Chaosbane

דיאבלו לייט – סיקור המשחק Warhammer: Chaosbane

הגיע הזמן לעוד קטילת מפלצות ופעולה-תפקידים קסום, רק הפעם ביקום Warhammer של המשחק המצופה Chaosbane בגרסת ה-Magnus Edition

כשנכחתי שנה שעברה בכנס E3, אחד מהמשחקים שהשאירו עליי רושם היה Warhammer: Chaosbane של BigBen. המשחק נראה כמו משחק ה-Diablo שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים (Diablo III לא נחשב) ועכשיו כשהמשחק סוף סוף שוחרר, הגיע הזמן לקפוץ אל תוך ה-Magnus Edition של Chaosbane.

המשחק מתחיל עם הסבר מצויר של עולם המשחק והסיפור – העולם האנושי היה במצב של חוסר יציבות ובלאגן ואז צבא הכאוס פלש לכל הארצות והביא להשמדה מוחלטת בכל מקום. מנהיג חדש בשם מגנוס איחד את העם בקרב נגד צבא הכאוס והביא שקט לעולם. המשחק מתחיל ואתם בוחרים את הלוחם שלכם מתוך ארבעה לוחמים שונים: אביר (קונרד וולן החייל קיסרי), גמד (ברגי אקסביטר הקוטל), אלף (אלסה הגששית) וקוסם (הנסיך אלונטיר האלף). מספר מאכזב בהשוואה למשחקים אחרים בז’אנר אבל הם מספיק מגוונים בסגנון המשחק שלהם ובסיפור שלהם שאפילו שהם רק ארבעה, יש לנו חיבור אליהם יותר מאשר שהיינו מרגישים כלפי שבעה לוחמים. בנוסף, אני מצפה שיוסיפו עוד לוחמים בעתיד ל-Magnus Edition, שכוללת גם גישה לעונת התוכן של המשחק.

כל דמות שתבחרו מקבלת סיפור רקע די מעניין שמחבר אותה למגנוס ולמאבק להגנת הארץ מפני צבא הכאוס. מכל הדמויות אני הכי אהבתי מבחינת האישיות את הגמד (או הקוטל ליתר דיוק) אבל את כל המשחק עשיתי עם הקוסם שלצערי הרב הוא די סנוב מתנשא עם סיפור רקע שאף אחד לא יתחבר אליו, מאכזב אבל לפחות הדמויות מקבלות רקע והן לא גנריות.

המשחק שם כל אחת מהדמויות הראשיות באותם אירועים מרכזיים בסיפור אבל דמויות המשנה והאופן שבו אתם מגיעים לאירועים אלו הם שונים ובכך מספקים לכם חווית משחק שונה עם כל דמות, בנוסף ליכולות הייחודיות שלה. הסוף של הגיבור לא באמת נתן לי סיומת מספקת כמו Diablo II אבל חשבתי שהוא סוף נחמד ומשאיר טעם של עוד ורציתי לראות איך המשחק עובד עם שאר הדמויות. בואו נקווה שהמשחק יקבל בעתיד תוכן עלילתי נוסף.

כאמור, המשחק מושפע מאוד ממשחקי Diablo. הגיבור שלכם מתחיל עם יכולת בסיסית אחת וככל שאתם מחסלים עוד יצורים וצוברים נקודות ניסיון, אז עוד יכולות נפתחות לכם לשימוש ורוב היכולות הן די מגניבות ונראות נהדר על המסך, בעיקר אלו של הקוסם (איתו שיחקתי) שמסוגל לזמן כדור אור שאפשר לשלוט בו עם הג’ויסטיק הימני של השלט בזמן שאתם מחסלים אויבים מסביבכם והיכולת לזמן להבת דרקון מטורפת ששורפת את כל האויבים מסביבכם.

חבל רק שאין גיוון יותר גדול בסוגי האויבים השונים – הרבה משימות מקבלות את אותם אויבים כמעט לכל אורך המשימה והם לא ממש יצירתיים (למעט הבוסים כמובן). הייתי גם רוצה לראות עוד אויבים עם עוד יכולות שונות, כמו מוטנטים בביוב ואותם מוטנטים עם יכולות אש. בנוסף, הבינה המלאכותית של האויבים היא לא ממש טובה, אין להם איזו אסטרטגיה ייחודית להתקפה ולרוב פשוט ירדפו אחריכם כמו קרציות.

כמובן שבשביל להשתמש ביכולות שלכם לחסל את האויבים, צריך מנה והיא מתמלאת כשאתם מחסלים יצורים. אבל עם הרבה יצורים מגיע הרבה נזק והגיבור שלכם יכול להשתמש בשיקוי מתחדש על מנת לרפא את עצמו. כמובן שיש לגיבור שלכם שריון, אביזרים וכלי נשק שונים שהוא מוצא בשטח וכל אחד עם מראה שונה ואפקטים שונים. האביזרים צצים לעיתים דחופות והאופן שהשלל הזה יופיע על המסך מאוד מזכיר את Diablo III.

בנוסף, בדומה ל-Diablo III ושונה מ-Diablo II, אתם יכולים לצרף חברים למסע שלכם, מה שכמובן מגביר את הקושי אבל כן הופך את חווית המשחק לכייפית יותר. בנוסף יש אפשרות לצאת לכבוש צינוקים כצוות ברשת ואני בטוח שהמשחק יקבל עוד מצב משחק בעתיד.

אז המשחק אפשר להגיד יותר דומה במשחקיות שלו ל-Diablo III מאשר Diablo II, אבל הגרפיקה בהחלט מזכירה לי את המשחק של Blizzard עם שלושת אדוני הכאוס משנת 2000.

הגרפיקה של Warhammer: Chaosbane היא נהדרת. הסביבה והדמויות התלת-ממדיות מורכבות מפרטים חלקים ויפים. למרות שחלק מהיצורים והפריטים בסביבה לא נראים מפורטים כל כך ומושקעים גרפית, המשחק עדיין יפה לעין ומאוד מזכיר את הסגנון הריאליסטי של סדרת המשחקים האהובה של Blizzard. בנוסף, כמו שציינתי קודם, כל ההתקפות נראות נהדר על המסך ומרגישות תמיד מגניבות לשימוש.

העיצוב בכללי של המשחק יכול להתפס קצת כגנרי וישנן פעמים שזה מרגיש ככה עבורי, אבל לרוב מצאתי את עיצוב המשחק, בין אם זה סרטון הפתיחה או תפריט המשחק, כקלאסי.

Chaosbane

הסאונד של המשחק הוא לא רע בהתחשב שזה אולפן פחות גדול מאחרים בז’אנר אבל רוב אפקטי הקול נשמעים טיפה זולים עדיין. הקריינות בתחילת המשחק מדהימה ומצאתי את רוב הדיבוב די טוב, עם קול מתאים לכל דמות בהם אתם נתקלים.

המוזיקה הייתי אומר שהיא טיפה גנרית, אבל היא עושה את העבודה בלהכניס אותנו לאווירה הקסומה של המשחק.

Chaosbane

Warhammer: Chaosbane Magnus Edition הוא משחק מהנה ומבדר בז’אנר, עם גרפיקה לא רעה, משחקיות קלאסית וסיפור חביב. אבל אני מרגיש צורך להיות קצת נוקשה עם המשחק, כי אם היה מדובר במשחק שעולה 20-25 דולר, זה היה הגיוני לשבח אותו על מה שהוא מספק לשחקנים אבל בהתחשב שמדובר במחיר של משחק AAA חדש, אני חייב לבקר קצת יותר את מבחר הדמויות הדל שלו והמגרעות אחרות שלו בהשוואה לכותרים גדולים אחרים.

אבל גם עם בעיות אלו, אני עדיין חושב ש-Chaosbane הוא משחק זחילת מבוכים טוב שכל מעריץ של כותר Warhammer יאהב ושחקנים שקצת מתגעגעים לסגנון הקלאסי יותר של משחקי Diablo, בהחלט יהנו מהאפשרות החדשה של לצאת למסע ולחסל צבא של מפלצות פעם נוספת.

Warhammer: Chaosbane

סיפור - 9
משחקיות - 6
גרפיקה ואנימציה - 8
סאונד ופסקול - 7

7.5

טוב

Warhammer: Chaosbane הוא משחק פעולה תפקידים וזחילת מבוכים טוב ומבדר, אבל יש צורך בעוד גיוון ועוד תוכן על מנת להפוך את המשחק לבאמת שווה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה