Super Mario Maker 2 Direct – סיכום

פחות מחודש לפני E3 2019 וב-Nintendo מתחילים לחמם מנועים. אחרי ששנת 2018 הייתה יחסית מנומנמת (לפחות ביחס ל-2017) נראה שענקית המשחקים היפנית רוצה להראות שיש לה עוד הרבה משחקים להציע, ושהם קרובים משחשבנו.

הסנונית הראשונה היא תצוגת התכלית שעסקה באחד המשחקים המעניינים ביותר של החברה – Super Mario Maker 2. המשחק הראשון נחשב ללהיט ענק על קונסולת ה-Wii U. עכשיו, עם קונסולה חזקה וטובה יותר מקווים ב-Nintendo שמשחק ההמשך יהיה הצלחה גדולה אף יותר. לשם כך שודר Nintendo Direct שעסק ברובו בכל הדברים החדשים שיהיו ל-Super Mario Maker 2 להציע.

אז מה זה בעצם Super Mario Maker 2? ובכן, השם די מדבר בעד עצמו. המשחק הוא בעצם מערכת עריכת שלבים שמאפשרת לשחקן ליצור בעצמו שלבים בכל משחקי Super Mario הדו ממדיים. לרשות השחקן עומדים אינספור כלים ואפשרויות שמאפשרות לו ליצור שלבים מטורפים ברמות קושי שמתחילות ב"קל אפילו לילדים בני 3" ומגיעות ל"אפילו אלוהים לא יצליח לעבור את השלב הזה". יש שלבים קלאסים, שלבים מוזיקלים, שלבים עם גימיקים וכל מה שרק אפשר לחשוב. אם אתם מסוגלים לדמיין את השלב, כנראה שאתם יכולים לבנות אותו. הכל נעשה באופן מאוד אינטואיטיבי ונגיש, בלי שום צורך לדעת תכנות או משהו דומה. פשוט לגשת ולבנות.

המשחק יכלול אפשרות לשחק בשלבים כך שיראו כמו Super Mario Bros. המקורי, Super Mario Bros. 3, Super Mario World ו-New Super Mario U. ניתן להמיר בכל רגע שלב שנוצר לאחד המשחקים הללו לאחד המקבילים לו, כך שהמראה כולו ישתנה. בנוסף, Super Mario Maker 2 מחדש גם אפשרות ליצור שלבים במשחק Super Mario 3D world שיכילו אלמנטים משלהם ויעבדו על עורך שלבים נפרד.

בנוסף לחידוש הזה, Super Mario Maker 2 כולל כמות עצומה של תוכן שלא היה במשחק הקודם בסדרה. החל מהאפשרות ליצור מדרון באמצע השלב, דרך אויבים חדשים, מטבעות זהב ששווים 10, 30 או 50 מטבעות רגילים ועוד. מדובר על כמות מסחררת של תוכן מקורי שלא ראינו בכותר הקודם. אחד החידושים המשמעותיים הוא האפשרות ליצור מסך ש"נגלל" אחרי השחקן ומכריח אותו להתקדם כל הזמן. תהיה אפשרות לקבוע את כיוון ה"גלילה" ואפילו את המהירות שלה, דבר שבטוח יעזור ליצור המון שלבים עם קצב מיוחד משלהם.

עוד דבר שהתחדש הוא היכולת לקבוע תנאים לסיום שלב – מעכשיו לא חובה להגיע לנקודת סיום, אלא אפשר להחליט שהשלב נגמר לאחר שנאספו מספיק מטבעות, חוסלו כמות של אויבים או הרבה אופציות אחרות.

כדי להציג את כל האפשרויות האלה Super Mario Maker 2 ישתמש באפשרות של משחק לשחקן יחיד עם סיפור. כנראה שכמו כל משחקי Mario עד היום, לא יהיה מדובר כאן על אפוס היסטורי עם פיתולי עלילה מתוחכמים, אז אל תצפו לעלילה מדהימה. מה שכן, מדובר על למעלה ממאה שלבים ייחודיים שנוצרו על ידי מיטב המוחות של Nintendo ונועדו לעזור לנו להכיר אלמנטים חדשים איתם נוכל לעבוד וליצור.

המשחק יכלול גם אפשרות למצב "לילה" בו כל שלב יתנהג באופן שונה – שלבי קרח יהיו מחליקים יותר, שלבים תת-קרקעיים יהיו הפוכים ועוד. מוזר משהו, אבל עדיין מעניין.

עד כאן הכל נראה כמו חגיגה ענקית ונהדרת. הבעיה היא שכל האושר הזה מגיע עם כוכבית ענקית לידו. רוב הכיף במשחקים כמו Super Mario Maker 2 זאת האפשרות לחלוק את השלבים המגניבים שערכנו עם שאר העולם. הבעיה היא ש-Nintendo תולים את האפשרות הזאת עם שירות ה-Nintendo Switch Online.

השירות האינטרנטי של החברה עוד לא באמת הצדיק את עצמו. מדובר במחיר יחסית גבוה למספר מאוד מסוים של משחקים ועדיין רוב לקוחות החברה עוד לא לגמרי השתכנעו בכך שבאמת צריך אותו. גם אלה שמנויים על שירות ה-Online לאו דווקא מרגישים שהם מקבלים את מלוא התמורה לאגרה. כדי לנסות ולחזק את השירות, Super Mario Maker 2 יתלה את כל יכולת שיתוף השלבים שלו ב-Nintendo Switch Online כך שרק מי שמנוי על השירות יוכל להנות באופן מלא מהמשחק. הורדת שלבים, העלאת שלבים, השתתפות בתחרויות ומשחקי Co-Op ידרשו את המנוי.

המזל הוא ש-Nintendo באמת רוצים שנהיה מנויים לשירות הזה, ולכן הם עושים צעד לקראתנו. Super Mario Maker 2 יצא בתאריך 28/6/2019 ומחירו יהיה כמעט 60 דולר. אבל מי שיקנה את המשחק בעותק דיגיטלי יוכל לשלם 70 דולר ולקבל גם מנוי לשנה לשירות ה-Nintendo Switch Online. זאת הנחה משמעותית ביותר במחיר המנוי, וגם מי שכבר רכש מספר חודשי מנוי מראש יוכל להנות ממנה ולקבל 12 חודשים נוספים לתקופת המנוי שלו.

בנוסף, Nintendo מכריזים על שיטת ואוצ'רים חדשה שתהיה זמינה רק למנוי שירות ה-Nintendo Switch Online. מדובר באפשרות לקנות שני ואוצ'רים במחיר של 99.99 דולר אותם נוכל להמיר בשני משחקים במחיר 59.99 דולר לאחד. משמעות הדבר היא שקניה של ואוצ'רים יכולה להפוך שני משחקים במחיר של כ-120 דולר לשני משחקים במחיר 100 בלבד. זאת הנחה משמעותית, שבהחלט יכולה לקדם את מכירת מנויי ה-Online, במיוחד כשלוקחים בחשבון שמנוי לשנה עולה 20 דולר.

לסיום Nintendo הכריזו על תחרות Super Mario Maker 2 שתתקיים כחלק מההצגה שלהם ב-E3 הקרובה. זאת הדרך שלהם לרמוז לנו שיש עוד הרבה דברים חדשים שבדרך, להם כדאי להיות מוכנים. אפשר להחזיק אצבעות שהמשך שנת 2019 יהיה מלא בהפתעות טובות.

https://www.youtube.com/watch?v=jPi-u0D8sQ4

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה