פרטים ראשונים על הפארק החדש של "מלחמת הכוכבים"

רשת הפארקים של חברת DIsney יצאה בהכרזות חדשות לקראת השקת פארקים חדשים סביב המותג המצליח "מלחמת הכוכבים" בשיקגו ובפלורידה.

אחרי החשיפה של הסרט התשיעי בסאגת "מלחמת הכוכבים"- עלייתו של סקייווקר, והידיעה כי בחודשים הקרובים ייפתחו 2 פארקים חדשים שיסבבו סביב המותג המצליח, בדומה לפארקים של DisneyLand המבוססים על הדמויות הקלאסיות של החברה, הגיעו החשיפות לאטרקציות השונות להם יזכו מבקרי הפארקים.
הפארקים ייקראו "Star Wars: Galaxy’s Edge" (או בתרגום חופשי: "מלחמת הכוכבים: קצה הגלקסיה") ונכון להיום ישולבו בפארקי DisneyLand בפלורידה ושיקגו.

הפארק יתקיים כביכול בתוך ה"קאנון" (Canon) של "מלחמת הכוכבים", בכוכב באטוו (Batuu) המתקיים בשולי הגלקסיה ליד "החלל הפראי", ונכון להיום חברת DIsney משלבת את הכוכב ב"קאנון" הרשמי של המותג על ידי חוברות הקומיקס, בינהן הבהרה כי בזמן הטרילוגיה המקורית האן סולו וצ'ובאקה ביקרו בכוכב.
על פי המיקום של ה"כוכב", והעובדה שהאן סולו ביקר שם בזמן הטרילוגיה המקורית, מובן כי הכוכב מהווה מעין מקום מפלט לפושעים ולאנשים שלא רוצים להיתפס על ידי רשויות החוק.

המקום צפוי להראות כעיר עתיקה מלאת תרבויות שונות ומלאת זנים ודמויות ייחודיות, והצוות שתכנן את הפארקים ביקר בערים המאופיינות באוכלוסייה מגוונת על מנת לתת את התחושה הייחודית גם לפארקים שלהם.
בין היתר המתכננים ביקרו באיסטנבול, במרוקו ואפילו בירושלים.

בין האטרקציות בפארק, המבקרים יוכלו לבקר ב:

 • Oga's Cantina– דוכן של אוכל ושתייה בה המבקרים אף יוכלו להזמין ולשתות משקאות אלכוהוליים (בהתחשב בעובדה שהסרט הראשון יצא בשנת 1977, נראה כי הבחירה של חברת DIsney הגיונית) ועם מוזיקה מאת הדי ג'יי  DJ R3X שהיה בסיורי "מלחמת הכוכבים" הישנים בפארקים של DIsney וידובב על ידי המדובב המקורי.
  בין המוצרים שניתן יהיה לקנות בדוכן יש טאקו ממולא בשר "חייזרי" ומשקאות קלים.
  המשקאות בדוכן (ובדוכנים אחרים) לא ישווקו באריזות המוכרות (פחיות ובקבוקים קלאסיים) אלא באריזות יחודיות של הפארק, בסגנון "מלחמת הכוכבים" (תמונות למטה).
 • Millennium Falcon: Smugglers Run– אטרקציה שתשחזר חלום ישן של מעריצי הסרטים, ויעבירו את החוויה של לפקד על הספינה האייקונית של האן סולו- המילניום פאלקון.
  האטרקציה תכלול צוות תחת פיקוד המבקרים, בינהם טכנאים, נווטים ותותחנים שיאיישו את הנשקים של הספינה בעודם מנסים ליירט ספינות אויב.

 • Star Wars: Rise of the Resistance- אטרקציה שאפתנית ביותר שנכון להיות פתיחתה מתעכבת, ובה עקב נסיונות סיוע למחתרת, המבקרים נתפסים על ידי המסדר הראשון ונשלחים אל "משמיד כוכבים" ומנסים להימלט.
  במהלך האטרקציה המבקרים יראו דמויות בולטות מהטרילוגיה החדשה, בינהם קיילו רן (Kylo Ren), פו (Poe Dameron) ריי (Rey) ופין (Finn), ואפילו BB8 יגיע לצפות במבקרים נמלטים אל החופש.

 • Black Spire Outfitters– חנות הלבשה בהשראת המראה של יקום "מלחמת הכוכבים".
 • Toydarian Toymaker- חנות צעצועים בהשראת "מלחמת הכוכבים", ובוודאי גם של דמויות הסרטים עצמן.
 • Dok-Ondar's Den of Antiquities- חנות "עתיקות" שתמכור פריטי אספנות מהכוכבים השונים המופיעים ביקום המורחב של הסרטים.
 • דוכן "חלב" בו ניתן יהיה לרכוש את ה"חלב הכחול" המוכר מהטרילוגיה המקורית וה"חלב הירוק" שהופיע בסרט "אחרוני הג'דיי" (ככל הנראה יהיה מדובר במילקשייקים בטעמים שונים).
 • Savi's Workshop- חנות/ דוכן ייחודי בו המבקרים יוכלו לבנות לעצמם חרב אור (Lightsaber) ייחודית בעיצוב משלהם, שיוכלו לקחת הביתה ולהשוויץ (בטח יהיה הדוכן הכי יקר בפארק).

ברחבי הפארק המבקרים אף יוכלו לשמוע את קולו של המאסטר ג'דיי יודה בכבודו ובעצמו (שידובב על ידי המדובב המקורי שלו- פרנק אוז).
כל הדברים שיימכרו בפארק הם פרטים שמופיעים בדרך כזו או אחרת ביקום "מלחמת הכוכבים", והמוצרים שישווקו דרך הפארקים יהיו בלעדיים למבקרי הפארק.
גם חברת "האסברו" העולמית תשווק צעצועים ומשחקים שיהיו בלעדיים לפארק ולא יימכרו מחוצה לו, נכון להיום.

בנוסף, החברה השיקה פיצ'רים חדשים באפליקציה הייחודית של הפארקים שלה, המשמשת לניווטים ולרכישות בתוך הפארק, וכעת האפליקציה תוכל לעבוד יחד עם הפארק בדרכים חדשות:

 • מתרגם שפות גלקטיות- הפיצ'ר יאפשר תרגום של שפות גלקטיות שונות (כמו Aurebesh), בין אם הן כתובות או מדוברות בפארק.
 • סורק- יאפשר למשתמשים לסרוק תיבות משא ולהשיג בונוסים דיגיטליים בלעדיים למהלך השהות בפארק, ככל הנראה בין היתר על ידי שימוש במציאות רבודה.
 • קולט תדרים יאפשר לשמוע תדרים מפלאנטות רחוקות, חלקם של המחתרת וחלקם של הכוחות הצבאיים של "המסדר הראשון".
 • משחק "האקינג" מרובה משתתפים- משחק בו מבקרי הפארק בוחרים צד ו"פורצים" לחלקים שונים בפארק, לוחות בקרב ודרואידים שונים על מנת "להשיג שליטה" על מתקני הפארק. המשחק יאתחל את עצמו רק בניצחון מוחלט של אחד הצדדים.

הפארק בשיקאגו ייפתח במהלך חודש מאי הקרוב, ואילו הפארק בפלורידה ייפתח בסוף אוגוסט השנה.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה