הסרט הדוקומנטרי “They Shall Not Grow Old” מקבל טריילר

הסרט הדוקומנטרי של פיטר ג’קסון על מלחמת העולם הראשונה “They Shall Not Grow Old” מקבל טריילר רשמי.

פיטר ג’קסון ידוע כיוצר סרטים עתירי תקציב כמו טרילוגיית שר הטבעות ו”קינג קונג” (2005). עכשיו הוא החליט להתרחק מעט משוברי הקופות והכין את הסרט התיעודי “They Shall Not Grow Old”, שמציג את מלחמת העולם הראשונה בצבע.

ג’קסון יצר את הסרט התיעודי בסימן מאה שנה לסוף מלחמת העולם הראשונה, שהסתיימה ב-1908. יוצר הסרטים הלך לארכיון של מוזיאון המלחמה האימפריאלי והוציא משם סרטים דוקומנטריים, תמונות ועוד מסמכים תיעודיים מהמלחמה, כדי להכין סרט דוקומנטרי נרטיבי שחוקר איך המלחמה הייתה באמת. מה שמיוחד וחדשני בסרט הזה הוא שהוא משלב טכנולוגיית צביעה ותלת מימד עם הצילומים הישנים, בשחור לבן כמובן, ובכך גורם לצופה לחוות את הסרטים באופן יותר מוחשי וראליסטי.

פיטר ג’קסון תמיד היה מוכן להתנסות בטכנולוגיות צילום חדשות וגם בסרטו הקרוב הוא לא מוותר על ההזדמנות. “They Shall Not Grow Old” משחזר את הצבעים המקוריים של נופים ואנשים שנתפסו בתמונות וסרטים ממלחמת העולם הראשונה, שם הם בשחור לבן. לפי הטריילר נראה שהניסיון צלח. למרות שיש קטעים שצבועים באופן אמין יותר ופחות, נראה שהצבע הפיח בתצלומים הישנים חיים ועדיין שמר על אווירה ישנה שמזכירה לנו שהסרט צולם לפני יותר ממאה שנים, תרתי משמע. בכל מקרה מרתק לראות איך נראתה המלחמה בעיני אלה שלחמו בה.

“They Shall Not Grow Old” יוצג לראשונה בפסטיבל הסרטים של לונדון ב-16 באוקטובר. הוא יוצג כחלק ממצגת בפסטיבל ויכלול מפגש שאלות ותשובות עם ג’קסון. לאחר מכן הוא ישוחרר אל בתי הקולנוע בבריטניה ב-2D ו-3D, ובהמשך גם יוצג על המסך הקטן באמריקה על ידי רשת השידור BBC.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה