Vampyr Review

Vampyr – להיות, או לא להיות? סיקור המשחק!

רבים המשחקים שבהם יש לכם את חופש הבחירה בהם, ולפיו המשחק יבחר אם לפתוח בפניכם את שעריו, או שלא. האם Vampyr הוא תוספת נהדרת לאוסף הזה? הישארו איתנו!

Vampyr פותח על ידי Dontnod Entertainment, ומופץ על ידי Focus Home Interactive. אם זכרונכם אינו חלש כזיכרון של דג, בוודאי תזכרו את שמה של המפתחת, מאחר והיא אותה המפתחת שעבדה על Remember Me ו-Life Is Strange, שני משחקים פנטסטיים שהסיפור המצוין שלהם העלה אותם והפך אותם למשחקים שחובה להכניס אותם לספריית המשחקים שלכם. אך גם למפיצה אין שם קטן בתעשייה, במיוחד כשהיא פיתחה לאחרונה משחקים מצוינים כמו Styx: Shards of Darkness, אותו סיקרנו כאן.

בכל מקרה, נתחיל עם הסקירה של המשחק, אותו אתם כבר יכולים לשחק במחשב, ב-Xbox One, וב-PlayStation 4!

נתחיל קודם כל מהסיפור, מאחר והוא המרכיב המרכזי כאן. כל דבר מעבר לגרפיקת המשחק מושפע על ידי הסיפור.

לונדון, השנה היא 1918, מעט זמן חלף אחרי מלחמת העולם הראשונה (המלחמה הגדולה), ויחד עם ההרס והאובדן הרב שקרה בשנות המלחמה, העיר נמצאת תחת השפעת מגפת השפעת הספרדית, שלקחה את חייהם של רבים. העיר הפכה למרכז השפעה וקונפליקטים, כשקבוצות סודיות של יצורים על-אנושיים ואנושיים מתחרות על שליטה בעיר ובמחוזותיה כבר שנים רבות, תוך כדי מאמצי הממשלה כדי לשקם את העיר. אתם משחקים בתור ד”ר ג’ונתן ריד (Jonathan Reid), מנתח וחוקר מוכשר ומוכר, שעמיתיו מעריצים אותו ומעריכים את העבודה הרבה שהוא עשה.

אותו דוקטור הצטרף אל הצבא הבריטי כדי להיות רופא צבאי, ובנוסף לכך למצוא עוד מידע ולבצע ניסויים על התאוריות שלו על השתלת איברים ועירויים, אך בסיום המלחמה הוא נשלח חזרה הביתה. כשהוא חוזר ללונדון, הוא מותקף על ידי דמות מוכרת, ומאבד את ההכרה. לצערו הרב, הוא מתעורר עם צימאון בלתי מוסבר לדם, כשהזכרון האחרון שלו הוא של דמות מסתורית, שממלמלת שיר אפל וקודר, ומתקרבת אל צווארו. הסיפור עצמו די מעניין: רוב הדמויות גרמו לי לרצות לשחק עוד ועוד כדי לגלות עוד פרטים עליהן, וממש נהניתי לחקור אותן לעומק ולראות איך ניתן להשפיע עליהן לטובה או לרעה. לכל דמות שתפגשו במשחק יש חיבור לדמויות אחרות, שזה די נחמד מאחר ואתם יכולים לנצל אותן בהתאם כדי לגלות עוד פרטים על שאר הדמויות, ובהתאם גם עם שאר הסיפור של המשחק.

חסרון אחד שהיה לסיפור, לעומת זאת, הוא גם הדמויות. למרות שהדמויות עצמן מעניינות וכן כיף לגלות פרטים חדשים על הסיפור איתן, חלקן מרגישות מאוד רדודות ולא מעניינות כלל, שזה כן הפריע בצורה מסוימת לסיפור. מעבר לכך, הסיפור מתקדם בצורה פנטסטית, ומשאיר כל פעם טעם של עוד.

נקודת חיסרון נוספת של Vampyr היא הצלילים שלו. למרות שפסקול המשחק כן אטמוספרי וסוחף, הצלילים הרגישו פחות מציאותיים ומתאימים למשחק, שזה דבר לא כל כך נחמד. יתרה מכך, הדיבוב עצמו מזכיר לעתים את דיבוב ה-Big Green של Dragon Ball Z – חסר רגש, קר, והרגיש כאילו המדבבים לא ממש רצו להשקיע ברגעים האלה במשחק.

המשחקיות של Vampyr לעומת זאת, די טובה. מערכת הקרב מצוינת, ותצטרכו להבין בה מה לעשות באיזו שנייה כדי לא לבזבז יותר מדי אנרגיה, מתי להתקיף, ומתי בדיוק להשתמש ביכולות שלכם כערפד כדי לבצע דברים שונים כמו להתקיף, להחזיר לעצמכם חיים, ועוד. למרות שאחרי שמסתגלים אליה קל יותר מבחינה אסטרטגית לנצח את האויבים החלשים יותר, אבל זה עדיין לא כל כך קל במידה ואתם מחליטים לא לקחת חיים של חפים מפשע ולשמור על שבועתכם כרופאים. יש לכם דרכים שונות לניצול של מערכת הקרב כמו שימוש בדבר הנקרא “דם” כדי להניע יכולות שונות, או שימוש באקדחים כדי לחסל אויבים מרחוק, או בכלל שימוש בנשקים עם טווח קצר יותר שבהם לא תצטרכו למלא כל הזמן תחמושת.

כמו כן, לכל החלטה שתבצעו במשחק תהיה השלכה בעתיד. דוגמה לכך היא לקיחת חיים של אדם. אם תחליטו לקחת את חייו של אדם מסוים, זה יכול לנתק את הקשר שלכם עם דמויות מסוימות, ואפילו לסגור שערים בפני מקומות רבים. לעומת זאת, אתם מתחזקים בצורה עצומה ככל שאתם לוקחים את חייהם של בני אדם שונים, ולכן תצטרכו לעשות את ההחלטה הקשה של לשתות דם של בני אדם ולהיות חזקים יותר, או לא לעשות את זה ולהיות חלשים יותר. למזלנו, אפשר לשתות דם של חיות כמו עכברושים, שזה כן יביא מעט נקודות התנסות, אבל לא בצורה כזו משמעותית כמו שתקבלו אם תיקחו את חייהם של בני אדם. כנזכר לעיל, אותו דבר חל על לשתות דם ערפדים ובני אענוש שאתם פוגשים בקרבות וקרבות בכללי. מעבר לכך, למרות שהשליטה במחשב עם המקלדת והעכבר הרגישה טיפה מעיקה, היא לא הייתה כזו נוראית, וכן אפשר להשתמש בבקר משחק.

ואחרון חביב, גרפיקת המשחק. אמנם הגרפיקה לא כזו מרשימה כמו במשחקים אחרים, היא ללא ספק נראית די נחמד. העיר עצמה נראית אפלה מאוד (די קל לעשות את זה מאחר והמשחק מתרחש בעיקר בלילות), ושוב, למרות שזה לא יכול להתחרות במשחקים כמו The Witcher 3 ואחרים, היא לא כזו נוראית, אבל כן היה אפשר לעבוד עליה יותר ולגרום למשחק להיראות יותר טוב עבור משחק מ2018.

לסיכום, המשחק עצמו עשוי בצורה מאוד טובה. אני אישית נהניתי ממנו מאוד, ולמרות שיש לו מגרעות מציקות, הוא ללא ספק שווה בדיקה ומשחק. מקווה שנהניתם מקצה המזלג שכאן, ואתם יותר ממזומנים להשאיר כאן תגובה ולעקוב אחרינו כדי להישאר מעודכנים עם חדשות חמות בנושאי הגיימינג, והטכנולוגיה!

Vampyr

סיפור - 9
משחקיות - 8.5
גרפיקה - 6.5
צלילים - 7

7.8

מצוין

Vampyr הוא אכן משחק ששווה קנייה למרות כל המגרעות שלו, הוא מהנה ומשאיר טעם של עוד. הרעיון שלו נהדר ורואים את היישום שלו בסיפור ובמשחקיות.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה