Form Voltron! – ביקורת הסדרה וולטרון המגן האגדי

וולטרון מגן היקום. זה אחד המשפטים שרצו להם בשנות ה-80 עם סדרת האנימציה היפנית העונה לשם Voltron. אבל ילדים רבים כיום לא מכירים את השם הזה, ולפה נכנסת ענקית הסטרימנג Netflix יחד עם DreamWorks, בכדי להביא לנו את החידוש העונה לשם Voltron Legendary Defender, או בעברית וולטרון המגן האגדי.

Voltron, לא הייתה לזה סדרת אנימציה בעבר? כן הייתה. מדובר בסדרת אנימציה יפנית שהתחילה את דרכה בשנת 1984, ובעקבותיה עלו לאוויר עוד כמה סדרות המשך. אבל אף אחת מהן לא תפסה כמו החידוש שמציגה לנו ענקית הסטרימינג Netflix יחד עם DreamWorks.

את הרומן שלי עם Voltron התחלתי לפני כשנתיים וחצי, אני הייתי בחיפושים נואשים אחרי מה לראות. חברה טובה המליצה לי על Voltron Legendary Defender של Netflix. בהיותי חובבת אנימציה גדולה, כמובן שלא אמרתי לא, וניגשתי לחבר הטוב, האינטרנט.

לאחר סיום צפייה בפרק הראשון, חשתי כי היו לי רגשות מעורבים במעט. יש כאן אחלה דמויות וסיפור שנראה די מעניין, אבל זה משום מה מזכיר לי יותר מידי את הפאוור ריינג'רס. אבל זה לא מנע ממני ללכת ולהמשיך לצפות בעוד פרק, ולאחריו עוד אחד ועוד אחד עד שלפתע נגמרה לי העונה כולה. לא הבנתי למה כל הקטע הטוב נקטע באמצע, והיה עלי להמתין תקופה של מספר חודשים עד לצאת העונה השנייה. כך זה המשיך למשך 8 עונות שלמות.

על מה זה?

מדובר בתקופה עתידנית יותר מזו שלנו. כבר בפרק הראשון מתגבשת לה החבורה החביבה הכוללת את Shiro, Keith, Lance, Pidge ו-Hunk. הם מגלים כי חייזרים אכן קיימים ובינהם גזע אכזר הקרוי Galra, עומד במרכזו של כיבוש של הגלקסיה כולה. אותו גזע של חייזרים נמצא במרדף אחר משהו העונה לשם Voltron. דבר זה מוביל את החבורה העליזה לגילוי מהיר והרפתקאה ארוכת טווח בחלל הכוללת: חלליות, קרבות חלל, ואפילו נסיכה.

משם ההרפתקאה רק ממשיכה להתפתל ולהסתבך לה. הדמויות עוברות מצבים וסיטואציות לא קלות, לעיתים אפילו קיצוניות למדי. כל דמות זוכה להתפתח ולגדול וניתן לראות זאת לאורך כל הסדרה.

מי עומד מאחורי הדמויות?

אחת הסיבות שגרמו לי להתאהב בדמויות הם המדובבים, שמפיחים כל כך הרבה חיים בהם. Josh Keaton עושה עבודה מדהימה בתור המנהיג והראש של Voltron, הלא הוא Takashi Shirogane (או בקיצור Shiro). לצידו יש את Steven Yeun, אשר מדובב את Keith באופן מושלם. Jeremy Shada שמעלה חיוך כמעט בכל פעם ש-Lance פותח את הפה. Bex Taylor-Klaus המדובבת את Pidge. ישנו את Tyler Labine, הקול מאחורי Hunk ובין המדובבים תוכלו למצוא גם את Kimberly Brooks, אותה אנחנו מכירים בסדרה בתור הנסיכה Allura. והרשימה רק הולכת ונהיית ארוכה בכל עונה.

האנימציה

כמו שציינתי קודם לכן, הסטודיו שמביא לנו את האנימציה המרהיבה והמרשימה של Voltron, הוא אותו סטודיו שהביא לנו את The Legend of Korra. מדובר בסטודיו Mir היושב בדרום קוריאה. אין לי מילים לתאר עד כמה אני מעריכה ומאוהבת באנימציה ובהשקעה שהביאו לסדרה הזו. מספיק שתתבוננו בסצינות הקרב המרשימות, על מנת להתפעל מהיופי והעבודה הכרוכה סביב האנימציה. ללא ספק מדובר במקור להשראה עבורי.

פס-קול

דבר נוסף שמקנה אווירה ומכניס אותנו לקצב של הסדרה הוא פס-הקול הנרחב. מי שאחראי לאותם מנגינות שמכניסות אותו באופן מושלם לאווירה של אותו רגע נתון במהלך הסדרה, הוא מחבר המוזיקה Brian Parkhurst. שאת העבודות שלו כבר יצא לנו לשמוע בעבר ב-Gravity Falls, The Crew, Transformers Age of Extinsion ועוד מדיות רבות אחרות. אני מאמינה שאחרי צפייה במכה פרקים בודדים לא יכולתי שלא להאזין באובססיביות למנגינות השונות שיצר עבור Voltron. אני באמת לא מצליחה להבין איך הסדרה יכלה להתקיים אלמלא Brian היה מחבר המוזיקה שלה.

שורה תחתונה

מכרי כבר יודעים, כי אומנם חלפו כמה חודשים מאז סוף הסדרה, אבל אני לא מצליחה להתגבר עליה. עד כדי לרמה כזו שאני מגדירה אותה כסדרת האנימציה הטובה ביותר שיצא לי לראות אי פעם. עם דמויות כל כך מוצלחות, מדובבים אדירים, אנימציה משגעת ביופייה (תראו לי עוד סטודיו שיצליח לצייר את הגלקסיה בצורה כל כך מושלמת) ופס-קול שמצליח להעיף אותי גבוה לשחקים בכל פעם שאני מאזינה לו. אני אפילו מוכנה להגיד שזה הרבה יותר טוב מ-Star Wars.

אני מורידה בפני היוצרים (שעבדו גם הם על The Legend of Korra) שלקחו את הפרוייקט הזה והמריאו איתו לשחקים. חידוש מוצלח לסדרת אנימציה יפנית שלא עשתה כל כך הרבה רעש בשנות ה-80. סדרה עם עומק לדמויות, ונדמה כי הם גם לא ממש מפחדים לגעת בנושאים בהם סדרות אנימציה אחרות לילדים לא ממש נוגעות בהם.

ב-Netflix ישראל תוכלו למצוא את שתי העונות הראשונות של הסדרה, למרות שהיא מונה 8. אני באמת ממליצה בחום לצפות בה בשפת המקור, אנגלית. בעיקר בגלל הדיבוב המעולה והבדיחות שלצערי לא ניתן לתרגם טוב לשפה אחרת. אז מה אתם עוד עושים פה? גשו עכשיו לראות את Voltron Legendary Defender ("וולטרון המגן האגדי")!

וולטרון המגן האגדי -Voltron Legendary Defender

עלילה - 9
אנימציה - 10
דיבוב - 10
פסקול - 10

9.8

אגדי

חידוש מעולה לסדרת האנימציה היפנית וולטרון. עם דמויות, מדובבים, מוזיקה ועלילה שבהחלט מעלה את סדרות האנימציה לדרגה אחת למעלה.

User Rating: 3.26 ( 6 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה