ניתוח שדה – ביקורת המשחק The Surge 2

The Surge יצא לראשונה בשנת 2017 והביא לשולחן מערכת קרב ייחודית וסיפור מעניין, אך יחד עם זאת התקבל בדעות חלוקות בקרב השחקנים. כעת מגיע The Surge 2, שמנסה לעשות את מה שעשה קודמו אפילו טוב יותר, אך האם הוא עומד במבחן בהצלחה?

נתחיל בגילוי נאות קל והוא העובדה שממש אבל ממש לא אהבתי את The Surge המקורי. הוא היה נראה לי מסובך מידי, מסורבל מידי ולא ברור בכלל. אך כאשר שמעתי וראיתי את הטריילרים ואת הפרסום המקדים של The Surge 2, חשבתי לעצמי שאולי כדאי לתת לסדרה הזו עוד הזדמנות. הסיפור נראה מעניין, הגרפיקה נראתה משובחת ונראה כי הפעם חברת Deck13 Interactive עשתה עבודה טובה בפיתוח המשחק.

ואז הגיע המשחק לידי וישבתי בסקרנות רבה לשחק, ומהר מאוד גיליתי שאין חדש תחת השמש במקרה של The Surge.

נתחיל עם מה זה “The Surge 2”. אז המשחק הינו משחק אקשן RPG שמאפשר לנו לשלוט על אדם בעל שלד רובוטי במסעותיו השונים ברחבי העיר Jericho. המשחק הינו משחק Souls-like שלא מתבייש בכך בכלל, ורוב המערכות השונות שיש למשחק לקוחות באופן זהה לחלוטין מרוב משחקי ה-Souls-like המוכרים של היום, כך שאם אתם פחות מתחברים לסגנון יכול להיות ש-The Surge 2 הוא לא בדיוק בשבילכם.

המשחקיות של The Surge 2 פשוטה – אתם מסתובבים בעולם המשחק, נלחמים באויבים, אוספים Souls (זאת אומרת.. Tech Scrap) ושאר חפצים. לאחר שוטטות ברחבי העיר ואסיפת משאבים, תוכלו להשתמש ב-Medbay, שיאפשר לכם לשפר את היכולות של הגיבור שלכם, לעלות רמות באמצעות ה-Tech Scrap שאספתם, לחבר לדמות שלכם חלקי שריון חדשים וחזקים יותר וכן להכין חפצים חדשים.
כיאה למשחק Souls-like, אם תמותו במהלך ההסתובבות שלכם ברחבי העיר תאבדו את כל ה-Tech Scrap שסחבתם ותצטרכו לחזור ולאסוף אותו בפרק זמן קצוב לפני שיעלם, דבר שהופך את המשחק למאתגר במיוחד אם איבדתם את השלל שלכם כשנלחמתם בבוס רצחני ומאיים.

The Surge 2 2

אבל מה שהופך את The Surge לסדרת משחקים שאולי שווה לשים עלייה את היד היא הדרך שבה אתם משפרים את הדמות שלכם. מלבד הכנת חפצים תוכלו להשיג חלקי שריון חדשים על ידי ביטור וקריעת החפצים מאברי הגוף של אויבכם. לדוגמה, אם תזדקקו ליד חזקה וחדשה (או שסתם התלהבתם מהדרך בה האויב שלכם תוקף אתכם ובא לכם גם), תוכלו ללכת לאויב הקרוב למיקומכם שנושא עימו את החפץ שאותו אתם רוצים להשיג ופשוט (לאחר קרב כמובן) לחתוך לו את היד ולקחת אותה לעצמכם.

ישנם שלל פרמטרים נוספים שאתם צריכים לקחת בחשבון כאשר אתם בונים את הגיבור המושלם שלכם. לצערכם לגיבור שלכם מד כוח קצוב, שלא יאפשר לכם להשתמש בנשקים הכי חזקים בלי בעיה, ותצטרכו לבחור את החלקים בהם אתם עושים שימוש בקפידה על מנת שתוכלו להפיק את המיטב מהדמות שלכם.

אך האם כל זה הופך את The Surge 2 למשחק טוב? לצערי לא ממש.. בתור אדם שמתחבר למשחקי Souls-like ציפיתי להתמכר מאוד מהר למשחק. אך לצערי לאחר כמה שעות בודדות של שוטטות ברחבי המשחק איבדתי כל עניין בו. העולם לא רחב מספיק, ועקב כך שעליכם לחזור בכל פעם ל-Medbay על מנת לשפר את הדמות שלכם, והמרחק בין Medbays שונים עצום מה שמכריח אתכם לחזור לאותה נקודה כל פעם מחדש הופך את השוטטות במשחק למדכאת, כיוון שבכל פעם שתחזרו לעשות את השיפור הכי קטן לדמות שלכם אותו אויב ברמה גבוהה שלקח לכם שעה לחסל וכבר אין לכם סיבה להילחם בו פשוט יחזור לחיים ולרוב לא יציע ציוד חדש וחזק יותר בו תוכלו לעשות שימוש. כמו כן, המשחק כולל שלל תפריטים מבלבלים, ולרוב מצאתי את עצמי הולך לאיבוד כשרציתי לבצע פעולה מסוימת ופשוטה מתפריט ספציפי שיש למשחק. אם המרחק בין ה-Medbays היה קטן יותר סביר מאוד שהשוטטות במשחק הייתה יותר מהנה בשבילי.

כמו כן, בגרסה בה שיחקתי ל-PlayStation 4, גרפיקת המשחק פשוט מבזה את יכולות הטכנולוגיה של היום. גם בקונסולה שכביכול יכולה לשאת גרפיקה עד רמה מסוימת הרגשתי שהמשחק פשוט זול בגרפיקה שהוא מציע, שזה ללא ספק דבר מבאס בהתחשב בעובדה שהמשחק מאוד דואג לתת לכם מצלמות בהילוך איטי במטרה להיות מסוגנן במיוחד כאשר אתם חותכים את האיברים של האויב שלכם.. הטקסטורות גסות, מרוחות ולא יפות, רוב חלקי השריון נראים אותו הדבר והמשחק מרגיש שאין בו גיוון כלל.

The Sure 2 1

גם סיפור המשחק לא טוב עושה עבודה טובה במיוחד, כאשר רוב הפעמים מצאתי את עצמי מנסה להבין באיזה חלק של הסיפור אני נמצא ומה עליי לעשות. המשחק לא מראה לכם נקודה ספציפית אליה אתם צריכים להגיע אלא מציג לכם את האיזור הכללי של המטרה שלכם ושולח אתכם לחופשי לחפש לאן ללכת וכיצד להגיע אל מטרתכם. זה נחמד בהתחלה וללא ספק מאפשר חשיבה רבה על דרכי הפעולה של המשחק אבל בשלב מסוים זה פשוט הופך למעיק.

יחד עם כל זה מערכת הקרב של המשחק מעולה. היא מבוססת על שני כפתורי התקפה מרכזיים, על כפתור התחמקות ועל היכולת לחסום את המכה של היריב שלכם. מערכת הקרב קלה מאוד להבנה והופכת את השיטוט ברחובות העיר ואת הלחימה באויבים לפשוטה ויעילה. הודות למערכת בחירת האיברים של המשחק, תוכלו לבחור באיזה איבר להתמקד על מנת שתוכלו להשיג את החלק החדש שאתם מחפשים וצריכים, מה שהופך את הקרב לממוקד ולרציני. כמו כן האויבים לא ירחמו עליכם בכלל, ואם לא תתמקדו בקרב באופן מלא סביר להניח שתאבדו הרבה נקודות חיים בשנייה האחת שלא שמתם לב למתרחש.

לסיכום, The Surge 2 ככל הנראה יתחלק בקרב הקהל כמו קודמו. במידה ואהבתם את המשחק הראשון בסדרה סביר להניח שתאהבו גם את המשחק הזה, שרק מחדש ומוסיף עוד למכניקות של המשחק המקורי, אך אם אתם לא מאלה שחיבבו את המשחק הראשון, סביר שתרגישו את האכזבה וחוסר ההבנה שחוויתם במשחק הראשון גם כאן. אין ספק שמדובר במשחק שרוצה להיות טוב מקודמו, אך גם עם כל השיפורים שעשה בשביל להיות טוב יותר הוא עדיין נשאר מאחור.

The Surge 2

עלילה - 5
גרפיקה - 6
מערכת הקרב - 10
אתגר וקושי - 8.5

7.4

מאכזב

משחק בעל פוטנציאל עצום שמפספס בגדול.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *