קוואבנגה?- סיקור הסרט "צבי הנינג'ה: יוצאים מהצללים"

צבי הנינג'ה אולי החלו את פעולתם עוד בשנות השמונים של המאה הקודמת, אבל הם אף פעם לא היו מחוץ לאופנה, ואפילו עכשיו, 32 שנים לאחר יציאת הקומיקס הראשון המותג משגשג עם סדרת טלוויזיה וסדרת סרטים בהפקת ניקולודיאון, קומיקסים בהוצאות שונות וליין ענקי של צעצועים. אבל היום באנו אך ורק לדבר על סדרת הסרטים, ובמיוחד על הסרט החדש "צבי הנינג'ה: יוצאים מהצללים", שממשיך את סיפור הסרט מ-2014 ומה קרה לניו-יורק לאחר ששרדר נכלא.

TeenageMutantNinjaTurtles21

הסרט מתחיל באווירה מאוד כיפית כאשר כל הצבים מבלים ביחד, גולשים על גלי הביוב וכמובן, אוכלים פיצה, אך מהר מאוד הכל משתנה כשהם מגלים ששרדר, שכעת מועבר לכלא בצפון מדינת ניו-יורק, מתכנן בריחה ממשאית ההעברה בעזרת שבט הרגל הנאמן שלו. שרדר מצליח למרות מאמצם לתפוס אותו לברוח, ומהר מאוד מגיע לקראנג, מפקד ספינת חלל חייזרי שרוצה להשמיד את כדור הארץ, ומכריח את שרדר לפעול לעזרתו.

ואם כבר הזכרנו את קראנג, בואו נדבר על הדמות שלו, או על חוסר הדמות שלו- קראנג מופיע רק בשני חלקים מהסרט ומופיע ללא שום רקע מקדים ומשום מקום, כדי להעניק לעלילה שלנו את מה שמניע אותה, ובלעדיו כנראה לא הייתה לנו עלילה. קראנג הוא לא התורם העיקרי לעלילה אלא מה שגורם לה להתחיל ולהסתיים, ושרדרחוזר כרשע הראשי שבאמת מופיע בסרט רק בלי המסתוריות והכוח העצום, את זה השאירו המפיקים לקראנג. לדעתי, חבל מאוד שזה קרה ככה- לקראנג יש היסטוריה ענקית בקומיקסים ואפילו בסדרה המצוירת המקורית ונראה שמפיקי הסרט לא שמו לב אליה, ובחרו את קראנג לרשע רק כי הוא "נראה מגניב".

קראנג צבי הנינג'ה

אחת מנקודות המכירה של הסרט היא הופעתם הראשונה של רוקסטדי וביבופ, הקרנף וחזיר היבלות שהציגו אתנחתא קומית שהצבים לא יכולים לספק לנו מפני שהם עסוקים באקשן. ביבופ ורוקסטדי סיפקו את החלקים הקומיים המצחיקים ביותר בסרט, כאשר בשאר הקטעים עברתי לגיחוך קל או לחיוך סתמי רק כי הבנתי מה הכותבים ניסו לעשות שם. שני הבריונים גנבו את ההצגה, אבל גם הם לדעתי הופיעו פחות מדי כעבדיו של שרדר, שהוא בעצמו עבד של קראנג.

עוד דמות שבלטה מאוד בסרט היא הדמות אותה שיחק וויל ארנט, ורנון פנוויק, שבסרט הקודם גנב את התהילה של הצבים כמציל ניו-יורק. וויל משחק נפלא, בעיקר בקטעים בו הוא צריך להוביל את הסצנה, וגרם לי להנות קצת יותר מהסרט. קצת מאכזב שדווקא דמויות המשנה בלטו יותר מהדמויות הראשיות, אבל לפחות קיבלנו דמויות ששווה לצפות בסרט בשביליהן.

צבי הנינג'ה

אבל אין ספק שזהו סרט לילדים, וכיאה לסרט לילדים, חייבת להיות גרסה מדובבת בקולנוע (כדי שגם הקטנטנים יוכלו להבין מה הולך). את הסרט ראיתי בגרסתו המדובבת, בה מככבת רוסלנה רודינה (כוכבת העונה האחרונה של הישרדות וזוגתו של הזמר אייל גולן) כקולה של אפריל אוניל, אותה משחקת בסרט מייגן פוקס. אבל איך היא כמדבבת? ובכן, לא משהו. נראה שלרוסלנה חסר ביטחון וקילומטראז׳ בתור מדבבת- בסצנות רבות בה אנו רואים את מייגן פוקס צועקת ונאבקת, רוסלנה לוקחת על עצמה קול חלוש וכמעט חסר אופי, דבר שחוזר כמעט בכל סצנה בה המדבבת אמורה להמחיש כל רגש שהדמות מראה על המסך. אם זה שמחה, עצב או כל דבר אחר, גוון קולה של רוסלנה לא משתנה, ומרגיש מעט מכני, כאילו מכריחים אותה לעשות זאת רק כדי שתהיה לנו כוכבת שתשווק את הסרט בארץ. שאר צוות הדיבוב בסרט מצויין, כמעט כל שאר קולות המדבבים מתאימים בדיוק לדמות שאותם רואים על המסך.

13_Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-Out-of-the-Shadows

בסרט צפיתי בקולנוע רב-חן שבכיכר דיזינגוף בתל אביב, באולם שאינו משופע (כלומר, כל שורה נמצאת בגובה אחר), חוויה קצת מוזרה אבל מהנה אפילו קצת יותר מהאולם הממוצע, עם חווית קול נהדרת ומסך ענק וצבעוני.

בשורה התחתונה, הסרט לא הרשים אותי, האקשן נחמד, הבדיחות והקטעים הקומיים משעשעים, והדמויות נאמנות למקור שלהן. אם חשבתם ללכת לסרט עם ילדים- אם זה אחים, בני דודים, אחיינים או סתם ילד שמצאתם ברחוב (בעצם, שכחו מזה), הגרסה המדובבת אמנם לא מצויינת, אך עדיין אפשר להפיק ממנה הנאה כמעט כמו בגרסה הרגילה. אבל אם חשבתם ללכת לבדכם או עם חברים לסרט אקשן מצחיק ומהנה או סתם כדי להחזיר את הרגשת הנוסטלגיה, יש אפשרויות הרבה יותר טובות בחוץ.

https://youtu.be/5043vm4GXlg

צבי הנינג'ה: יוצאים מהצללים

ציון סופי - 6

6

ממוצע

אקשן נחמד, קומדיה משעשעת ומתאים בדיוק לילדים, אך מציג סיפור משעמם שלא מצליח לעמוד בפני עצמו לקהל בוגר יותר.

User Rating: Be the first one !

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה