צעצוע של סיפור 4 עובר את המיליארד דולר בקופות

"צעצוע של סיפור 4" הפך לסרט האחרון השנה שעובר את המיליארד דולר בקופות ברחבי העולם.

בעבר להרוויח מיליארד דולר מסרט נחשב להישג מדהים, אבל עכשיו שוברי קופות הוליוודיים מרוויחים את הסכום בקביעות. יותר מזה, בתקופה של חמישה ימים בלבד שלושת הלהיטים הגדולים של הקיץ – "ספיידרמן: רחוק מהבית", "אלאדין" ו"מלך האריות"- הגיעו למיליארד. המועדון הלא כל כך אקסקלוסיבי עומד כיום על 43 סרטים, שרבים מהם יצאו בעשור האחרון.

אחד הסרטים מהמועדון הוא "צעצוע של סיפור 3", שסיפק תוצר מרגש ולכאורה סיים את הטרילוגיה בנימה מושלמת. אבל בסופו של דבר, Pixar הרגישה שיש עוד סיפור לספר והפתיעה את המעריצים עם "צעצוע של סיפור 4" שיצא ביוני האחרון. למרות בעיות רבות מאחורי הקלעים וספקנות אינטנסיבית מצד המעריצים, "צעצוע של סיפור 4" זכה לשבחים רבים, כמו שאר הסרטים בסדרה.

עכשיו נראה שהסרט הוא גם הצלחה קופתית. "צעצוע של סיפור 4" הוא הסרט הרביעי של Pixar  שזכה לעבור את המיליארד, כשהסרטים האחרים הם "מוצאים את דורי", "משפחת סופר על 2" ו"צעצוע של סיפור 3". למרות ההישג המכובד והעובדה ש"צעצוע של סיפור 4" הרוויח בסוף השבוע הראשון את הסכום הגדול ביותר מבין סדרת הסרטים, הרווחים היו פחותים מהתחזיות. בהתחלה חשבו שהרווחים מבכורת הסרט ישברו את השיא לסרט אנימציה, אך הם לא הצליחו להתעלות על "משפחת סופר על 2".

זהו הסרט החמישי של Disney מ-2019 שהרוויח מליארד דולר. אבל אם מחשיבים את "ספיידרמן: רחוק מהבית", של Marvel Studios, חברה בבעלות Disney, אז טכנית זה הסרט השישי. Disney שולטת בקופות כבר שנים, אך השנה יותר מתמיד. זה לא הסוף, 2019 עוד לא הסתיימה ו-Disney מתכננת לשחרר גם "לשבור את הקרח 2" ו"מלחמת הכוכבים – פרק 9" שיפתיעו מאוד אם לא יעברו את המיליארד גם הם.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה