שנה לפשיטת הרגל של THQ – איפה אנחנו עכשיו?

תאמינו או לא, עברה שנה שלמה מאז 23 בנבומבר 2013 שהיה בהחלט יום אפל לגיימינג – פשיטת הרגל המצערת של THQ שהוטירה עשרות משחקים מוצלחים חסרי בית. אבל התעשייה ובטח שהמעריצים לא התייאשו. בכתבה הבאה אני אציג את כל המשחקים שהיו בידי THQ וסביר להניח שעוד נשמע עליהם בקרוב.

זמן קצר לאחר סגירת החברה הועלה מכרז בו נמכרו 5 סטודיואים, המרכזיים בניהם:

 • Volition – אחראיים לסדרת Saints Row ו-Red Faction נמכר ל-Deep Silver.
 • Relic – אחראיים לסדרות Company of Heroes ו-Warhammer 40K, נמכר ל-Sega.
 • THQ Montreal – אשר היה הסטודיו הראשי של THQ ומנה כ-500 עובדים נמכר בשלמותו ל-Ubisoft.

הנה החלק המעניין: במכירת החצר של THQ לא נמכרו רק סטודיואים, אלא גם מותגים. להלן כל המשחקים שהיו אמורים להיות בפיתוח תחת THQ וכיום מפותחים (או יהיו מופתחים) תחת קורת גג חדשה:

 • South Park: The Stick of Truth – היה מפותח מאז ומתמיד על ידי Obsidian, לאחר פשיטת הרגל של THQ הוא נקנה על ידי Ubisoft והפיתוח שלו המשיך כאילו שום דבר קרה. צפוי לצאת כבר במרץ הקרוב!
ss_d585516440b99005af0310bcd9823233ed884fec.600x338
South Park Stick of Truth – האם הוא יענה על הציפיות?
 • Homfront 2 – משחק היריות ה'חצי' עתידני כביכול כעת שייך ל-Crytek, יוצרי Crysis והמנוע CryEngine, אשר שילמו חצי מליון דולר (זה נחשב לסכום נמוך) על המותג "Homefront". לפי דיווחים קודמים Homefront 2 נכון לעכשיו נמצא בפיתוח וצפוי לצאת בסוף 2014.
 • Evolve – מפותח על ידי היוצרים המקוריים של Left 4 Dead, היה מופץ במקור על ידי THQ ונרכש על ידי 2K Games. מדובר במשחק יריות בגוף ראשון המשלב Co-Op עם Multiplayer תחרותי. במשחק יהיו 2 קבוצות, האחת של ציידים והשנייה של מפלצות אשר נשלטות על ידי שחקנים באונליין. המשחק צפוי לצאת בקיץ הקרוב, נשמע מעניין.
Evolve-1
התמונה היחידה שהתפרסמה עד כה ממשחקי היריות Evolve
 • סדרת WWE – נרכשה על ידי TakeTwo ושמה שונה ל- WWE 2K. ככל הנראה היא תהפוך לסדרה שנתית ותפותח על ידי אותם מפתחים של NBA 2K.
 • Metro – זכויות ההפצה נרכשו על ידי Deep Silver והמשחק עדיין מפותח על ידי הסטודיו המקורי שלו – 4A Games, אשר הראה לנו מה הוא שווה בקיץ האחרון עם Metro: Last Light. כותר נוסף לסדרת המשחקים הזו אפשרי בהחלט.
 • Company of Heroes – יצירת המופת של Relic כיום נמצאת אצל Sega ואני מקווה שאתם זוכרים את CoH 2 שיצא בקיץ האחרון וגרף הצלחה לא רעה בכלל, אך לא מסחררת כמו הצלחתו של COH האחרון. עדיין, אין ספק ש-Sega יאפשרו ל-Relic לפתח צלע שלישית לסדרה.
 • Darksiders 3 – כן, שמעתם נכון, המותג "Darksiders" נמכר ל-Nordic Games על אף התפרקות הסטודיו המקורי – Vigil Games. המשחק השלישי בסדרה יהיה מפותח על ידי סטודיו שונה, כך שקשה לצפות למשחק דומה בדרך כלשהי לקודמיו. לא נמסרו פרטים נוספים נכון לעכשיו.
 • Saints Row – אי אפשר לשכוח מסדרת המשחקים המטורפת של Volition. Saints Row IV להזכירכם יצא כחצי שנה לאחר פשיטת הרגל של THQ והופץ על ידי Deep Silver והסתכם כהצלחה מסחררת. נכון לעכשיו אין פרטים על משחק נוסף בסדרה, אך אפשר להגיד בוודאות ש-Deep Silver בונים על הסדרה הזו שתרוץ לעוד הרבה שנים.
ss_4b3291f28a53c88d3c6c019057e1cea53252031c.600x338
Saints Row IV – עתיד הסדרה נראה טוב מתמיד
 • Warhammer 40K – הזכויות המלאות של סדרת משחקי האסטרטגיה של Relic חזרו ל-Games Workshop, המונופול של תעשיית משחקי השולחן, שהוציאה לדרך פיתוח של 2 משחקים נוספים לסדרה, האחד אסטרטגיה בזמן אמץ והשני MMORPG. שניהם עומדים מאחורי סימן שאלה וצפויים לצאת ב-2015.
 • Red Faction – במקור שייך ל-Volition אך התנתק מהם ונמכר ל-Nordic Games. כרגע לא נמסרו פרטים בנוגע לפיתוח של משחק נוסף בסדרה מלבד ההצהרה של Nordic Games בה הם טענו כי הם "מתכוונים להמשיך את כל הסדרות שהם רכשו מ-THQ באופן מתון" ושאין ברצונם לרוץ לפתח יותר מדי משחקים באותו זמן.
 • Titan Quest – נמכר גם הוא ל-Nordic Games וההצהרה המוזכרת לעיל רלווונטית גם כלפיו.

בנימה חיובית ומסכמת אני רוצה להגיד כי אמנם THQ כבר שנה לא איתנו, אך המשחקים שלה עדיין זורחים ומרביתם עוד יזרחו בעתיד.

אודות ליאב

השאר\י תגובה