הסיוט האמריקאי – סיקור המשחק The American Dream

המשחק The American Dream יצא ב 14 למרץ 2018 לפלטפורמת ה-STEAM ול-PSVR.

החזקת נשק יכולה להיות סוגיה רגישה ביותר בכמה מדינות, כאשר אמריקה ידועה בעמדה החופשית שלה בנוגע להחזקת נשק, אחרים כמו בריטניה ואוסטרליה אוסרים אחזקת נשק בשל מקרי זוועה רבים.
The American Dream הוא משחק ירי גלריה (Wave Based Shooter) שלוקח מבט סאטירי על אהבת אזרחי ארה"ב לנשיאת נשק. והוא עושה זאת עם הרבה הומור שחור וקריין מעצבן אחד שאתם רק תרצו להשתיק – דבר שלצערי הרב אינו מתאפשר כלל במשחק.

המשחק מתחיל בשנת 1950 כאשר אתם יושבים בתוך עגלה שנעה בין תקופות שונות בזמן, מן 'מסע' שנוצר על ידי יצרני הרובים כדי להראות לכם כמה מדהימים הנשקים שלהם וכיצד להשתמש בהם למשימות היומיום.

תעברו בין חדרים כאשר כל חדר כולל תקופת זמן בחייו האידיליים של הפטריוט האמריקאי. החל מתינוק ולעבר הילדות, גיל ההתבגרות, ואל עבר העבודה הראשונה שלכם, נישואין, ילדים וכן הלאה.

המשחק מבוסס על אקדחים, וככזה, כל אינטראקציה במשחק מחייבת אתכם לירות במשהו.

אין צורך לדאוג לתחמושת כיוון שהיא אינסופית ובצידי העגלה שאתם יושבים בתוכה יש כפתור – כאשר תלחצו עליו – מחסניות יעופו מחריץ ייעודי בעגלה ובשנייה הזאת המשחק יעבור למצב 'הילוך איטי' לזמן מוגבל שבו תוכלו להטעין את הנשק שלכם. מכאניקה שאמנם נראית מגניבה וייחודית בהתחלה, אפילו הייתי אומר שלא ראיתי במשחקים אחרים, עם זאת היא הפיצ'ר היחיד שאהבתי במשחק הארור והמייאש הזה.

במהלך כל ה'מסע' שלכם בעגלה, דמות של כלב מדבר ינחה אתכם כדי להשלים אתגרים שונים, או יותר נכון יחפור לכם עד מוות ואני בטוח שבשנייה הראשונה שתראו אותו תרצו לירות בו, אבל הדבר לא עוזר. לא תוכלו לדלג על סצנות הדיבור האלו, דבר מעיק ומתסכל ברמה שתרצו למרוט שערות ויהיה לכם רצון עז פשוט לזרוק את המשחק ולהפסיק לשחק. זה מעיק ברמה שהורסת את כל המשחק, שגם ככה לא כלכך מוצלח או מרענן לצערי.

אופי המשחק כפי שאמרתי הוא הומוריסטי ומוחצן, המשחק ינסה בכח להציג לכם דברים קיצוניים ודברים נלקחים לממדים מגוחכים, אשר נעים בין מוזרים ל(לנסות להיות) מצחיקים.

בישול המבורגרים כאשר ירייה תהפוך אותם מצד לצד על הגריל, ניקיון מכוניות על ידי, ניחשתם נכון – יריות, החלפת חיתול לתינוק שלכם ע"י ירייה, הולכים לדוג? גם כאן לא תשתמשו בחכה, אלה ברובה, הבנתם את הרעיון… וזה נמשך כך לאורך כל המשחק. הייתי רוצה להגיד שזה נחמד בהתחלה, אבל זה לא, וזה רק נעשה יותר גרוע ורפטטיבי עם התקדמותכם במשחק.

הייתי מגדיר את המשחק כעוד משחק ירי גלריה שמשלב בתוכו כל מני mini-games טיפשיים ומגוחכים למדי, לא מהנים, ומשעממים.

לסיכום – עם נרייטור מעצבן שלא ניתן להשתיק, אווירה מגוחכת, ומשחקיות פושרת, הגרפיקה הסבירה היא הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כ'סביר' ואיני יכול להמליץ על המשחק ואפילו אגיד לכם להתרחק ממנו כמו מאש.

הטוב:

-ניסיתי, אבל באמת שאין משהו טוב במשחק הזה.

הרע:

-הכל, דלגו על המשחק הזה.

The American Dream

אווירה - 1
משחקיות - 2
גרפיקה - 7
סאונד - 5

3.8

גרוע

עם נרייטור מעצבן שלא ניתן להשתיק, אווירה מגוחכת, ומשחקיות פושרת, הגרפיקה הסבירה היא הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כ'סביר' ואיני יכול להמליץ על המשחק ואפילו אגיד לכם להתרחק ממנו כמו מאש.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה