פארק שעשועים המבוסס על סטודיו Ghibli יפתח ביפן בשנת 2022

סטודיו Ghibli מפתחת פארק שעשועים עם אטרקציות המבוססות על הסרטים הקלאסיים עטורי הפרסים שלה. הפארק צפוי להיפתח בשנת 2022.

בין אם אתם מעריצי הסטודיו או לא, בין אם אתם מעדיפים את הסרטים בגרסה היפנית המקורית או המדובבת באנגלית, המתחם החדש הוא לא משהו שתוכלו לפספס כשתבקרו ביפן. במיוחד כשנודע כי הייאו מיאזאקי בעצמו מפקח על הקמת הפארק.

הייאו מיאזאקי הוא אחד המקימים ומנכ"ל סטודיו Ghibli, וכן גם אחד הבמאים הידועים בעולם. עוד לפני שהתפרסם, מיאזאקי עבד בתעשייה במשך שנים רבות. אחד הסרטים המוכרים והמשפיעים ביותר שיצאו מבית הסטודיו הוא Spirited Away/המסע המופלא, שיצא בשנת 2001. לא רק שהסרט הפך לסרט הרווחי ביותר בהיסטוריה של יפן, אלא שהוא גם זכה להצלחה חסרת תקדים מחוץ ליפן, ואף זכה באוסקר באותה השנה. על אף הפופולריות של "המסע המופלא", היה זה דווקא הסרט Princess Mononoke/הנסיכה מונונוקי ששם את מיאזאקי על המפה. הסרט זכה להצלחה חסרת תקדים ביפן, היה לסרט הרווחי ביותר לתקופתו, ואף זכה בפרס האקדמיה היפנית לשנת 1997. סטודיו Ghibli יצרו עוד מספר רב של סרטים שבמהלך השנים הפכו לקלאסיקות, כגון: Pnyo, Howl's Moving Castle ו-Kiki's Delivery Service.

במהלך סתיו 2022, המקומיים והתיירים ביפן יוכלו לחוות כמה סרטי Ghibli האהובים עליהם קמים לחיים בפארק שעשועים חדש שיפתח ליד Nagoya, במרכז יפן. מפתחים מהסטודיו, ביניהם Toshio Suzuki, Hideaki Omura והמנכ"ל Uichiro Oshima הכריזו כי הסטודיו שוקל על הקמת מתחם נוסף באותו סגנון לאחר כשנה. עד כה, סטודיו Ghibli הכריזו כי הם מתכננים כ-5 מתחמים המבוססים על הסרטים המצליחים שלהם. ביניהם, שני מתחמים המבוססים על Howl's Moving Castle ועוד מתחם המבוסס על Princess Mononoke.

מוקדם יותר השנה, הייאו מיאזאקי ובנו, גורו מיאזאקי, הכריזו כי הם מגבשים תוכניות על סרטי אנימציה חדשים באורך מלא. ולמרות זאת, מיאזאקי מתכנן להישאר פעיל מאוד בהקמת הפארק, ונאמר כי הוא נשאל פעמים רבות לגבי מבנה ומראה כללי למתחם. Toshio Suzuki ציין כי מיאזאקי הוא "לא מסוג האנשים שיכולים לתמוך מרחוק". לטענתו מיאזאקי מעורב יותר מדי בהקמת הפארק וכי "הוא מודאג מאוד בנוגע לפארק השעשועים. הוא לא מסוגל לסמוך על אחרים שיבצעו את העבודה".

כידוע, לפני שנים אחדות מיאזאקי הודיע כי פורש מתעשיית האנימציה על מנת ליהנות מ"החיים הרגועים". אולם נראה כי בזמן הקרוב הבמאי האגדי יחזור להיות מעורב ולהעניק מקסמו לפרוייקטים נוספים של הסטודיו. בעזרת מיאזאקי, נראה כי פארק השעשועים עומד להיות אטרקציה בסדר גודל עצום מימדים שתביא מיליונים ליפן.

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

השאר\י תגובה