא הסיפור המקורי).
הסיפור כולו מתרחש בפריז, ונחשב לאחד הסרטים האפלים ביותר של דיסני, אם לא האפל ביותר.
הנבל- הרוזן פרולו, הוא אחד מהנבלים הכי מפחידים בהיסטוריה של דיסני.
אמנם כנסיית נוטרדאם עצמה נשרפה בשנה האחרונה- אבל עם תפאורה מתאימה, ואולי כמה הדמיות של הקתדרלה מרחוק, הסרט יכול להעביר את אותה התחושה של הסרט המצויר.
בנוסף- במקום להביא דמויות נשיות שלא היו משמעותיות במיוחד בסרט המקורי ולהוסיף להם קו עלילה כדי לעודד העצמה נשית, בסרט "הגיבן מנוטרדאם" יש את אזמרלדה- אחת הנשים הכי חזקות ועצמאיות בהיסטוריה של דיסני לדעתי.

ועכשיו- לאיזה סרטים אסור בשום אופן לאולפני Disney לגעת ולהשאיר אותם עם הקסם של האנימציה המקורית?

חתולים בצמרת (The Aristocats)

אני בספק אם הסרט הזה הוא סרט דיסני המועדף על מישהו מכם (אם כן תכתבו לי למה בתגובות), אבל עדיין.
בין התלונות הכי בולטות על הסרט "מלך האריות" היה הנסיון ליצור חיות אולטרה ריאליסטיות, ולהלביש עליהן הבעות ורגשות אנושיים.
יש הרבה אנשים שהרעיון לא מצא חן בעיניהם ועבד בהם פחות מאשר בסרט אנימציה מלא עם הבעות פנים ודמויות עם תווי פנים "אנושיים" יותר.
אם יעשו גרסת לייב אקשן ל"חתולים בצמרת", אותה הבעיה תצוץ.
כל הסדרה מלאה בחתולים מביעים הבעות ורגשות אנושיים, ולדעתי הרעיון פשוט לא יעבוד בעיבוד לייב אקשן.
(לדוגמא: התמונה המצורפת- רגשות אנושיים שמופיעים על פני חתול ועוברים בצורה מצוינת באנימציה, שפשוט לא יעבוד עם חתולים ריאליסטיים).

לילו וסטיץ'

יש דמויות, שיהיה קשה גם לאמני ההדמיות בדיסני להעביר מאנימציה ללייב אקשן- מבלי שהוא ייצא קריפי. סטיץ' הוא ללא ספק אחת מהן.
הסרט לילו וסטיץ' מקבל המון מהיותו סרט אנימציה.
הוא מופרע, משוגע, כיפי ומצחיק ומלא בסצנות שיהיו קשות עד בלתי אפשריות לשחזר בדמות סרט לייב אקשן.
הסרט ייחודי ויש לו פינה חמה בלב שלי (וגם שלכם, אתם לא יכולים להכחיש את זה), וחלק גדול מהקסם של הסרט מגיע מכך שהוא יכול להתפרע בזכות האנימציה.
הדמויות של החייזרים (וגם הסוכן קוברה) מוגזמות, ענקיות או צרות בצורה קיצונית, ויעברו מאוד לא טוב בלייב אקשן.
בנוסף, עם כמה שקשה היה להאמין כי לילו תחשוב שסטיץ' הוא כלב באנימציה- בלייב אקשן זה כבר ישבור את הסרט לדעתי.

מה דעתכם? מה סרט הדיסני שהכי יתאים לעבור בלייב אקשן לדעתכם? האם אתם בעד גל סרטי הלייב אקשן של האולפנים, או נגד? ספרו לנו בתגובות.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה