סטן לי לא ישתתף יותר בכנסים או בחתימות בציבור

יום עצוב למעריצי הקומיקס, עכשיו כשנודע שאגדת הקומיקס סטן לי לא ישתתף עוד בכנסים או בחתימות בציבור.

את השם סטן לי כנראה שמעתם מספר לא קטן של פעמים בחייכם, בעיקר משום שהוא נחשב אחד הכותבים המשפיעים והמוקדמים של מארוול ובכללי של כל הקומיקסים.

לי יצר גיבורי על שהפכו מציור על דף לשוברי קופות בהוליווד, גיבורים כמו: ספיידר מן, האלק ואיירון מן. הוא היה בלי ספק דמות אייקונית ומשפיעה כשהוא כתב קומיקסים והמשיך עוד גם בזמנים המודרנים עם אינספור cameos בסרטי גיבורי על. אפילו שאגדת הקומיקס בן 95, הוא נשאר בעין הציבור בכך שלא רק השתתף בסרטים, אלא גם השתתף בכנסים שבהם חתם למאות מעריצים על פרטים שלהם, עכשיו יהיה יותר קשה להשיג חתימה.

לפי ג’ונתן בולרג’ק, מי שעוזר לטפל בסטן לי: “סטן בטוח לא יעשה שום כנסים או חתימות בציבור. בשנים האחרונות אנשים השתמשו ברווחה שלו בשביל הרווח האישי שלהם, ועכשיו זה נגמר.” בולרג’ק המשיך ואמר שאירועי חתימות פרטיים גם בינתיים יהיו “על הולד”, ושאגדת הקומיקס יחתום רק על מספרים קטנים של פרטים שעליהם ירצה לחתום.

מלפני קצת יותר משנה, אישתו של סטן, ג’ואן לי נפטרה בגיל 95. בנוסף, מוקדם יותר השנה הואשם לי בהטרדה מינית, האשמות שבהם כפר. השנה המשיכה להיות עוד יותר קשה כשסטן לי היה קורבן לניצול בגלל גילו, והיה מאוים ע”י אדם עם רובה בביתו.
נמשיך עם ה”אופטימיות”, נודע שלי מתעסק עם מספר בעיות בריאותיות כמו: קצב לב לא סדיר, פנאמוניה וניוון מקולרי. ההתדרדרות בבריאות היא כמובן סיבה מאוד גדולה להחלטה לא להופיע יותר בציבור.

ואפילו אחרי השנה הקשה, דברים החלו להשתפר סביב האגדה, עכשיו כשהוא נכנס להיכל התהילה של המדע הבדיוני ועכשיו כששופט הסכים לצו הרחקה כנגד מנהלתו העסקית לשעבר קיה מורגן שהייתה חלק מניצולו.
לדעתי, למרות שהעובדה שסטן לי יותר לא ישתתף באירועי חתימות מכעיסה, כולנו צריכים לעצור ולהעריך את מפעל החיים של האיש שהקדיש יותר מ-70 שנה מהחיים שלו בשביל לשמח אותנו וליצור לנו קומיקסים, עם או בלי חתימה שלו עליהם.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה