תמונה ראשית Star Renegades

המלחמה שלא נגמרת – ביקורת המשחק Star Renegades

העולם על סף הרס ומי שיכול להציל אותו זה אתם וחברכיהם למשימה הבין כוכבית. האם Star Renegades שווה את הזמן שלכם? בואו נגלה!

אמנם אני לא חסיד של משחקי אסטרטגיה מבוססי תורות אבל כשראיתי את הגרפיקה והאנימציות היפות של Star Renegades בפעם הראשונה, לא ממש יכולתי לסרב לתחושת הלב שלי שאמרה לי "נו.. אתה חייב לפחות לנסות".

אז הנה אני אחרי מספר לא קטן של שעות אל מול המשחק, מעביר לכם את הביקורת שלי לאחד ממשחקי האסטרטגיה מבוססי תורות היותר מעניינים שיצא לי לשחק באחרונה, Star Renegades!

לפני שנעבור לגיימפליי עצמו הנה קצת רקע עלילתי למאורעות המשחק. העולם עומד על סך הרס הודות לכוח אויב חייזרי שפלש לרחבי הכוכבים השונים בגלקסיה. על מנת לעצור אותם נשלחת לוחמת אחד בצירוף של חבורת לוחמים להילחם בגזע האויב ולנסות להדוף אותו מניסיון ההשתלטות האכזרי. מכאן המשחק כמובן לוקח שלל כיווני עלילה שונים שהאמת לא מרגישים כחלק מרכזי שיש למשחק להציע. העלילה פשוטה מאוד ולא מסובכת בכלל, והיא נמצאת שם יותר כדי להניע את החלק הראשון של המשחק עד לרגע שנפתחת לכם המשימה הגדולה להציל את הכוכב ולאחר מכן חוזרת מידי פעם לקדמת הבמה על ידי דיאלוגים שונים בין חברי הצוות שלכם או מפגשים שונים עם שלל האנשים המצויים על מפת המשחק.

באשר למשחקיות הבסיסית, Star Renegades הוא משחק אסטרטגיה מבוסס תורות בפורמט Rougelite בו נשלוט על חבורת לוחמים שבתחילה מונה 2 חיילים בלבד ובהמשך הדרך עם השלמת משימות שונות תמנה עד לכ-6 חיילים בו זמנית. כל חייל מגיע עם סט מהלכים ייחודי לו שיכול להשפיע בקלות על מהלך קרב שלם. מעבר לכך ניתן לשלב בין מתקפות של חברי צוות שונים במהלך הקרב לטובת ביצוע מהלך חזק יותר וכן ניתן לשפר את חברי הצוות שלכם ככל שהמשחק מתקדם כך שייעשו חזקים מריצה לריצה. כמובן שברגע שתמותו תקבלו שיפורים שיחזקו את החבורה שלכם באופן תמידי כך שבסוף כן תוכלו להתגבר על האויבים החזקים ביותר שיש למשחק להציע.

בתחילת הדרך המשחק די שיעמם אותי בעיקר כי העלילה שלו החזיקה אותי חזק ביד ולא ממש שחררה. הסיבה לכך כמובן הגיונית היות ועלילת המשחק מכינה אותנו להמשך הדרך אבל הפעם הרגשתי שזה היה קצת יותר מידי. בכל הקרבות הראשונים הסבירו לי פעם אחר פעם איך לשחק ומה לעשות בשביל לעבור את השלב, ובשלב מסוים זה כבר הרגיש יותר מעיק מאשר מסייע. לשמחתי הרבה לאחר השלמת החלקים הראשונים של המשחק המשחק כבר פחות מחזיק לכם את היד ונותן לכם יד חופשית להחליט איך לנהל את מהלך הקרב שלכם מול צבאות האויב.

הקרבות ב-Star Renegades בנויים בצורת תורות העושים שימוש במכניקה ראשית והיא ציר זמן. כל אויב וכן כל חבר קבוצה שלכם יכול להתקיף באמצעות מספר התקפות, כאשר כל התקפה כוללת משך זמן מסוים שצריך לעבור מתחילת הקרב עד שהמהלך יכול להתבצע בפועל. בהתאם לכך כל אחד מהמשתתפים בקרב ממוקם בציר זמן המראה מי יתקוף מתי וכך סדר הקרב מתנהל עד לסיומו.

כמובן שכאן נכנסות שלל מכניקות קרב למניהן המאפשרות לנו לשנות את ציר הזמן של הקרב, כאשר המטרה המרכזית היא כמובן לתקוף מהר יותר וחזק יותר מהאויב כדי להוריד לו נזק ולמנוע פגיעה בצוות שלכם.
הדרך לעשות זאת היא על ידי שילוב נכון של מהלכי הקרב של כל אחד מחברי הקבוצה שלכם. הכנסת המתקפה הנכונה מסוגלת "להעיף" אויב מסוים מציר הזמן, וכשזה קורה הוא כמובן לא יתקוף באותו התור של הקרב ורק יחטוף נזק במידה ותתקפו אותו. היכולת להשפיע כך על מהלך הקרב הופכת את הקרבות במשחק לעשירים באפשרויות ובאסטרטגיות שניתן להוציא לפועל, וזה ללא ספק מהנה מאוד לנצח קרב ארוך ומסובך בצורה הטובה ביותר על ידי התכנון המדויק שהגדרנו לחבורת הלוחמים שלנו.

כמובן שזה לא נגמר שם כאשר לצד הגיוון הרב של חברי חוליית הלוחמים שלכם ישנו גם גיוון לא קטן בסוגי האויבים, בסוגי המכות ובסוגי הנתונים השונים. בהתחלה זה הרגיש די קל אבל אציין לטובה שבהמשך הדרך העסק נהיה להרבה יותר מסובך וכשאני אומר מסובך אני אומר מסובך בצורה טובה שמעודדת חשיבה חכמה ובניית אסטרטגיה מנצחת ככל שאפשר.

הבעיה היחידה שכן עלתה לי ממהלך הקרבות היא העומס של הנתונים על המסך שבהחלט יכולים לבלבל אתכם. כמו כן אם ישנם המון אויבים על המסך אין דרך טובה מספיק לראות את נתוני הפגיעה שלכם (עד רמה שהיו פעמים שאויב אחד מת ולא שמתי לב כי היו הרבה אויבים ונתונים מתעופפים מסביב לו), דבר שדי מתסכל בחלקים בהם הייתם בטוחים שבוצע משהו בהצלחה רק כדי לגלות שבסופו של התור לא קרה מה שרציתם. התקווה שלי היא שמפתחת המשחק תבין את הקשיים העולים ממערכת הקרב שכמובן נחשבת לחלק המרכזי של המשחק ותתקן אותם בהקדם על מנת ששחקנים יוכלו להנות מהמשחק בצורה טובה יותר.

בין קרבות נסתובב במפת המשחק ונחקור אותה. מלבד מעבר בין קרבות נוכל לאסוף דברים (שרק חלקם חוזרים איתכם הביתה במידה ואתם מתים), לדבר עם שלל יצורים ואנשים שיעשירו את עולם המשחק ואת העלילה שלו, לשפר ולצייד את חברי הקבוצה שלנו לקראת הקרבות הבאים ועוד.

ראוי לציין ברגע זה את גרפיקת המשחק המפוקסלת אך יפה מאוד. הגרפיקה כולה צבעונית ואיכותית, יש אנימציות יפות וצבעים יפים עוד יותר. בהחלט ניתן לראות את ההשקעה הרבה של מפתחת המשחק בגרפיקה שלו על מנת להעביר ככל שרק אפשר את היופי והעומק שיש לעולם המשחק להציע, גם אם מדובר במשחק המבוסס על גרפיקת פיקסל-ארט.

לסיכום, אמנם מערכת הקרב מעט מבולגנת דבר שיכול להשפיע בקלות את דעות השחקנים, אך Star Renegades הוא משחק אסטרטגיה מבוסס תורות נהדר, שיציע לכם לא מעט דברים לעשות בעולם עמוס אויבים ומלא קרבות.

*Star Renegades זמין כבר היום לרכישה על ה-PlayStation 4, ה-Xbox One, ה-Nintendo Switch וכן על המחשב האישי. כמו כן ניתן לשחק במשחק במסגרת שירות Game Pass!

*עותק לביקורת הובא על ידי Raw Fury. סוקר על גבי המחשב האישי.

Star Renegades

ציון סופי - 7

7

טוב

משחק אסטרטגיה מבוסס תורות מעולה אך עמוס ומבולגן לעיתים

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה