אלימות משודרגת – ביקורת הסרט "משודרג"

"משודרג" מביא לנו סיפור חדש מיושן על סכנות הטכנולוגיה בשילוב עם אלמנטים שראינו בסרטים אחרים. האם זה הופך אותו לטוב או פשוט מבלבל? המשיכו לקרוא וגלו

הסטודיו שהביא לנו את מותחן האימה המצליח "תברח" וסרטי "הרוע שבפנים", לוקח אותנו אל העתיד בסרט המדע בדיוני החדש "משודרג", אבל לא מתנער בקלות מהרקע האלים והמותח שלו.

משודרג מתחיל באופן די גנרי, עם גריי ,הגיבור שלנו, עובד על מכונית אמריקאית כשאשתו חוזרת מהעבודה והo זוג נשוי מאוהב בטירוף. אשתו אוהבת טכנולוגיה מתקדמת וגריי הוא מיושן שלא מסתדר עם טכנולוגיה. אחרי שהזוג מוביל מכונית ישנה עליה עבד גריי לגאון בשם ארון קין, הם נוסעים הביתה ועוברים תאונת דרכים קטלנית שמובילה למותה של אשתו בידי גנגסטרים ולשיתוק בכל גופו של גריי.

משם העלילה נהיית די ברורה, עם ניק עצבני ואובססיבי לגבי מות אשתו וארון קין מחדיר לגופו שבב, שראינו לפני כן, שמאפשר לו לחזור לשלוט שוב בגופו. כעת, עם כוח על שמסופק על ידי השבב המתקדם בשם Stem, גריי יוצא למצוא את הרוצחים של אשתו ומגלה יותר ממה שהוא רוצה לגלות.

אוקיי, אני חייב להגיד שהעלילה היא די צפויה למעט מספר רגעים מפתיעים. מה שכן, רוב השחקנים עושים עבודה טובה ומוזרה בהופעתם. אני לא יודע אם זו הייתה החלטה מתוכננת לעשות את כולם הזויים ורק את גריי הבחור הנורמלי היחיד אבל זה איכשהו מתאים עם כיוון העלילה והאישיות של גיבורנו. אבל אני כן חושב שהם יכלו לעשות משהו עם הקול של השבב המתקדם Stem, זה פשוט נשמע כמו העתקה של האל מ"אודיסאה בחלל: 2001". אני יודע שאני מדבר פה על קול מלאכותי אבל עדיין הייתי רוצה לראות שילוב קול אחר בשביל השבב המתקדם הזה.

מה שהסרט לא מצליח לגמרי ליצור זו איזושהי אווירה או טון לסיפור. זה לא ברור אם "משודרג" רוצה להיות מותחן, סרט אימה, קומדיה או פעולה. זה לא שסרטי מתח לא יכולים לכלול קצת הומור שחור אבל הטון של ההומור (שהוא די מגוחך) לא כל כך מצליח להשתלב עם הטון של האקשן והמתח.

אבל אני חייב להגיד שאני אוהב את המראה והאווירה של העיר העתידנית, ואיך שהיא משלבת בין העתיד לערים בהן אנחנו חיים היום. אפשר להרגיש מהעיצוב של הסביבה שיוצרי הסרט קיבלו טיפה השראה מ"בלייד ראנר" ו"רובוקופ", בעיקר בגלל המוזיקה האלקטרונית שמתנגנת ברקע שנשמעת מאוד דומה לפסקול של "בלייד ראנר".

אבל מה שבאמת כוכב הסרט זה האלימות. הסרט מאוד אלים (אפילו יותר מדי לדעתי) וכולל מספר סצנות אקשן ממש טובות שמצולמות נהדר. כמה שאני אוהב את כל סרטי אומנויות הלחימה וסצנות האקשן של סרטים כמו "הפשיטה", יש משהו ממש מגניב בלחימה המלאכותית של "משודרג", שכל הלחימה והתנועה של גריי נהיית יותר רובוטית ומדויקת בגלל שהגוף שלו מוזז על ידי שבב טכנולוגי.

אז האם "משודרג" שווה שבח? לא ממש. כמה שהאקשן והאלימות יחד עם הצילום יכולים להיות מרשימים, המשחק והעלילה פשוט גורמים לסרט להרגיש די גנרי וצפוי, והטון מוציא אתכם מהקולנוע בתמיהה של "מה לעזאזל ראיתי עכשיו?". אני חושב שהבעיה הגדולה ביותר של הסרט זה שהוא ניסה להיות יותר מדי דברים בו זמנית ובו בזמן להיות עמוק, ואני לא חושב שהתסריט, המשחק או האווירה של הסיפור ממש מאפשרים את זה.

אז במקום זה, פשוט תלכו לראות אותו בציפייה לקצת טירוף והרבה אקשן אלים, לצפות ליותר רק ישאיר אתכם עם הרגשה ריקה.

משודרג

ציון סופי - 6.5

6.5

סביר

"משודרג" הוא סרט אקשן מלא בסצנות די טובות, מהירות ואלימות. אבל הסרט לא מצליח להחליט איזה סוג סרט הוא רוצה להיות והעלילה הגנרית רק עוזרת להפוך אותו לדי נשכח.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה