Super Smash Bros. Ultimate Nintendo Direct – תקציר

אתמול, 8/8/2018, שודר Nintendo Direct שהוקדש בשלמותו למשחק הגדול ביותר של Nintendo בשנת 2018 – Super Smash Bros. Ultimate. משחק המכות הסופר-(סמאש-)מצופה הזה צפוי להגיע ב-7 לדצמבר השנה, וההמתנה נראית ארוכה יותר עם כל יום שעובר. מצד שני, החבר'ה ב-Nintendo בראשותו של מסהירו סאקוראי (Masahiro Sakurai), במאי המשחק ויוצר הסדרה (שגם מנחה את ה-Direct), דואגים לשחרר עוד המון מידע מזיל ריר כדי לשמור אותנו עם עיניים על המטרה ותאריך היעד.

ה-Direct ששודר ארך כמעט חצי שעה וגילינו בו המון פרטים חדשים. אתם מוזמנים לצפות בו כמובן בקישור שמצורף לידיעה הזאת, אבל למקרה שאין לכם חצי שעה פנויה, הנה תמצות עיקר הידיעות.

דמויות חדשות – לא פחות מחמש דמויות חדשות מצטרפות למשחק! הראשון הוא סיימון בלמונט (Simon Belmont), גיבור משחקי Castlevania המקוריים. יחד איתו מצטרף גם Richter מאותה הסדרה, שישמש כדמות Echo של סיימון. כמו כן יש עוד שתי דמויות Echo חדשות שהן Chrom מסדרת Fire Emblem ו-Dark Samus מסדרת Metroid. כדאי לזכור שדמויות Echo דומות יחסית ללוחמים המקוריים עליהן הן מתבססות, ועדיין באות עם שינויים קלים שהופכים אותם למשהו מיוחד בפני עצמם. הדמות החמישית שמצטרפת היא בהחלט המעניינת והמלהיבה מכולן – King K. Roll, הקרוקודיל הענק שמשמש כבר שנים בתור האויב הגדול ביותר של דונקי-קונג.

ה-Direct הכריז גם על מספר לא קטן של זירות חדשות. חלקן חדשות כמו New Donk City Hall וחלקן ישנות שחוזרות למשחק החדש כמו Pokemon Stadium. סאקוראי הבהיר שהמשחק החדש יכיל לא פחות מ-103 זירות ייחודיות, כאשר כל אחת מהן מגיעה עם שלושה מצבי משחק שונים, כך שלמעשה מדובר על למעלה מ-300 זירות קרב! בנוסף, ניתן יהיה להגדיר את הזירות כך שיתחלפו תוך כדי הקרב באופן מתוזמן או אקראי ובכך להוסיף עוד על הבלאגן האטומי שמייחד את סדרת המשחקים.

המוזיקה במשחק הופכת גם היא לדבר שבשליטת השחקן. ניתן יהיה לקבוע מראש איזה קטעי מוזיקה יתנגנו בכל זירה, בהתאמה לסדרת המקור שלה. לכל זירה יהיו מספר עצום של שירים שיהיה אפשר לשמוע תוך כדי. כמה עצום? ובכן, על פי סקוראי המשחק יכיל למעלה מ-800 קטעי מוזיקה, שהם יותר מ-28 שעות. זה… המון… רק בתור בונוס, ניתן יהיה להפעיל את המוזיקה ברשימות השמעה שנגדיר מראש, לכבות את המסך ולהשתמש ב-Nintendo Switch בתור נגן מוזיקה. מעניין אם זה יהיה שימושי גם בעתיד בפורמטים אחרים.

מבחינת הגדרת חוקים – למצב המשחק מוגבל הזמן או מצב המשחק מוגבל הפסילות מצטרף גם מצב משחק Stamina Battle שמגביל את השחקן לכמות נזק מוגדר מראש. הידד! עוד דרכים להתפרע. נוסף על כך נפתחת אפשרות להגדרת משחק של שני שחקנים, כאשר כל שחקן בוחר לעצמו קבוצת דמויות (של 3 או 5) בהן הוא ישתמש כנגד היריב. הוכרז גם כי מצב התחרות בו חוזר ויאפשר לעד 32 שחקנים להשתתף בשלבי Knock Out עד הגמר בו יוכרז המנצח. רוצים עוד? יש עוד! מצב משחק חדש יגרום לכך שבכל פעם שנבחר דמות היא לא תהיה זמינה לשאר השחקנים בסיבוב המשחק הבא, כך שלבחירה טקטית יש משמעות רצינית. כמובן שגם מצב האימון חוזר, עם שיפורים ייחודיים למשחק החדש. מצב המשחק לשחקן היחיד חוזר גם הוא, רק כדי שלא נרגיש שאנחנו לא מקבלים מספיק.

נוסף על כל זה הוכרזה רשימה מכובדת של חפצים חדשים וכן דמויות שיהיו חלק מה-Assist Trophies, בהן גם דמויות שישמשו כבוסים רציניים.
לקראת הסיום סקוראי עשה לנו טיזינג קל עם המסך הראשי של המשחק בו אחת האפשרויות שנראית משמעותית הייתה מטושטשת.

האם מדובר במצב משחק חדש? או שמא בשובו של הקמפיין האגדי Subspace Emissary? את זה נדע כנראה בהמשך. בינתיים נמשיך להמתין בעצבנות עד ה-7 לדצמבר אז יצא המשחק לקונסולת ה-Nintendo Switch.

https://youtu.be/P-kQWJrjRV4

אודות רפאל שנקולבסקי

גיימר במשרה חלקית ויוצר הקומיקס גיבור כורסא (חפשו אותי בפייסבוק!)

השאר\י תגובה