TeamViewer – שליטה במחשב מכל מקום

קרה לכם פעם שמישהו ביקש מכם עזרה בבעיה במחשב שלו ואתם בבית שלכם והוא מתחיל לתאר לכם את הבעיה ואתם פשוט לא מבינים למה הוא מתכוון? ככל שהשיחה מתקדמת ככה הוא משתמש יותר במילה "זה" כאילו זה ברור מאליו למה הוא מתכוון? זאת אחת הבעיות ש TeamViewer יכול לפתור לכם בקלות.

אז מה זה בעצם TeamViewer ? TeamViewer היא תוכנה לשליטה מרחוק במחשב של אדם אחר\מחשב אחר שיש לנו מהמחשב שלנו. התוכנה מאפשרת שליטה מוחלטת במחשב של הצד השני ואפילו העברת קבצים למחשב שלנו. מכיוון שהתוכנה הזאת כל כך שימושית, הכנתי מדריך שיעזור להתחיל להשתמש בה.

התקנת TeamViewer

קודם כל מורדים את התוכנה מכאן. בעמוד שיפתח יש כפתור Download גדול המציין שהתוכנה היא חינמית לשימוש פרטי, משם מורידים את התוכנה.

לחצו Download להורדה
לחצו Download להורדה

 

לאחר הורדה והתקנת התוכנה תתקינו אותה על מחשבכם. כשתפתחו אותה תחפשו את כפתור ההרשמה(אני אחרי ההרשמה אז זה נראה אחרת אצלי) אך כך יראה עמוד ההרשמה עצמו:

כך נראה תפריט ההרשמה
כך נראה תפריט ההרשמה

במחשב הראשון שבו אתם מתקינים את התוכנה תבחרו באפשרות צור עכשיו חשבון TeamViewer בחינם. בשאר המחשבים תצטרכו רק להתחבר לחשבון.

לאחר ההרשמה כנסו לאימייל כדי לאשר את ההרשמה, זה חלק חשוב ליותר מאוחר.

התפריט הראשי של Teamviewer

ככה נראה התפריט הראשי
ככה נראה התפריט הראשי

 

כפי שאפשר לראות לכל משתמש יש את המזהה שלו ואת הסיסמא, מצב זה נועד להשתלטות מרחוק על מחשב של מישהו אחר, משומש המון על ידי טכנאים, הם מבקשים את מספר המזהה והסיסמא כדי להשתלט על המחשב שלכם בהסכמתכם.

תפריט המחשבים והאנשים ב Teamviewer

מלבד התפריט הראשי ישנו את תפריט המחשבים והאנשים, דרכו אפשר להתחבר לשאר המחשבים שלנו, התפריט נראה כך

תפריט המחשבים והאנשים
תפריט המחשבים והאנשים

כדי להיכנס לתפריט צריך להתחבר למשתמש, במידה וכבר מחוברים כבר רואים את התפריט

 

תפריט המחשבים לאחר התחברות
תפריט המחשבים לאחר התחברות

אז כפי שאתם רואים התחברתי. אם תסתכלו בתפריט "המחשבים שלי" תראו שקיים כרגע רק מחשב אחד שזה המחשב שאני משתמש בו. מתחתיו יש את תפריט ה "לא מחוברים לרשת", ששם נמצאים כל המחשבים האחרים שלנו שהתוכנה אינה רצה בהם כרגע ולכן אי אפשר להתחבר אליהם.

להוספת מחשב חדש יש שתי אפשרויות שאותן אפשר לראות למטה בתפריט: הוסף מחשב זה, והוסף מחשב מרוחק.

הוסף מחשב זה
הוסף מחשב זה

כאשר בוחרים באפשרות הוסף מחשב זה נפתח החלון הבא בו צריך להגדיר שם משתמש וסיסמא, במקרה שלי לחצתי לאחר שכבר הגדרתי זאת ולכן קיבלתי את ההודעה על כך שהגדרתי כבר סיסמא.

הוסף מחשב מרוחק
הוסף מחשב מרוחק

כאשר בוחרים באפשרות להוסיף מחשב מרוחק החלון הבא נפתח, בו צריך להכניס את מזהה אותו המחשב, הסיסמא שלו, הכינוי ובחירת הקבוצה שאליו הוא יכנס(לדוגמא: קבוצה של מחשבים בבית וקבוצה של מחשבים בעבודה). אם רוצים אפשר להכניס תיאור, לוחצים על אישור וגמרנו. אלו הן שתי הדרכים להוסיף מחשב לרשימת המחשבים שלנו.

שליטה מרחוק בתוכנת TeamViewer

ועכשיו נעבור לחלק הבא שהוא: שליטה על מחשב אחר ברשותנו.

תפריט לאחר הוספת מחשב
תפריט לאחר הוספת מחשב

אז ככה נראה תפריט המחשבים לאחר שהוספנו עוד מחשב. אפשר לראות שהתוכנה מציינת את המחשב שאני משתמש בו(מחשב זה). נלחץ מקש ימני בעכבר על המחשב השני, הנקרא על שמו של שם משפחתי היקר.

תפריט השתלטות
תפריט השתלטות

בוחרים באפשרות של השתלטות מרחוק באמצעות סיסמא, והמחשב אמור לבד להשתלט על המחשב השני ללא סיסמה מכיוון שהוא מחשב שלנו שהוספנו, במידה וזה לא קורה אז פשוט תצטרכו לשים את הסיסמא של המחשב השני.

לאחר השתלטות
לאחר השתלטות

אז כך נראה המסך לאחר ההשתלטות. נא לא להיבהל מעצם העובד שהמסך שחור, כך זה פשוט נראה בתוכנה. מכאן אפשר לעשות כל שינוי שרוצים במחשב, בחרתי להראות לכם את אחת האפשרויות השימושיות של העברת קבצים(בתפריט למעלה).

אפשר להעביר קבצים דרך Teamviewer
אפשר להעביר קבצים דרך Teamviewer

בצד שמאל אפשר לראות את המחשב שהשתלטתי עליו, ובצד ימין את המחשב שלי. בחרתי מהמחשב שהשתלטתי עליו כמה קבצים ובצד שלי בחרתי תיקיה להעביר את הקבצים אליו. כאשר מסיימים לבחור בוחרים באחת משתי האפשרויות: שלח או קבלה. לוחצים על שלח כדי לשלוח מאיתנו קבצים אל המחשב המרוחק ועל קבלה כדי לקבל קבצים ממנו.

העברת קבצים בתהליך
העברת קבצים בתהליך

אז זהו כל התהליך של השתלטות על מחשב מרוחק בעזת TeamViewer, התהליך באמת לא קשה ואחרי כמה דקות אפשר להוסיף מחשב חדש ולהשתלט עליו, אבל אם חשבתם שפה זה נגמר תחשבו שוב.

שליטה במחשב ממכשיר הפלאפון או הטבלט בעזרת Teamviewer

הורדה לפלאפון
הורדה לפלאפון

כן, אפשר להוריד את TeamViewer לפלאפון או לטאבלט ולהתחבר דרכה למחשב, אך לא להיפך, השליטה יכולה להתבצע רק מהפלאפון על המחשב. בכל הקשור להעברת קבצים אפשר להעביר מהפלאפון למחשב, אך לצערי לא להיפך.

עמוד ההתחברות באפליקציה
עמוד ההתחברות באפליקציה

כפי שאתם רואים, למטה בימין אפשר ללחוץ על הכפתור Files ולבחור איזה קבצים מהפלאפון שלנו ברצוננו להעביר למחשב לאחר שנשתלט עליו, מלבד זאת כמובן שאפשר לעשות כל שינוי במחשב, אפילו לכבות אותו במקרה ושכחנו לעשות זאת לפני שיצאנו מהבית.

לסיכום על Teamviewer

התוכנה Teamviewer קלה לשימוש, מה שהופך אותה לכל כך מהנה לשימוש. תוכנה שמתאימה גם לטכנאים וגם לאנשים עם כמה מחשבים, וכמובן לכל אחד עם סמארטפון בכיס, טאבלט על השולחן, או גלקסי נוט במזוודה(בחייאת יצרתם מסך טלווזיה עם אפשרות חיוג בפנים) .

 

לכל שאלה או בעיה, מוזמנים לפנות אלי ואשתדל לעזור.

 

 

 

 

 

אודות יאיר משניות

קוראים לי יאיר, גיימר לשעבר, כיום עוסק בפיתוח ווב. עולם המחשבים תמיד היה חלק גדול מהחיים שלי ותמיד ימשיך להיות. אשמח לענות על כל שאלה ולעזור, כי אחרי הכל, בשביל זה אנחנו כאן :)

3 תגובות

 1. איך ווי LiteManager פֿאַר פֿרייַ ווייַט צוטריט.

 2. האם אפשר להשתמש בTEAMVIEWER כשלמחשב המשתלט יש שני מסמכים וגם למחשב הנשלט יש שני מסכים ולראות במחשב המשתלט בשני המסכים?

  • כן,
   פשוט תגדיר בהגדרות
   לך על פי ההסבר הבא:
   In the View tab, select the number of monitors you want to show or show all monitor screens simultaneously in a single window (2).

השאר\י תגובה