פרשיית TikTok – עדכונים, דעות ותהיות

בעלי TikTok מגיבים לטראמפ, בייל גייטס נכנס לתמונה וגם Twitter לא נשארת מאחור!

בשבוע שעבר סיפרנו לכם על כך ש-Microsoft הביעה את דעתה הרשמית לגבי רכישת האפליקציה הפופולארית TikTok. לצד כך סיפרנו לכם גם על תגובתו של נשיא ארצות הברית לנושא, ונראה שהאירוע רחוק מלהסתיים.

בתור התחלה נשתף אתכם בתגובה הרשמית של TikTok לדבריו של טראמפ, שרמז על כך שיכול להיות שיחרים באופן מלא את האפליקציה בתחומי ארצות הברית.

בתגובה לדבריו של טראמפ אמרה TikTok שהיא לא מבינה את פשר ההצהרות של הנשיא, ושלא ברור לה מדוע טראמפ החליט לאיים בהחרמה על האפליקציה בלי שום ביסוס שנעשה קודם לכן. כמו כן הוסיפה טיקטוק שהיא ניסתה לפנות לממשלת ארצות הברית ברוח טובה במשך פרק זמן של כמעט כשנה אבל ממשלת ארצות הברית לא שיתפה פעולה.
לבסוף הצהירה טיקטוק שממשלת ארצות הברית פועלת ללא התייחסות לעובדות בשטח ושהיא מנסה לשבש יחסי מסחר בריאים בין טיקטוק לארגונים פרטיים בניגוד לחוק.

כמובן שמאז תגובתה של טיקטוק הגיב הנשיא טראמפ בשנית, כאשר "הציע" לבעלי טיקטוק הצעה חדשה לפני שיחליט על פועלו.
בהצעתו החדשה אמר טארמפ כי הוא דורש מבעלי טיקטוק ByteDance להרוס כל פיסת מידע הקשורה במשתמשי טיקטוק הממוקמים בארצות הברית בתוך 90 יום, ולאחר שכלל המידע יושמד על ByteDance להודיע על כך באופן רשמי בוועדה רשמית של ממשלת ארצות הברית.

חלון הזמן של 90 הימים מאפשר לטיקטוק לבסס אפשרויות מסחר חדשות עם משקיעות או רוכשות אמריקאות. נזכיר שאחת החברות שמתעניינות ברכישת טיקטוק היא חברת מייקרוסופט, שהתחילה להביע עניין ברכישת נתח הפעילות האמריקאי של טיקטוק בלבד, אך דיווחים חדשים טוענים שמייקרוסופט ככל הנראה מנסה לרכוש את כלל הפעילות של האפלקיציה המצליחה.

כל הסיפור מסביב לרכישת טיקטוק גרר ללא ספק הרבה תגובות, אך אחת מהתגובות הגדולות והמתוקשרות ביותר שייכת איך לא לביל גייטס, שאמר שהדיל הפוטנציאלי בין מייקרוסופט לטיקטוק הוא לא יותר מ"כד מורעל", בעיקר בשל העובדה שניהול פלטפורמת רשת חברתית כמו טיקטוק היא לא עסק פשוט, בעיקר עקב בעיות פרטיות ובטיחות רבות שעשוית לצוץ.

ואם כל זה לא מספיק נראה שלא רק מייקרוסופט מעוניינת ברכישת טיקטוק, כאשר גם Twitter הודיעה באופן רשמי שהיא מעוניינת ברכישת הפלטפורמה.

על פי מקורות המקורבים לטוויטר, ישנם מגעים קלים ומקדימים בין טיקטוק לבין טוויטר במטרה לאחד כוחות לקבלת פלטפורמה משולבת בין שתי הרשתות. בין שלל הדיווחים נמסר שטוויטר כמו מייקרוסופט מעוניינת גם היא ברכישת נתחי הפעילות של האפליקציה ברחבי ארצות הברית.

לא ברור מי יהיה הדיל המוצלח יותר בשביל טיקטוק, אך רבים מאמינים שמייקרוסופט נכון לרגע זה עומדת בראש הדיונים, בעוד וטוויטר נחשבת לאופציה טובה הרבה פחות בעיקר בשל העובדה שמדובר בחברה קטנה הרבה יותר בהשוואה למייקרוסופט.

מה דעתכם על מאורעות טיקטוק-אמריקה? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה