פעם אחת אחרונה – סיקור המשחק Uncharted 4

ניית'ן דרייק חוזר להרפתקה אחת אחרונה, והוא עושה זאת בצורה הטובה ביותר עם המשחק שיכול מאוד להיות המוצלח ביותר בסדרת Uncharted

Uncharted 4 פותח על ידי Naughty Dog, שאחראית גם למשחק The Last of Us שזכה להצלחה מסחררת על גבי קונסולת ה-PlayStation 3 ואף על ה-PlayStation 4 (על גביה הוא זכה לגרסה מחודשת). אותה החברה פיתחה בנוסף את המשחקים הקודמים בסדרת Uncharted ואפילו למשחק המקורי בסדרת Crash Bandicoot, שבמהלך המשחק יהיה ניתן לשחק שלב ממנו.

אז לאחר כל המשחקים הללו למדנו דבר אחד – Naughty Dog אף פעם לא תאכזב אותנו, ובגלל זה יכולנו להבין כשהיא דחתה את המשחק כל כך הרבה פעמים וידענו שהסיבה היחידה לזה היא שהמפתחים רצו שהתוצאה הסופית של המשחק תהיה מושלמת. האם זה היה שווה את זה? האם המשחק הוא באמת מה שכולם ציפו ממנו? בואו נבדוק.

הגרפיקה של Uncharted 4 היא ככל הנראה הגרפיקה המרשימה ביותר שנראתה ב-PS4. אין ספק שכאשר תשחקו תוכלו לשים לב לפרטים קטנים רבים בנופים עוצרי נשימה ודמויות שיגרמו לכם להאמין שאתם בעצם צופים בסרט. במהלך המשחק שמרתי לעצמי גם תצלומי מסך שיוכלו לגרום לכם להבין כמה הפרטים בגרפיקה של המשחק מרשימים – בגלל שבמילים זה פשוט בלתי אפשרי:

כפי שניתן לראות מתצלומי המסך, הגרפיקה של המשחק מזכירה מאוד את זו של The Last of Us, ומכילה בתוכה פרטים קטנים כל כך שאם הייתי מנסה להציג את כולם הסיקור לא היה מסתיים לעולם, אז אני אשאיר לכם את ההזדמנות להתפעל מהמראה של המשחק כאשר תשחקו בו.

זוהי בהחלט הפתעה גדולה שהמשחק מצליח לרוץ בצורה יציבה למרות האיכות והגרפיקה הכבדה, ובחוויה האישית שלי במשחק לא חוויתי תקיעות אפילו לא פעם אחת, והדבר נכון גם לבעיות אפשריות אחרות.

טוב, אז לאחר ששיבחתי כל כך את הגרפיקה הגיע הזמן להתרכז בחלק החשוב ביותר בכל משחק – המשחקיות, ובמשחק הזה היא פשוט מדהימה. סגנון המשחקיות המוכר לנו מהמשחקים הקודמים חוזר גם במשחק הזה ביחד עם שיפורים קטנים, אך כאלו שיוצרים את כל ההבדל.

שילוב של פארקור, לחימה והתגנבות יגרום לכם, השחקנים, להרגיש מיד בבית ככל שתצטרכו להחליט בשלבים מסוימים האם לשלוף את הנשק ולפתוח באש ישר, לנסות לחסל את האויבים בסתר בעזרת חשיבה והתגנבות או אולי אפילו לנסות להתחמק מהם מבלי שישימו לב. כל זה ייעשה בעזרת החבר הכי טוב החדש שלכם, וו אחיזה, שבאמצעותו תוכלו לזנק ממקום למקום במהירות ואפילו להפתיע את האויבים שלכם ממתקפת פתע מלמעלה שתחסל אותם לפני שיוכלו להבין מה קרה.

Uncharted 4

אז כמו שכבר הזכרתי, הפרטים הקטנים במשחקיות מוסיפים המון לחוויה, ודוגמה אחת לכך ראינו כבר בסרטון משחקיות ששוחרר באירוע E3 שבו הוצג המשחק, ובו ניתן לראות שבאקדח בו השתמש השחקן נגמרו הכדורים וכאשר הוא ביצע מתקפה מלמעלה על אחד מהאויבים – דרייק לקח לו את הנשק מיד לאחר מכן, מה שהראה לנו כבר אז שמפתחי המשחק השקיעו בו עד הסוף וגרם למעריצים ושחקנים רבים ציפייה גבוהה יותר לשחרורו.

כמובן שזהו רק פרט אחד מתוך עשרות ולא נכנס לדוגמאות יותר מדי, אך מי ששיחק במשחק יוכל להעיד ולספר לכם על החופש לבחור את הצעד הבא שלכם שהמשחק מעניק לשחקנים, ואף פעם לא תרגישו שהמשחק מכוון אתכם לכיוון אחד ומפרט לכם את המהלך הבא שלכם, וזהו כנראה החלק שעושה את ההבדל הגדול ביותר משאר המשחקים בסדרה.

גם לאחר שתסיימו את Uncharted 4 בפעם הראשונה עדיין תהיה לכם סיבה להמשיך לשחק בזכות כל מיני אפשרויות מיוחדות שיפתחו בפניכם בעזרת הנקודות שתשיגו ככל שתשחקו יותר, בין האפשרויות תוכלו למצוא כאלו שישנו את המראה של המשחק בדרכים שונות, בין אם זה יכולת "ראיית גנב" שיסמן את השחקן שלכם, הדמויות הידידותיות ונשקים בצבע כחול ואויבים בצבע אדום, מה שיכול להיות מאוד שימושי – או פילטר שייתן למשחק מראה של גרפיקה מוצללת. הפילטרים הם רק חלק מהאפשרויות שתוכלו להשתמש בהן ויש גם את האחת שאני מוצא הכי שימושית – תחמושת אינסופית שאין צורך להסביר מה היא עושה. האפשרויות הנוספות האלה יבטיחו לכם שעות של הנאה במצב המשחק העלילתי.

לעומת כל הדברים הללו שהופכים את המשחק לאחד הכיפים שתשחקו בחייכם – יש לו גם חסרונות, הבינה המלאכותית פעולת לפעמים בצורה לא הגיונית, וברגע שאויב יזרוק עליכם רימון – הוא תמיד, אבל תמיד יבצע זריקה מדויקת ולעולם לא יפספס, מה שיגרום לכם לעבור ממחסה למחסה כל כמה שניות בקרב מה שיכול לעצבן מאוד בנקודות מסוימות. עוד דבר שמאוד הפריע לי במשחק אלו נקודות השמירה שמדי פעם יגרמו לכם להתחיל את כל השלב מההתחלה.בנוסף להכל, במשחק יש מעט מאוד חידות (לעומת שאר משחקי הסדרה) וברוב המשחק תתרכזו בקרבות. ישנן עוד בעיות קטנות שהפריעו לי במהלך המשחק, אך למרות שאי אפשר לומר שהן לא קיימות, הן גם לא מהותיות במיוחד.

כעת, בואו ניגש אל מצב מרובה המשתתפים של המשחק שלא מחדש הרבה ממצבים מקבלים במשחקים אחרים, אך כן יש בו חידושים שנותנים לו תחושה יותר חיה וחופשית בקרבות. לדוגמה, וו אחיזה מגיע גם למצב מרובה המשתתפים ונותן לשחקנים אפשרות לקפץ במהירות בין אזורים שונים במפה וכמו במצב המשחק העלילתי מאפשר גם להשתמש במתקפה מהאוויר. בנוסף לכך, תהיה לכם אפשרות להשתמש בנקודות שתצברו במשחק בכדי לזמן שומר ראש שיתקוף את השחקנים מהקבוצה השנייה ויוכל להגן עליכם ועל קבוצתכם במקרה ונכנסתם אל מצב בו לא נשארו לכם הרבה חיים ותצטרכו להתחבא לכמה שניות. תוכלו לזמן גם פסל שישגר סוג של אנרגיה שתתפוצץ על אויבים שנמצאים בסביבתו. בנקודות תוכלו גם להשתמש בכדי לקבל נשק מיוחד לבחירתכם, בין אם זה מטול רקטות, שוטגאן או כל נשק מוזהב אחר שבעזרתו תוכלו להפיל את שחקני הקבוצה הנגדית כמו זבובים, וזה לא נגמר פה – יש עוד הרבה מאוד דברים שתוכלו להשתמש בנקודות בשבילם.

ישנם סוגים שונים של נקודות במצב מרובה המשתתפים של המשחק ובאחד מהם תוכלו להשתמש בכדי לפתוח תיבות שיתנו לכם דברים שונים, יש תיבות שיביאו לכם תנועות התגרות מצחיקים שתוכלו להשתמש בהם בזמן משחק, ויש תיבות שיביאו לכם חליפות שונות לדמויות.

מלבד המשחק עצמו שתוכלו להשיג ממנו את הנקודות הללו, ישנה גם את האפליקציה Uncharted: Fortune Hunter שתוכלו להרוויח בה נקודות ובונוסים שונים אחרים, ואת כל זה תעשו בעזרת פתירת פזלים מאתגרים וכיפים.

אך למרות כל החידושים הללו נשארו גם הרבה דברים שימנעו מכם להרגיש שאתם משחקים במשחק יריות חדיש ושונה, והמשחק נשאר על אותו עיקרון כמו רוב משחקי היריות כיום – בחר לך ציוד מהרשימה או עצב לך אחד משלך, ושחק באחד ממצבי המשחק שגם הם לא חדישים או מקוריים. מצב המשחק מרובה המשתתפים יכול להיות הכיף ביותר שקיים או אחד ממוצע, תלוי את מי תשאלו. אך אם אתם שואלים אותי – אני לא מוצא הרבה דברים מיוחדים בו, אך הוא עדיין נחמד לזמן מסוים עד שהוא נמאס מכיוון שאין משהו שבאמת יגרום לכם לרצות להמשיך לשחק חוץ מלעלות רמות.

אז עברנו כבר על המראה היפהפה של המשחק, המשחקיות המהנה במיוחד שלו ומצב מרובה המשתתפים, ועכשיו הגיע הזמן לדבר על עוד חלק בסדרה שתמיד היה כל כך מוצלח – העלילה. לאחר שכולנו האמנו שניית'ן דרייק סיים עם חיי חיפוש האוצרות, אחיו שהתגלה כחי לאחר שנורה בכלא מול העיניים של ניית'ן, פוגש אותו ומספר לו שהאדם שעזר בשחרורו מהכלא דורש ממנו סכום מסוים של כסף בזמן של שלושה חודשים, האחים דרייק מחפשים אחר האוצר של הפיראט הנרי אוורי בכדי להשיג את הכסף בזמן, ובכדי לא לספר לכם יותר ממה שצריך ולתת לכם ספוילרים, נעצור את ההסבר פה. ההרפתקה הזו היא ככל הנראה המלהיבה ביותר של ניית'ן דרייק וגם האחרונה שלו, ובמהלכה רוב הדמויות המוכרות והאהובות עליכם יופיעו באיזו שהיא דרך. העלילה של המשחק עמוסת מתח וקטעי פעולה שלא ישאירו אתכם משועממים לרגע אחד, ואני יכול להבטיח לכם שברגע שתתחילו את המשחק תישאבו אל תוך העלילה ותהיו מרותקים למסך.

לסיכום, Uncharted 4 הוא המשחק האהוב עליי בסדרה ובין אחד המשחקים המהנים ביותר ששיחקתי אי פעם, ואם יש ברשותכם PS4 זהו משחק חובה בשבילכם. יהיו שחקנים שלא יסכימו איתי ויהיו גם הרבה כאלה שכן, אך לדעתי זהו המשחק המוצלח ביותר בסדרה המצוינת הזו.

למשחק שוחררו שתי גרסאות אספנות, בראשונה, המהדורה המיוחדת תקבלו קופסת ברזל של המשחק, ספר אמנות וקופסה נוספת שתכיל בתוכה את הכל, בשנייה תקבלו את אותם הדברים ופסלון של ניית'ן בנוסף.
שתי גרסאות האספנות יכילו מספר תוספים נחמדים למצב המשחק מרובה המשתתפים.

UNCHARTED 4 SPECIAL EDITION.

Uncharted 4

גרפיקה - 10
משחקיות - 9.5
עלילה - 9

9.5

מושלם

Uncharted 4 הוא אחד המשחקים הכיפיים ביותר שתשחקו בחייכם.

User Rating: 3.96 ( 7 votes)

אודות רובי מטוסביץ'

2 תגובות

  1. אתר pcgalaxy בחיים לא שיחקתי uncharted ואם אני יקנה ישר uncharted 4 אז אני לא יבין את העלילה?

    • שלום אדיר,
      עדיף שתשחק במשחקים הקודמים בסדרה, גם בשביל העלילה וגם בשביל הכיף שבמשחקים.
      אך אם לא אפשרי עבורך, אני ממליץ לך לקרוא סיכומים לעלילת המשחק.

השאר\י תגובה