ברוכים הבאים למעגל – ביקורת המשחק Vicious Circle

בשנת 2016 חברת Blizzard שחררה לעולם את המשחק Overwatch ששינה לחלוטין את הדרך בה משחקי יריות מרובי משתתפים עובדים כיום. במהלך השנים לאחר יציאת המשחק קיבלנו שלל משחקי יריות מרובי משתתפים שניסו לחקות את ההצלחה או לתפוס את מקומו של Overwatch. רובם לא הצליחו במשימה, אך היום מגיע לעולם Vicious Circle, משחק יריות מרובה משתתפים חדש השואף לשנות את כללי המשחק פעם נוספת. האם הוא הצליח איפה שמשחקים אחרים נכשלו?

אז כפי שתיארתי מעלה Vicious Circle הוא משחק יריות מרובה משתתפים שמאוד מזכיר את Overwatch ברעיון הבסיסי שלו. גם כאן יש דמויות בהם אתם יכולים לבחור, גם כאן לכל דמות יש יכולות ייחודיות לה וגם כאן סגנון המשחק צבעוני ורועש במיוחד. אך בניגוד ל-Overwatch, ב-Vicious Circle אתם משחקים בשביל עצמכם, כאשר המשחק מתנהל במצב "Free for All" או בעברית כולם על כולם.

מה שהופך את Vicious Circle למעניין היא הדרך שבה הוא מציב לכם את מטרת המשחק. מטרת המשחק פשוטה מאוד – עליכם להשיג 75 גושי זהב בעזרתם תוכלו לפתוח את השער שיוציא אתכם מהזירה ויגרום לכם לנצח את הסיבוב. בכל משחק שלושה סיבובים כאשר הטוב משלושתם מנצח. למה כדאי לכם לברוח מהזירה כמה שיותר מהר? מלבד לארבעה שחקנים שמשחקים דמויות שונות ומסתובבות בזירה, מסתובבת בזירה מפלצת די גדולה שעונה לשם פגי סו. המטרה של פגי היא לא לאסוף נקודות ולברוח, אלא למנוע מכל מי שמנסה לברוח… לברוח. איך היא עושה את זה? פשוט מאוד. היא הורגת את השחקנים בזירה יחד עם עוזריה. פגי סו נשלטת גם היא על ידי שחקן אמיתי שלוקח על עצמו את תפקיד המפלצת כמו שראינו ב-Evolve למשל. העוזרים של פגי סו הם למעשה שחקנים שמתו במשחק. כאשר תמותו במשחק תאבדו את כל גושי הזהב שלכם אך תהפכו לאותו עוזר של פגי סו שיכול לפגוע בשחקנים אחרים. ברגע שתורידו את כל החיים לאחד השחקנים תוכלו להשתלט על הדמות שלו ולקבל את כל הגושים שאסף לעצמכם. זהו רעיון מעניין במיוחד שיכריח אתכם להתאמן ולדעת כיצד כל דמות עובדת ולא להתמקד רק בדמות אחת.

1 Vicious Circle

המשחק מאפשר לכם לאסוף גושים באופן פרטי על מנת לנצח, אך קחו בחשבון שמלבד פגי סו וחבריה מסתובבים בזירה עוד ארבע שחקנים שכמובן רוצים את הגושים לעצמם על מנת שהם יוכלו לברוח ואתם לא. רק שחקן אחד עוזב את הזירה ומנצח בכל סיבוב, ולכן חשוב מאוד לברוח כמה שיותר מהר ובצורה היעילה ביותר. חשוב להבין ש-Vicious Circle לא מאפשר לכם להרוג חברי קבוצה אחרים. רק פגי סו יכולה להרוג חברי קבוצה. יחד עם זאת מה שאתם יכולים לעשות הוא להשתמש בשלל מלכודות שיגרמו לגושים היקרים "ליפול" מכיסם של חברי הקבוצה שלכם על מנת שתוכלו לקחת אותם לעצמכם.

המשחק מרגיש נהדר. הוא זורם, חי, ובועט. לצערי הוא לא מלא שחקנים ולוקח זמן רב למצוא משחק, אך כשמוצאים משחק הוא בהחלט מעביר את התחושה ואת השיגעון שהוא מנסה להעביר. ארבע הדמויות באמת שונות, ויש לכל אחת יכולת ראשית שתמצאו רק על אותה הדמות. אני מאמין שבמהלך הזמן שיחלוף מפתחת המשחק תשחרר עוד ועוד דמויות, אז יש מקום לציפייה.

לרוב משחקים שאני סוקר הינם משחקים מבוססים ושלמים, ולא משחקים שמשתפרים עם הזמן. Vicious Circle הוא משחק שרק הולך ומשתפר עם הזמן ולכן מה שאני אומר כאן לאו דווקא ישקף את המשחק בעתיד.

2 Vicious Circle

כיאה לרוב המשחקים מרובי משתתפים שיש היום בשוק, גם כאן יש עונת תוכן שתעניק לכם תוספות שונות לדמות השחקן שלכם וכן לדמויות עצמן. עונת התוכן פשוט למדי ולא כולל יותר מידי תוספות, אך בניגוד למשחקים אחרים בשוק שמציעים רעיון דומה, ב-Vicious Circle היא חינמית לחלוטין. אני מניח שזה ישתנה ברגע שהמשחק יצבור שחקנים קבועים.

בכל הקשור לגרפיקה המשחק נראה מעולה. הוא צבעוני, מלא חיים ומעניין. לא נתקלתי בשיבושים גרפיים בזמן המשחק שלי. נראה כי המשחק יוכל לרוץ בקלות על הקונסולות הגדולות ואפילו על קונסולת ה-Nintendo Switch, אך כרגע המשחק זמין למחשב האישי בלבד דרך Steam. תוספת נחמדה לגרפיקה של המשחק היא תמיכה ב-RTX, שכמובן מעצימה את הגרפיקה של המשחק אפילו יותר בשימוש עם כרטיסים תומכים בטכנולוגיה זו.

לסיכום, Vicious Circle הוא משחק נהדר. עומד מאחוריו רעיון מעניין, דרך הצגה ייחודית ומשחקיות ממכרת. הבעיה היחידה שיש למשחק כרגע היא שאין לו מספיק שחקנים. לוקח המון זמן למצוא משחק ולפעמים זה מרגיש שלא שווה לחכות את כל הזמן הזה. אני מאמין שאם המשחק ייחשף ליותר שחקנים הוא ללא ספק יהפוך לאחד ממשחקי היריות המוצלחים של השנים האחרונות. המשחק לא יקר בכלל בהשוואה למשחקי יריות של היום, ובמחיר של 73 שקלים בלבד וקצת זמן המתנה בין משחקים, הוא ללא ספק שווה את הזמן שלכם ואת ההתייחסות שלכם. כאמור למעלה, המשחק רק בשלבי היציאה שלו והוא מתעדכן כל הזמן, ולכן אני מאמין שהוא בסופו של דבר יהיה משחק הרבה יותר מלוטש וטוב ממה שהוא כבר היום.

Vicious Circle

משחקיות - 8.5
גרפיקה - 7.5

8

טוב

משחק קיצבי, מעניין וייחודי שסביר שיהפוך לאפילו יותר טוב כלל שיעבור הזמן!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה