זה הכל בקוביות – ביקורת המשחק Dicey Dungeons

Dicey Dungeons מוכיח לנו שיש מקרים שהמזל הוא באמת כל מה שצריך

עוד ביקורת לעוד משחק Roguelike והפעם זהו Dicey Dungeons שהצליח להוכיח לי פעם נוספת שז'אנר משחקי הרוגלייק ממש לא הולך למות בקרוב!

החשיפה שלי ל-Dicey Dungeons הייתה מקרית לגמרי הודות לחבר טוב שלי שהראה לי את המשחק לכמה רגעים ומיד גרם לי להתעניין בו, והנה אנחנו כאן בביקורת המלאה של המשחק.

אז כפי שציינתי קודם Dicey Dungeons הוא משחק Roguelike (או Roguelite אם תרצו להיות מדויקים יותר) חביב למדי שלוקח את אלמנט המזל ושם אותו בקדמת הבמה. המשחק כולו מושפע מהתוצאות שיצאו לכם בגלגולי הקוביות שלכם, שיכולות להשפיע על מהלך הקרב ועל עתיד המשחק בין רגע.

במשחק אנחנו מגלמים דמות הנכנסת למבוך במטרה לצאת ממנו, כאשר בכל מבוך יש מספר אויבים בהם צריך להילחם.

בתחילת המשחק לדמות שלנו יש שתי קוביות בלבד, אך ככל שנתקדם בין קומות המבוך השונות ונביס אויבים נעלה בסופו של דבר רמות שיעניקו לנו קוביות נוספות להילחם איתן. מעבר לקוביות עצמן ישנה מלאכת בניית דמות שלמה הבאה לידי ביטוי בכך שיש לנו את היכולת לבחור את סט המהלכים של הדמות שלנו.

כל מהלך מאפשר לנו שלל פעולות שניתן לבצע, החל מפעולת התקפה פשוטה ועד פעולות שישפיעו על האויב שלכם במהלך התור שלו. כמו כן כל אחד מהמהלכים מגיע בגודל שונה כאשר כמות המהלכים שיש לרשותם מוגבלת וניתן להחליט על ידי הצבת המהלכים השונים בטבלה מוגדרת איזה מהלכים תיקחו איתכם לקרב ואיזה מהלכים תשאירו בצד. 

המהלכים עצמם מושפעים באופן מלא מהסכום שייצא לכם בקוביות שגלגלתם. ישנם מהלכים שמוגבלים למספר מסוים או לקבוצת מספרים מוגדרת, ישנם מהלכים שפועלים בצורות שונות בהתאם אם הם שומשו עם מספר זוגי או אי-זוגי וזוהי רק ההתחלה. הגיוון במהלכים הוא עצום והוא מעניק לכם סט כלים מרשים וגדול לעבוד איתו בכל פעם שתתחילו סיבוב חדש במשחק. מעבר לאויבים עצמם ניתן למצוא במפת המבוך חנויות ותיבות שיאפשרו לנו להשיג מהלכים חדשים כמו גם לשפר מהלכים קיימים.

זה כמובן לא נגמר שם כאשר ישנם לא מעט סוגי אויבים להילחם מולם כאשר כל אויב מגיע עם פלוסים ומינוסים משלו. ישנם אויבים שחסינים נגד סוג מתקפות מסוים או חלשים יותר כנגד סוג מתקפות אחר, והצורך בשינון והכרה של כל אחד מסוגי האויבים והתאמת היכולות שלכם טרם התחלת הקרב הופכת את המשחק למעניין מאוד ומאתגר מאוד.

מעבר לדמות הבסיסית איתה תשחקו בתחילת המשחק ככל שתתקדמו ותעברו מבוכים עם דמות מסוימת יפתחו לכם דמויות נוספות. לכל אחד מהדמויות יש יכולת מיוחדת שונה, כך שמשחק עם דמויות שונות מרגיש שונה ומגוון. מעבר לכך לכל דמות ישנם מספר מבוכים שהיא צריכה לעבור, כאשר כל מבוך מגיע ברמת קושי שונה. כמו כן ישנם מקרים בהם מבוכים מסובכים יותר כוללים אפקטים מסוימים שמשפיעים על הדמות שלכם לאורך כל המשחק כך שרמת הקושי והאתגר עולות עוד יותר.

מלבד למשחקיות הממכרת עצמה, אחד הדברים שיותר אהבתי במשחק הוא קו העיצוב שלו. אם משחקי Roguelike היום ברובם מרגישים אפלים וקודרים, Dicey Dungeons הוא ככל הנראה משחק הרוגלייק הצבעוני ביותר שיצא לי להיתקל בו עד היום. כל הדמויות במשחק צבעוניות וזוהרות, העיצוב הגרפי עצמו מרגיש פשוט אך מרשים והאנימציות פשוטות אבל מפורטות ויפות. השימוש בצבעים במשחק הזה הוא לא פחות מגאוני, ונראה שמפתח המשחק ידע בדיוק איך לגרום לכל דמות להרגיש מיוחדת ומעניינת בשימוש בצבעים ואנימציות הכי פשוטות שיש. 

לסיכום, אמנם Dicey Dungeons הוא פיתוח של אדם אחד והוא נראה בהתחלה כמשחק קטן ופשוט, אך בפועל מדובר באחד ממשחקי הרוגלייק היותר ממכרים ומהנים שיצא לי לשחק בהם ואין לי דרך טובה יותר להמליץ לכם על המשחק מאשר פשוט להגיד לכם לשחק בו. מחיר המשחק זול ונגיש מאוד, וההנאה והתמורה למחיר מובטחת.

*Dicey Dungeons זמין כבר היום למחשב האישי כאשר ייצא עד סוף השנה גם ל-Switch ולמכשירי Android!

*עותק הובא לסקירה על ידי Terry Cavanagh, מפתח המשחק בכבודו ובעצמו! סוקר על גבי המחשב האישי.

Dicey Dungeons

ציון סופי - 9

9

מצוין

אל תשכחו לנשק את הקוביות לפני הגלגול!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה