מהגשה מושלמת לשגיאה – סיקור המשחק Tennis World Tour

Tennis World Tour, משחק הטניס הראשון של הדור הנוכחי, סוף סוף הגיע, אבל האם הוא מצליח להשתוות לכותרים אחרים של הספורט משנים קודמות או שברקטה הזו יש חור רציני?

שלושה סדרות משחקים שאני עוד לא מבין למה לא עשו את החזרה שלהן בדור הנוכחי למרות הביקוש הגבוה אלו סדרות המשחקים Fight Night,Top Spin ומשחקי ה-Street של EA. אז בזמן שאנחנו ממתינים לכותרים הגדולים להגיע, אנחנו מקבלים משחקים מזירת האינדי שמנסים להביא לנו את אותה החוויה כמו Mutant Football League ו-Tennis World Tour.

רק כמה טניסאים ברמה עולמית

לצערי הרב, אני נאלץ להתייחס בראשונה עם הבעיה הגדולה ביותר של Tennis World Tour, התקציב הדל שלו. למרות התפריט הדי מושקע, ברגע שתתחיל משחק טניס עם חברים שלכם, תכינו את עצמכם לשאלות "איפה נדאל?", "איפה אחיות הויליאמס?" וכדומה, וזו אחת הבעיות המרכזיות של המשחק, ליין הטניסאים שלו.

זה נכון שישנם טניסאים מוכרים כמו רוג'ר פדרר וגאל מונפיס, אבל כוכבים אייקונים של הספורט כמו אנדי מארי ונובאק ג'וקוביץ' מסתבר שהיו יקרים מדי בשביל לאשר את השימוש בפנים שלהם במשחק זה, משהו שפשוט פוגע באיכות של המשחק ורק מציג את חסרונותיו הכספיים עוד יותר. (או חוסר הרצון של ההפקה הצרפתית לכלול אותם).

זה לא ששימוש בטניסאים מוכרים כמו אלו שכבר יש במשחק לא איכשהו תורם למשחק, אבל אני מאמין שזה יותר חרב פפיות, מצד אחד אנשים שמחים לשחק עם פדרר, אבל מצד שני הם יתחילו לשאול איפה שאר הטניסאים העולמים ולצערי הרב זה הופך את האופציה החיובית של בחירת טניסאים מפורסמים למאוד שלילית.

בואו נחבוט בכמה כדורים

כל גיימר ששיחק בסדרת משחקי Top Spin יודע כמה זה קריטי שליטה טובה וחלקה במשחק טניס, כל מאית שנייה חשובה על מנת לנצח את המערכה שלכם, אז אם מערכת השליטה של המשחק לקויה אפילו קצת, זה אומר שהשחקן יהיה מאוד מתוסכל, כי הוא ירגיש שהוא נאבק מול שני יריבים- השחקן הממוחשב והשלט.

אז, כצפוי, השליטה במשחק היא לא משהו. במקרה הזה, אני לא חושב שזה בגלל התקציב הדל של המשחק אלא בגלל שהמשחק זורז על ידי חברת ההפקה הצרפתית על מנת שיהיה זמין לרכישה במהלך אליפות צרפת הפתוחה. משהו שהוביל להעדרות של משחק האונליין, אבל בעיקר פגע במשחקיות הכללית של Tennis World Tour.

זה לא שאין את כל אפשרויות החבטה של משחקי Top Spin כמו כדור ספין, כדור עליון וכל מיני מהלכים, אבל החיבור בין התנועה שלכם והחבטה מרגיש מאוד נוקשה ולא זורם, ואני כן מרגיש לפעמים שלאן שאני בוחר לחבוט המשחק פשוט חובט לאן שבא לו, בעיקר בהגשות. ב-Top Spin הייתי מצליח בקלות לעשות אס אבל פה כל נגיעה קטנה בג'ויסטיק גורמת לחוץ.

בהתחלה חשבתי שזה פשוט הנתונים של הדמות שלי, אבל זה גם קורה לי עם הטניסאים המקצועיים והייתי רוצה להגיד שמתרגלים אחרי זמן מסוים, וזה נכון לגבי רוב השליטה אבל עדיין אני מגלה רגעים בהם אני מרגיש קצת יותר מדי נוח ושוכח את שליטת המשחק והכדורים שלי חסרי שליטה.

אני יודע שזה לא כזה נורא אם חושבים על זה, אבל תקחו בחשבון כמה קשה זה לשחק פשוט עם חבר שבא לביקור, שניכם מבלים כמה מערכות רק מנסים להתרגל לשליטת המשחק ולדעתי זה לא טוב בכלל.

לעלות בסולם הדירוגים

אז חוץ ממשחק רגיל מול חבר שלכם, מה עוד אתם יכולים לעשות ב-Tennis World Tour? ובכן, כמו שם המשחק- לצאת לסבב משחקים מסביב לעולם.

אתם יוצרים לעצמכם שחקן מתוך תריסר טניסאים מוכנים מראש ומשחקים ברחבי העולם בכל האיצטדיונים  בכל הטורנירים המפורסמים עד שאתם עולים לראש הרשימה. אבל כמו שחקן אמיתי, אין לכם את כל החיים להצליח, אתם משחקים עד גיל מסוים וצריכים לדאוג לגוף שלכם במהלך כל הטורנירים.

במהלך סבב המשחקים שלכם, אתם צריכים לבחור מתי לנוח, מתי להתאמן, מתי לשחק ואיפה לשחק, ככל שהמרחק יותר גדול, כך גם המאמץ על גוף השחקן שלכם.

כל טורניר אותו אתם מנצחים מעלה אתכם בדירוג ומשיג לכם ציוד חדש וכסף לרכישה של עוד ציוד ואוכל לחזק את השחקן שלכם.

אני חייב להודות, מצב הקריירה של המשחק הוא די כייפי ומגניב, משלב אלמנטים של משחק תפקידים עם עולם הטניס בצורה מציאותית וטובה. הייתי רוצה לראות עוד אפשרויות למראה השחקן, אבל לרוב מאוד נהנתי מהמצב.

תזוזה חלקה וחדה או עקומה ומגושמת?

הגרפיקה לצערי הרב די מאכזבת, גם האצטדיונים וגם המודלים של הטניסאים לא ממש מפורטים ונראים לפעמים די רע. מה שכן, המשחק מאוד צבעוני, אז לפחות מה שאנחנו רואים לא משעמם, אפילו אם הוא לא ממש יפה.

האנימציה היא גם די טובה- כשהציגו את המשחק פעם ראשונה, האנימציה של המודלים הייתה די נוקשת אבל עכשיו השחקנים נעים בצורה מאוד טבעית שהם מתכוננים לחבוט בכדור ונעים על המגרש. אבל לא תמיד כשחובטים בכדור.

כשהחבטה שלכם לא מתוזמנת כמו שצריך האנימציה קופצת מהתנועה של השחקן לחבטה עצמה. אני יודע שאני מזכיר הרבה את Top Spin, אבל ב-Top Spin אם החבטה לא תוזמנה כמו שצריך, המעבר בין אנימציית החבטה לאנימציית של התנועה של השחקן היה חלק ומהיר, ופה התנועה פשוט קופצת מאנימציה לאנימציה.

לא לגמרי כמו לראות משחק טניס אמיתי

הסאונד והתצוגה של המשחק הוא די טוב מבחינת התפריט והקריינות, אבל שאר הסאונד לוקה בחסר ומונע מאיתנו להרגיש כאילו אנחנו שולטים במשחק טניס אמיתי.

אני לא יודע אם זה בגלל צלילי הצעדים של השחקנים או חוסר הגניחות שלהם בכל חבטה או השופטת של המשחק, אבל חסר במשחק איזשהו ליטוש לסאונד וזו הדרך המושלמת לתאר את המשחק, חסר ליטוש.

סיכום

ישנם מספר דברים שמאוד אהבתי ב-Tennis World Tour, כמו מצב הקריירה של המשחק, הצבעים שלו וחלק מהאנימציות. אבל בסופו של יום, המשחק כושל בהמשכת המורשת של סדרת משחקי Top Spin, בין אם זה במשחקיות או הטניסאים הזמינים וזה נטו בגלל התקציב הדל של Breakpoint Studios והזירוז על ידי Bigben Interactive בשביל האליפות הצרפתית הפתוחה. Tennis World Tour החמיץ לגמרי את המגרש.

Tennis World Tour

הרוסטר - 4
המשחקיות - 3
מצב קריירה - 9
גרפיקה ואנימציה - 5
התצוגה - 6

5.4

מאכזב

Tennis World Tour לצערי הרב לא מצליח להמשיך את המורשת של משחקי הטניס האהובים מדורות קודמים ולרוב מאכזב עקב מספר בעיות של זירוז יציאה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה