סטן לי וג'יימס פרנקו מואשמים בהטרדה מינית

סטן לי וג'יימס פרנקו הם האישים החדשים של הוליווד שמואשמים בהטרדות מיניות

נראה שאין איש אחד בתעשיית הסרטים והקולנוע שלא מואשם היום בהטרדה מינית, בין אם זה קווין ספייסי או לואיס סי. קיי., בחצי השני של 2017 גילינו את השלדים בארון של האנשים החשובים והעוצמתיים ביותר בהוליווד, ונראה שתופעה זו הולכת להמשיך גם בשנת 2018 עם האשמות חדשות נגד יוצר Marvel Comics סטן לי וזוכה פרס גלובוס הזהב ג'יימס פרנקו.

בן ה-95 שהביא לנו דמויות אייקונית מעולם הקומיקס כמו ספיידרמן, הענק הירוק, דרדוויל והאקס-מן, הואשם תחילה על ידי מעסה שטיפלה מספר פעמים בסטן לי ושטוענת שלי תקף אותה ואפילו עינג את עצמו מולה. לאחר מכן, מספר נשים נוספות, שטיפלו בלי בתור אחיות, חשפו שיוצר הקומיקס האהוב שלח ידיים ומישש אותם בזמן שהן דאגו לו. עורך הדין של לי מיהר להכחיש את ההאשמות וטען שהנשים שמאשימות את לי רק רוצות להשיג כסף מהמולטי-מיליונר.

מייד אחרי זכייתו של ג'יימס פרנקו בפרס גלובוס הזהב על תפקידו בסרט The Disaster Artist, הבמאי/שחקן קיבל מספר ציוצים בטוויטר שהוא ניצל את כוחו וניצל מספר שחקניות שהוא לקח תחת חסותו. פרנקו נשאל על ההאשמות במהלך The Late Show והגיב שהוא תומך בתנועת ה-Time's Up, שפועלת להגן על גופן של נשים שהוטרדו, ולמרות שלא הודה בהאשמות, הבטיח להשתפר ולעשות את מיטבו בעתיד.

זה נורא לשמוע את שמם של לי ופרנקו מוכתמים בתקשורת, לא משנה אם ההאשמות נכונות או לא נכונות. אבל אפשר לפחות להודות שרצף האירועים הכניס מעט פחד בגברים של התעשייה, שכעת דואגים להתנהג בצורה מכובדת עם חברה נשית ולא לוקחים את הכוח הענק שיש להם ומשתמשים בו לרעה. כמו שלי אוהב להגיד בעצמו את המשפט מהקומיקס של ספיידרמן- "עם כוח רב באה אחריות רבה", רק חבל לשמוע שבמקרה של לי ופרנקו (ששיחק בסרטי ספיידרמן עם טובי מקגוויר) הם ניצלו את כוחם לרעה, לכאורה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה