חזקות אך לא באיכות – סיקור האוזניות Anker Soundcore Life Q10

Anker Soundcore Life Q10 הם אוזניות המבטיחות חיי סוללה של עד 60 שעות טעינה מהירה ובאסים מוגברים אך נופלות בקטגוריית איכות הסאונד

האוזניות Soundcore Life Q10 מיוצרות על ידי החברה Anker Innovations שנחשבת לחברה וותיקה בתחום, והפעם הם לא ניסו לייצר את האוזניות בעלות הטכנולוגייה הכי חדישה או יוקרתית אלא לספק אוזניות במחיר ובמפרט נמוך יותר המיועדות בעיקר לחיבור עם הטלפון, או לשמיעה דרך ה-bluetooth מחוץ לבית.

Anker Soundcore Life Q10תכונות ותכולה

האוזניות מגיעות עם הציוד הרגיל כמו בכל קופסא ומכילות כבל הטענה הוראות שימוש, וכבל חיבור למחשב. מבחוץ האוזניות האדומות נראות יוקרתיות אך ככל כשבשבחנתי אותן יותר מקרוב ראיתי עיצוב פשוט וחוסר איזון שבסופו של דבר פגעו בחווית ההאזנה שלי, כאשר מבנה האוזניות עצמן לא מכיל פיצ'רים מיוחדים מלבד כפתור ה-Bass Up שהפתיעה אותי לטובה ביכולת שלו להגביר טונים נמוכים. התוספות המעניינות של האוזניות הם המיקרופון המובנה וזמן הטעינה המהיר שהופך אותן לזמינות לשעות רבות, בנוסף במידה והסוללה נגמרת, האוזניות מגיעות לטעינה מלאה לאחר שעתיים בלבד ולזמן האזנה של 5 שעות לאחר פחות מעשר דקות טעינה. בזמן השימוש באוזניות בעזרת bluetooth (שאליו ניתן להתחבר עד 10 מטר מהן) כפתורי השליטה הם כפתור כיבוי והדלקה, כפתורים לשינוי עוצמת הווליום, וכפתור להגברת הבאס, כפתור זה משתמש בטכנולוגייה מעניינת בשביל להגביר באסים נמוכים ולתת לשירים אווירה שונה וקצבית יותר.

משקל האוזניות הוא 256 גרם ולכן השימוש העיקרי בהן הוא בסביבה ביתית או טיול בחוץ אך לא לפעילות ספורטיבית, בעקבות המשקל היחסית כבד שלהן, שהפך למעיק במיוחד לאחר ששהה על ראשי מעל לשעה ובכך אפשר להגיד בוודאות שהם לא מיועדות לשיחות זום ארוכות, או משחק עם חברים. עוד עובדה מצערת היא שלאוזניות אין מבטל רעשים, כך שאפילו ששמעתי שירים בסאונד טוב דרך האוזניות, רעשי רקע שונים הפריעו לאקוסטיקה ולחווית ההאזנה שלי, אמנם הריפודים באוזניות מספוג אשר מכסה היטב את האוזניים ומספק נוחות בסיסית אך הוא עדיין לא חוסם מספיק טוב רעשי רקע. גם הסאונד ב-Soundcore Life Q10 לוקה בחסר ולפעמים חוויתי קטיעות ורעשים סטטים בהאזנה, בעיקר בחיבור האלחוטי אך גם בחיבור החוטי למחשב נתקלתי בלא מעט בעיות. כשהאוזניות פעלו בצורה תקינה יכולתי להנות מנוחות שלא תמיד מופיעה באוזניות יקרות יותר כמו צלילי הפעלה וכיבוי, צליל כאשר מופעל חיבור למכשיר אחר והכרזה על מצבי הסוללה השונים. גם בכפתורי עוצמת השמע יכולתי לשמוע צלילי חיווי שונים שהיוו תוספת נחמדה. ובסך הכל למרות שאין אפליקציה ייעודית לאוזניות החיבור אליהן היה מהיר ונוח.

על פי האתר Versus

לסיכום

איכות האוזניות לא מרגישה זולה והריפוד מכסה את האוזניים בצורה מלאה כך שנוצרת אקוסטיקה טובה, אך כשמאזינים איתן מספר שעות אפשר להרגיש אי נוחות וכובד על הראש. מבחינת הקישוריות למכשירים שונים, Soundcore Life Q10 עשה עבודה טובה על ידי הכללת חיבורי AUX ו-Bluetooth שדרכן הסאונד עבר בצורה ברורה ומסונכרנת, כך למשל כשהאזנתי לסרטון, יכולתי לראות בבירור שהשפתיים מסונכרנות היטב עם האודיו, וגם כאשר דיברתי עם אדם אחר בשיחה המיקרופון פעל טוב. איכות השמע היא החלק העיקרי בכל אוזניות וכן האוזניות מספקות סאונד טוב אך לא יוצא דופן, מלבד למצב ה-BassUp אותו אפשר להפעיל בלחיצת כפתור ומשפר את חווית ההאזנה ברוב השירים. התכונה החיובית ביותר שהצלחתי למצוא באוזניות היא חיי הסוללה וזו היתה התכונה שהכי אהבתי באוזניות, מכיוון שלא הייתי צריך לטעון אותן אחרי שבועיים של שימוש רצוף (מספר שעות כל יום) וכאן נראה שהחברה באמת קיימה את הבטחתה לזמן האזנה של לפחות 60 שעות, ולכן אני ממליץ על אוזניות אלה רק למי שמוכן להתפשר באיכות אך לקבל אוזניות עם חיי סוללה מרשימים ובאסים טובים.

לסיקורי אוזניות נוספות אתם מוזמנים ללחוץ כאן.

Anker Soundcore Life Q10

ציון סופי - 6

6

סביר

האוזניות Soundcore Life Q10 מספקות חיי סוללה ארוכים ובאסים טובים אך נופלות בהרבה קטגוריות אחרות ולכן לא נותנות תמורה מספיק טובה למחיר יחסית לאוזניות מתחרות

User Rating: Be the first one !

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה