דיאבלו לייט – סיקור של המשחק Warhammer: Chaosbane

הגיע הזמן לעוד קטילת מפלצות ואקשן תפקידים קסום, רק הפעם ביקום Warhammer של המשחק המצופה Chaosbane בגרסת ה-Magnus Edition

כשנכחתי שנה שעברה בכנס E3, אחד המשחקים שהשאיר עליי רושם היה Warhammer: Chaosbane של BigBen. המשחק נראה כמו משחק ה-Diablo שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים (Diablo 3 לא נחשב) ועכשיו שהמשחק סוף סוף שוחרר, הגיע הזמן לקפוץ אל תוך ה-Magnus Edition של Chaosbane.

הסיפור והדמויות

המשחק מתחיל עם הסבר מצויר של עולם המשחק והסיפור- העולם האנושי היה במצב של חוסר יציבות ובלאגן ואז צבא הכאוס פלש לכל הארצות והביא להשמדה טוטאלית בכל מקום. מנהיג חדש בשם מגנוס איחד את העם בקרב נגד צבא הכאוס והביא שקט לעולם. המשחק מתחיל ואתם בוחרים את הלוחם שלכם מתוך 4 לוחמים שונים: אביר (Konrad Vollan – Imperial Soldier), גמד (Bragi Axebiter – Slayer), אלף (Elessa – Wood-Elf Scout) וקוסם (Prince Elontir – High-Elf Mage). מספר מאכזב בהשוואה למשחקים אחרים בז’אנר אבל הם מספיק מגוונים בסגנון המשחק שלהם ובסיפור שלהם שאפילו שהם רק ארבעה, יש לנו חיבור אליהם יותר מאשר שהיינו מרגישים כלפי 7 לוחמים. בנוסף, אני מצפה שיוסיפו עוד לוחמים בעתיד ל-Magnus Edition, שכוללת את ה-Season Pass.

כל דמות שתבחרו מקבלת סיפור רקע די מעניין שמחבר אותה למגנוס והמאבק להגן על הארץ מפני צבא הכאוס. אני אהבתי מכל הדמויות מבחינת אישיות את הגמד (או הקוטל ליתר דיוק) אבל את כל המשחק עשיתי עם הקוסם שלצערי הרב הוא די סנוב מתנסה עם סיפור רקע שאף אחד לא יתחבר אליו, מאכזב אבל לפחות הדמויות מקבלות רקע והן לא גנריות ברמות.

המשחק הוא אותם אירועים מרכזיים עבור כל אחת מארבעת הדמויות אבל דמויות המשנה והאופן שבו אתם מגיעים לאירועים אלו הם שונים ובכך מספקים לכם עם כל דמות חווית משחק שונה, בנוסף ליכולות השונות של הדמויות. הסוף של הגיבור לא באמת נתן לי סיומת מספקת כמו Diablo 2 אבל חשבתי שהוא סוף נחמד שמשאיר טעם לעוד ולרצות לראות איך המשחק עם שאר הדמויות. בואו נקווה שהמשחק יקבל בעתיד עוד עלילה.

המשחקיות

אז כמו שחזרתי על עצמי פעם אחר פעם, המשחק הוא מאוד בהשראת משחקי Diablo. הגיבור שלכם מתחיל עם יכולת בסיסית אחת וככל שאתם מחסלים עוד יצורים וצוברים ניסיון, אז עוד יכולות נפתחות לכם לשימוש ורוב היכולות הן די מגניבות ונראות נהדר על המסך, בעיקר אלו של הקוסם (איתו שיחקתי) שמסוגל לזמן כדור אור שאפשר לשלוט בו עם הג’ויסטיק הימני של השלט בזמן שאתם מחסלים אויבים מסביבכם והיכולת לזמן להבת דרקון מטורפת ששורפת את כל האויבים מסביבכם.

חבל רק שאין גיוון יותר גדול בסוגי האויבים השונים- הרבה משימות מקבלות את אותם אויבים כמעט לכל אורך המשימה והם לא ממש יצירתיים (למעט הבוסים כמובן). הייתי גם רוצה לראות עוד אויבים עם עוד יכולות שונות, כמו מוטנטים בביוב ואותם מוטנטים עם יכולות אש. בנוסף, הבינה המלאכותית של האויבים היא לא ממש טובה, אין להם איזו אסטרטגיה ייחודית להתקפה ולרוב פשוט ירדפו אחריכם כמו קרציות.

כמובן שבשביל להשתמש ביכולות שלכם לחסל את האויבים, צריך Mana והיא מתמלאת כשאתם מחסלים יצורים. אבל עם הרבה יצורים מגיע הרבה נזק והגיבור שלכם יכול להשתמש בשיקוי מתחדש על מנת להתרפות. כמובן שיש לגיבור שלכם שריון, אביזרים וכלי נשק שונים שהוא מוצא בשטח וכל אחד עם מראה שונה ואפקטים שונים. האביזרים צצים לעיתים דחופות והאופן שה-Loot הזה יופיע על המסך מאוד מזכיר את Diablo 3.

בנוסף, בדומה ל-Diablo 3 ושונה מ-Diablo 2, אתם יכולים לצרף חברים למסע שלכם, מה שכמובן מגביר את הקושי אבל כן הופך את חווית המשחק לכייפית יותר. בנוסף יש אפשרות לצאת לכבוש צינוקים כצוות ברשת ואני בטוח שהמשחק יקבל עוד מצב משחק בעתיד.

אז המשחק אפשר להגיד יותר דומה במשחקיות שלו ל-Diablo 3 מאשר Diablo 2, אבל הגרפיקה בהחלט מזכירה לי את המשחק של Blizzard עם 3 אדוני הכאוס משנת 2000.

הגרפיקה

הגרפיקה של Warhammer: Chaosbane היא נהדרת, סביבה ודמויות תל מימדיות עם מודלים חלקים ויפים. למרות שחלק מהיצורים והפריטים בסביבה לא נראים מפורטים כל כך ומושקעים גרפית, המשחק עדיין יפה לעין ומאוד מזכיר את הסגנון הריאליסטי של סדרת המשחקים האהובה של Blizzard. בנוסף, כמו שציינתי קודם, כל ההתקפות נראות נהדר על המסך ומרגישות תמיד מגניבות לשימוש.

העיצוב בכללי של המשחק יכול להתפס קצת כגנרי וישנן פעמים שזה מרגיש ככה עבורי, אבל לרוב מצאתי את עיצוב המשחק, בין אם זה סרטון הפתיחה או תפריט המשחק, כקלאסי.

הסאונד

הסאונד של המשחק הוא לא רע בהתחשב שזה אולפן פחות גדול מאחרים בז’אנר אבל רוב אפקטי הקול נשמעים טיפה זולים עדיין. הקריינות בתחילת המשחק היא אפית ומצאתי את רוב הדיבוב די טוב, עם קול מתאים לכל דמות בהם אתם נתקלים.

המוזיקה הייתי אומר שהיא טיפה גנרית, אבל היא עושה את העבודה בלהכניס אותנו לאווירה הקסומה של המשחק.

סיכום

Warhammer: Chaosbane Magnus Edition הוא משחק די כייפי ומבדר בז’אנר, עם גרפיקה לא רעה, משחקיות קלאסית וסיפור מבדר. אבל אני מרגיש צורך להיות קצת נוקשה עם המשחק, כי אם היה מדובר במשחק שעולה 20-25 דולר, זה היה הגיוני לשבח אותו על מה שהוא מספק לשחקנים אבל בהתחשב שמדובר במחיר של משחק מלא חדש, אני חייב לדרג קצת יותר בהשוואה לכותרים גדולים אחרים את מבחר הדמויות הדל שלו ומגרעות אחרות בהם נתקלתי בזמן המשחק.

אבל גם עם בעיות אלו, אני עדיין חושב ש-Chaosbane הוא משחק Dungeon Crawler מבדר ויפה שכל מעריץ של כותר Warhammer יאהב ושחקנים שקצת מתגעגעים לסגנון הקלאסי יותר של משחקי Diablo, בהחלט יהנו מהאפשרות החדשה של לצאת למסע אפי ולחסל צבא של מפלצות פעם נוספת.

Warhammer: Chaosbane

סיפור ודמויות - 9
משחקיות - 6
גרפיקה - 8
סאונד - 7

7.5

טוב

Warhammer: Chaosbane הוא משחק תפקידים Dungeon Crawler טוב ומבדר, אבל יש צורך בעוד גיוון ועוד תוכן על מנת להפוך את המשחק לבאמת שווה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *