Temtem – רשמים ראשונים מהאלפא

משחק התפקידים ההמוני Temtem מבטיח להיות הגרסה מרובת המשתתפים של פוקימון שלה כולנו ציפינו

בחודש יוני שעבר אולפן משחקים ספרדי קטן בשם Crema לקח על עצמו משימה מאוד קשה, ליצור משחק תפקידים המוני בהשראת סדרת המשחקים האגדית פוקימון העונה לשם Temtem. כדי לממן את פיתוחו של המשחק החליטו המפתחים לפנות לפלטפורמת מימון ההמונים Kickstarter, באמצעותה חלק גדול ממשחקי האינדי בימינו זוכים למימון. בתור חובב מושבע של סדרת פוקימון החלטתי שאני חייב לקנות את המשחק הזה וכך קיבלתי גישה לגרסת האלפא של המשחק ויצאתי ללכוד טמטמים.

האלפא התחילה במסך יצירת הדמות, מפתיע במיוחד לאור העובדה שמדובר בגרסה מאוד ראשונית של המשחק. לרשותי עמדו מספר מרשים של אפשרויות הנוגעות לעיצוב הפנים והשיער של הדמות, כמו גם היכולת לבחור את מינה. האלפא הכילה גם מגוון קטן אך מרשים של בגדים ופרטי לבוש נלווים. אני מקווה שמגוון הבגדים יגדל בהמשך כי לאורך האלפא פגשתי גם דמויות עם בגדים ממש מגניבים שהייתי שמח להלביש בהם את הדמות שלי.

המשחק עצמו הוא העתק די מדויק של פוקימון, ברמה שבה בעיני זה אפילו נחשב לגניבה ספרותית. בתחילת המשחק הדמות שלי התעוררה בבוקר והאמא שלה סיפרה לה שהיא גדולה מספיק את כדי להפוך למאמנת פוקימונים, סליחה התכוונתי לאדונית טמטמים. כן ככה המשחק עובד אם המפתחים היו מחליפים בין המילה טמטם למילה פוקימון לא הייתי מבחין בהבדל. לאחר מכן יצאתי מהבית אל הפרופסור כדי לבחור את הטמטם שלי. לפחות הפעם הם היו מקוריים כי לפרופסור לא היה שם של צמח (כפי שמקובל במשחקי פוקימון), קראו לו קונסטנטינוס (אני מקווה שהוא נקרא על שמו של הקיסר הרומי ולא על שמו של הסבא של אחד המפתחים). לא כל המשחק מועתק יש בו כמה שינויים קלים יחסית בהשוואה למשחקי סדרת פוקימון. אחד המעניינים שבהם הוא שהדמות שלי הלכה לאוניברסיטה, ככל הנראה בעולם של Temtem צריך להיות בוגרים כדי לאמן בעלי חיים.

Temtem

המסע ברחבי עולם המשחק עורר אצלי תחושת נוסטגליה עזה למשחקים הראשונים בסדרת פוקימון, Pokemon Red ו-Pokemon Blue. התחושה הזאת כנראה נובעת מהעובדה שגרסת האלפא עושה עבודה גרועה מאוד בלהסביר דברים מאוד בסיסיים לשחקן. כרגע אין מפה של עולם המשחק, אך יש סמן קטן בקצה התחתון של מפה ולידו כתוב שיום אחד הוא יגדל להיות מפה, מה שבהחלט מעיד על כך שלמפתחים יש חוש הומור די מפותח. בדומה למשחקים הראשונים בסדרת פוקימון גם כאן כל פגישה עם יצור חדש מלווה בהתרגשות. במיוחד ניכרת ההשקעה הרבה של המפתחים בעיצוב היצורים שנראים יפים מאוד במיוחד כשמשווים אותם לחלק מהפוקימונים שנחשפו בדורות האחרונים.

גרסת האלפא כמובן לא חפה מבעיות, אך זו בדיוק המטרה שלה, להציג את המשחק במצבו הנוכחי ולקבל משוב מהמעריצים. המשחק מואט לעיתים תכופות והיו גם לא מעט פעמים בהן הוא קפא לחלוטין. מבדיקה זריזה באינטרנט ראיתי שזה קרה גם להרבה שחקנים אחרים. זה לא מפתיע במיוחד גם בגלל שזו גרסת אלפא וגם בגלל שהיה הרבה עומס על השרתים שלהם, צריך לזכור ש-Temtem הוא משחק תפקידים המוני. חברת Crema הגיבה טוב מאוד לכל הבעיות שהועלו ושחררה הרבה מאוד עדכונים שבהחלט תיקנו חלק גדול מהבעיות, כולל עדכון אחד שיצא בדיוק שעתיים אחרי השקת האלפא.

החלק המרשים ביותר ב-Temtem הוא ללא ספק מערכת הקרב שלו. המשחק מוסיף למערכת הקרב הידועה של פוקימון משאב של סיבולת שדומה מאוד לזה שראינו במשחקי תפקידים אחרי כמו Dark Souls. העיקרון בבסיסו די דומה, כל מתקפה שהטמטם שלכם מבצע גורעת נקודות מהמשאב הזה ואין לכם מספיק נקודות לא תוכלו להשתמש במתקפה הזאת, ללא הסבת נזק לטמטם שלכם. בכל תור, חלק קטן מהסיבולת יתחדש, מה שיגרום לכם לחשוב בצורה אסטרטגית יותר בהשוואה למשחקי פוקימון ולתכנן טוב כל מהלך ומתקפה.

Temtem

Temtem מתיימר להיות משחק תפקידים המוני, אך מעבר לאינטראקציה עם שחקנים באמצעות הצ'אט אין יותר מדי מה לעשות במשחק בהקשר הזה. לפי המפתחים הגרסה המלאה של המשחק תכיל גילדות וטורנרים, כך שבהחלט יש למה לצפות.

לאחר כמה שעות סיימתי את כל התוכן שהיה לגרסת האלפא של Temtem להציע לי. למרות הגליצ'ים והבאגים המעצבנים, אני מוכרח להודות שיש למשחק הזה הרבה פוטנציאל ואני מחכה בקוצר רוח לגרסה הבאה של האלפא שתושק במהלך חודש אפריל. אלו מכם שלא תמכו במשחק במסגרת קמפיין מימון ההמונים יאלצו לחכות עוד זמן רב כדי לשחק ב-Temtem, שיגיע לשוק רק בשנת 2020.

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה