Warhammer 40000 Inquisitor Martyr

Warhammer 40,000: Inquisitor- Martyr -רשמים ראשונים

Warhammer 40,000: Inquisitor- Martyr הוא משחק תפקידים חדש של חברת NeocoreGames המתרחש בעולם האלים של Warhammer, הנה לכם קצת רשמים מהגישה המוקדמת

Warhammer 40,000: Inquisitor- Martyr הנו משחק תפקידים בסגנון Dungeon Crawler (כמו משחקי Diablo ו-Path Of Exile).
כששמעתי לראשונה שמשחק כזה יוצא, היו לי ציפיות גבוהות מאוד למבנה של המשחק ואומנם לא התאכזבתי לגמרי אך עם זאת היו כמה פספוסים בליבת המשחקיות.
אני לא רוצה להיכנס עמוק לתוך הפרטים כי מדובר במשחק שנמצא בשלבי גישה מוקדמת ולכן הרבה עוד יכול להשתנות.
אני נצמד לפרטים שבעיני הצליחו יותר, הצליחו פחות ופרטים שהיו פספוס לגמרי.

לפני שנתחיל עם הפרטים, קצת רקע ליישר לכם קו על מה המשחק מבוסס.
האימפריה היא גזע מתקדם של בני אדם ששולטים בחלקים נרחבים של הגלקסיה. אחד הצבאות של האימפריה מורכב ממה שנקרא ספייס מארינס (Space Marines), הצבא מורכב מחיילים מהונדסים גנטית במטרה להגן על אימפריית האדם.
הספייס מארינס מצויידים בכלי נשק מהמתקדמים ביותר ועטורים בשריון כוח, בנוסף הם מחוסנים למחלות או מגפות ויכולים לשרוד נזק שהיה הורג אדם רגיל (כמה וכמה פעמים).
במשחק אתם נוטלים את תפקידו של ה-Inquisitor, סוכן בכיר באגף המשטרה החשאית וסוכנות הביון של האימפריה (ה"מוסד" של האימפריה, אם תרצו). חברי פלג ה-Inquisitors מגנים על האימפריה מפני טומאת הכאוס, איום השדים שנובע מהכוחות המעוותים של הכאוס ומפני גזעי חייזרים תבונתיים כמו האורקים (Orkz), טיראנידים (Tyranids), אלדר (Eldar) ועוד.
ה-Inquisitors מצוידים בכוח אש הרסני וביכולות לחימה מהמשובחים והמתקדמים ביותר שהאימפריה יכלה לייצר.

המשחק לוקח אתכם למסע טיהור באזור קאליגארי (Caligari) מלא בטומאת כאוס, ומישהו (אתם) צריכים לטהר את האזור. אתם תיתקלו ביצורי כאוס מזוויעים, צבאות של טמאי כאוס, גלים של ייצורים נתעבים ועוד, כולם עם יכולות לחימה שיעמידו אתכם במבחן האינקווזיציה.

Warhammer 40,000: Inquisitor- Martyr מביא לשולחן דברים שאני אישית מצאתי כטובים וכמה דברים שהיו פחות טובים.
מבחינת הדמויות, המשחק מעניק אפשרות לבחור מבין שלושה תפקידים ראשיים: Crusader, Assassin ו-Psyker. כל תפקיד מקבל שלושה תתי-תפקידים, כל תת-תפקיד עם התמקדות בסגנון לחימה אחר. התרשמתי לטובה מהחלוקה הזו כי היא מייחדת את הדמויות, לדוגמה Crusader לא ישתמש בכלי נשק מיוחדים של Psyker ולהפך. עם זאת ישנה נפילה באגף הדמויות מאחר והן נעולות מגדרית ואין חופש יצירה מלאה, ה-Crusader וה-Psyker נעולים כזכרים וה-Assassin כנקבה. מבחינת היכולות של הדמויות קצת התאכזבתי. היכולות שלהם נעולות לפי סוג הנשק שאתם מחזיקים באותו הרגע, אני מעריך את המאמץ אבל אני ארצה אפשרות לבחור את היכולות מתוך רשימה כמו במשחקים תפקידים אחרים. ייתכן ובשחרור המלא של המשחק ישלבו מערכת כזו, נכון לעכשיו זה מה יש.

Warhammer 40000 inquisitor marty

מבחינה גרפית וויזואלית התרשמתי למדי מיכולת ה"אווירה" שנוצרת עקב הסביבה, הדמויות והעצמה שבאפקטים.
האומנות הגותית האפלה שנוכחת במשחק תורמת לאווירה, שאני אישית מצפה ממנה, כחלק מיקום Warhammer 40k.
אחד האלמנטים הבולטים מבחינה גרפית הנו מנגנון המחסה. מנגנון המחסה הייחודי שתנצלו על מנת להסתתר מאחורי מחסומים, עמודים או סתם דברים שתמצאו בדרך מאפשר גם את הריסתם של אותם המחסות שלכם או של יריבכם.
המשחק מלא בדם וזוועת מהסיוטים הכי אפלים שלכם, אני מדבר על צבאות של ייצורים מפלצתיים, ערימות של גופות שרויות לכל עבר ועוד.

מערכת המשימות אינטראקטיבית ומבוססת על מפת כוכבים. תצטרכו לבחור אזור, תת אזור, כוכב לכת או חללית הרוסה שמרחפת לה בחלל ורק אז הכיף מתחיל.
המפה עצומה, מרובת משימות ודברים שניתן לעשות, תינתן לכם האפשרות לשוטט כאוות נפשכם ברחבי האזור- בתנאי שאתם חזקים מספיק בשביל לשרוד את המשימות.
ואם כבר הזכרנו את המשימות, אלו לא נשארות קבועות ומתחדשות כל פרק זמן מסוים, אז אם סיימתם משימות באזור מסוים ופתאום יש עוד זה רק אומר שהתווספו לכם עוד דברים שצריך להשמיד ולטהר.

המשחק אכן נמצא בגישה מוקדמת וניתן להרגיש זאת. אפשר לחכות כמה דקות טובות בכדי למצוא קבוצה אקראית לשחק איתה או שתוכלו לנסות מזלכם ולמצוא אנשים בצ'אט (ייאמר לזכות מה שאני ראיתי, יש היענות להתקבצות). אני מקווה שבשחרור המלא העניין הזה יקבל תשומת לב ולא ניתקע עם חיפושים של רבע שעה כל פעם, או שפשוט תהיו חברותיים ותחפשו בצ'אט.

עם האווירה האפלה והקודרת של יקום Warhammer 40k אנו מקבלים פסקול מצמרר שעושה עור ברווז. עם זאת אני לפעמים מרגיש קצת דז'ה וו למוזיקה של Diablo (אולי הראש שלי מתעתע בי…).

ניסיתי להתמקד בדברים העיקריים של Warhammer 40,000: Inquisitor- Martyr ונכון לעכשיו המשחק מראה הרבה פוטנציאל והבטחה. אומנם המשחק בגישה מוקדמת, יש הרבה תוכן שנפרס עבורנו ועם זאת עדיין ישנם דברים שעוד צריך לתקן.
תוכלו לצפות לסיקור מלא של המשחק ברגע שהמשחק יצא בגרסתו המלאה, אז תעקבו אחרינו ותהיו מעודכנים בכל התפתחות שתהיה.

מי שכבר נכנס לתוך המשחק, נשמח לשמוע מה דעתכם (ואולי נעשה משחק קבוצתי ככה, מה דעתכם??).
איפה המשחק חזק יותר, איפה חלש יותר, מה אהבתם ומה לא. תנו לנו את כל הדעות שלכם כאן בתגובות למטה.

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

תגובה אחת

  1. כרגע אין אפשרות בכלל לקנות אותו בארץ ואני לא יודע למה

השאר\י תגובה