Vermintide 2

Warhammer Vermintide 2 – סיקור המשחק

ברוכים השבים לאפוקליפסה, תחילת סופו של העולם כפי שאנו מכירים אותו.

לפני שנתחיל בסיקור עצמו, אני הבחנתי בהרבה שינויים שנעשו במשחק Warhammer Vermintide 2 לעומת אחיו הגדול Warhammer Vermintide שיצא כמה שנים לפני. השינויים שבוצעו אכן תורמים לתחושה של משחקיות קצת אחרת – מה שמוסיף גיוון, דבר שהיה קצת חסר ב-Warhammer Vermintide הראשון. בין השינויים שנדון עליהם בהמשך, תכירו מערכת תפקידים חדשה לגמרי שמעניקה אפשרויות מרובות בהתאמת סגנון משחק, תפגשו אויב חדש שנכנס לזירה והוא אכזרי מתמיד ותצאו למסע בסביבות המשחק המהממות אשר מאופיינות בסימן ההיכר של עולם Warhammer.
את הסיקור אני אחלק לקטגוריות שונות: עלילה, טכנולוגיה (גרפיקה, פסקול, משחק מרובה משתתפים) ומשחקיות.

עלילה

העלילה של Warhammer Vermintide 2 ממשיכה את דרכו של Warhammer Vermintide. מדובר בעלילותיהם של חמשת גיבורינו – "חמיישית אוברסרייק" (Ubersreik Five): החייל האימפריאלי מרקוס קרובר (Markus Kruber), צייד המכשפות וויקטור זאלטצפייר (Victor Saltzpyre), קוסמת האש סיינה פוגונאסוס (Sienna Fuegonasus), הגמד בארדין גוריקסון (Bardin Goreksson) ואלפית היער קריליאן (Kerillian). הגיבורים חברו יחדיו ולקחו על עצמם את המשימה לנסות ולמנוע את הרס העולם מכוחות הסקאיבן והכאוס.
למרות הרצון הטוב של הגיבורים לנצח במערכה, הם נתקלים באויביהם הסקאיבן (Skaven)- העכברושים בעלי יכולות טכנולוגיות מתקדמות ומסוכנות, שאליהם מצטרפים פלג הרוטבלאדס (RotBloods) הצפוניים של צבאות הכאוס שכרתו ברית עם הסקאיבן(אלה נשבעו להרוס ולהחריב כל שנקרא בדרכם). הברית שנכרת בין שני הפלגים האלה מוביל למטרה סופית של הקמת הסקיטרגייט (Skittergate), שער מיוחד שמופעל על ידי כוח ה-Warp שיכול להעביר צבאות שלמים.

אני התרשמתי לטובה מהעלילה. התדריכים שמקבלים לפני כל שלב באמת מכניסים אותנו לעלילת המשחק ושמים דגש על המטרה שצריך להשיג באותו השלב במשחק.
הברית שהסקאיבן ואנשי הצפון כרתו ביניהם יוצר עומק פוליטי שלא היה במשחק הקודם, דבר שמעיד על התפתחות בעלילה.

Warhammer Vermintide 2

טכנולוגיה

גרפיקה– כמו בכל משחק של Warhammer, ניתן לצפות לגרפיקה ונראות שמתאימה לאווירת המשחק. ב-Warhammer Vermintide 2 אנחנו מקבלים בדיוק את זה בתצורה של נופי משחק מגוונים מאוד, ביניהם יערות מרהיבים ביופיים, כפרים חקלאיים מלאים בשדות חיטה, ערי אימפריה הרוסים אשר בנויים בסגנונו הייחודי של עולם Warhammer ועוד.
הדמויות מעוצבות ומאופיינות בסגנון הלבוש שמאפיין את הרקע מאחורי כל דמות, לדוגמה קרובר לבוש בשריונות כיאה לחייל אימפריה, קריליאן לבושה בבגדי אלף יער וכן הלאה. עם כמה שהלבוש מאוד מאפיין כל דמות, לצערי עיצוב הפנים של הדמויות נוקשה ולפעמים נוטה להיות פחות מושך את העין.
המשחק מלא בדם ובמחזות זוועה כמו שקיוויתי שיהיה ב-Warhammer Vermintide 2 ולא התאכזבתי כלל. היריבים שלכם יתפרקו תחת המכות שלכם, גפיים יחתכו, ראשים ייערפו, ועם קצת מזל הם ייחתכו לחצי, כל זה קורה בזמן שהדם ניתז לכם על ה"עיניים" והמסך מתחיל להתמלא בדם של הכופרים ושל העכברושים.

Warhammer Vermintide 2

פסקול– הפסקול משתנה ממצב למצב, כשאין לחימה המוזיקה לא מורגשת בכלל, אומנם יש רעשים של הסביבה והדמויות לפעמים יפתחו בדיאלוג ביניהם. הדיאלוגים האלה נעים מדיאלוג ציני ועוקצני עד לדיאלוג הומוריסטי ומשעשע.
האינטראקציה בין הדמויות עברה התפתחות מסוימת מהמשחק הקודם, במשחק הקודם הדיאלוג בין הדמויות היה מאוד קר, והורגש חוסר אמון בין הדמויות. כעת ב-Warhammer Vermintide 2 הדיאלוג יותר פתוח וחברותי. ההתפתחות הזו בדיאלוג של הדמויות בעיני תורמת לאווירת ההמשכיות מהמשחק הקודם אל המשחק הנוכחי.
המצב השני בו נשמע נימה מסוימת של מוזיקה הוא כשהקרב מתחיל. תופי מלחמה, שופרי קרב וכל כלי נגינה אפשרי שיכניס אתכם למצב הריגה יתנגנו ברקע.
עם זאת יש שני רעשים מאוד ספציפיים וכששומעים אותם, עליכם להיות דרוכים. הרעשים שאליהם אני מתכוון הם, פעמון הסקאיבן שמשסה בכם גל של אנשי עכברוש, וקרן המלחמה של הצפוניים שמשלח בכם גל של אנשי שבט רוטבלאד.

יצירת משחק מרובה משתתפים– עם כמה שהמשחק אכן השתפר, ישנה עדיין בעיה במציאת משחק מתאים. המסע לחפש משחק יכול לפעמים לתסכל. מומלץ להביא חברים או חברות, על מנת להקל על התחושה הפחות נעימה של לשחק לבד, The more the marrier.

משחקיות

במשחקיות אתעכב טיפה על הדמויות של המשחק. ב-Warhammer Vermintide 2 הדמויות קיבלו משקל גדול יותר מבחינת תפקידים דבר שמאפשר סגנונות משחק שונים. ב-Warhammer Vermintide 2 כל דמות מקבלת שלושה תפקידים שונים וייחודיים עם יכולות, כלי נשק ומשחקיות שונים. כל תפקיד גם קיבל סוג של יכולת סופית שתנצלו כשהמצב מצריך.

כעת, אסביר בקצרה על כל התפקידים השונים של הדמויות:

החייל מארקוס– כחייל בצבא האימפריאלי מארקוס מאוד גמיש בתפקידים שלו.
התפקיד הראשון שהוא מתחיל בו הוא שכיר חרב (Mercenary) תפקיד שיכולות הלחימה שלו מתמקדות בלחימה בכמה יריבים פנים מול פנים.
התפקיד השני שיש לו הוא הצייד (Huntsman), תפקיד שמתמחה בגרימת נזק מטווח רחוק עם יכולת להסוואה. התפקיד השלישי הוא האביר (Foot Knight), תפקיד טנק הגנתי שעמיד בפני מכות ומסוגל להעיף אויבים לכל עבר עם מכת מגן.

צייד המכשפות זאלטצפייר– זאלטצפייר ניחן בתפקידים התקפיים יותר לעומת מארקוס.
הוא מתחיל בתור צייד מכשפות (Witch Hunter) עם יכולות שעוזרות לקבוצה בשיפור הנזק שנגרם לאויבים.
התפקיד השני הוא צייד ראשים (Bounty Hunter), התפקיד הזה מתמקד בלחימה מטווח רחוק עם יכולות טווח הרסניות.
התפקיד השלישי הוא הקנאי הקיצוני (Zealot), תפקיד שמתמקד בגרימת נזק מטווח קרוב ולהראות לכל הכופרים מי באמת האל האמיתי, יחי סיגמאר!

קוסמת האש סיאנה פואגונאסוס– כל תפקידיה של סיאנה מתמקדים בנזק. בין אם מדובר בנזק טווח רחוק או קרוב, לבין אם מדובר בנזק אזורי או ממוקד.
התפקיד הראשון שלה הוא קוסמת קרב (Battle Wizard) שמתמקדת בנזק אזורי (Area of Effect).
התפקיד השני שלה קוסמת אש (Pyromancer) מחליפה את הנזק האזורי בנזק שמתמקד באויבים יחידים.
התפקיד השלישי שלה הוא Unchained תפקיד מתמקד בלוחמה פנים מול פנים עם כמה הפתעות. סיאנה בדומה למשחק הקודם לא יכולה לשגר קסמים אינסופיים, היא מוגבלת עקב הטעינה שלה, יותר מדי טעינה והיא מתפוצצת וזה לא כיף כי זה גורם לה לנזק.

בארדין גוריקסון– בדומה מאוד למארקוס, בארדין גם גמיש בתפקידים שלו אם כי הם יותר מוקצנים.
תפקידו הראשון הוא יערן (Ranger) לוחם מטווח רחוק, שלא מתבייש להיכנס פנים מול פנים.
התפקיד השני שלו הוא האיירונברייקר (Ironbreaker) תפקיד טנק כמו קרובר, אלא שהתפקיד הזה מתמקד בעיקר להיות טנק ולספוג נזק.
התפקיד האחרון שלו זה תפקיד הקוטל (Slayer), תפקיד התקפי פנים מול פנים בדומה ל-Berserker.

קאריליאן– כמו כל האלפים, קאריליאן מוכשרת מאוד עם קשת, עם זאת היא יכולה לעמוד על שלה בקרב פנים מול פנים.
התפקיד הראשון שלה ה-Waystalker מתמקד בלחימה מרחוק עם חץ וקשת.
התפקיד השני שלה הוא ה-Handmaiden תפקיד לחימה פנים מול פנים שנוטה להשתמש בחנית על מנת לשמור מרחק מסוים מהיריב.
התפקיד השלישי שלה הוא הצל (Shade) תפקיד מתנקש מהיר וחסר רחמים.

לדמויות יש אישיות ייחודית לכל אחת. אתם תיתקלו במצבים שהדמויות יעודדו זו את זו, ירדו זו על זו, יביעו סוג של ציניות אם "סתם" תבזבזו ציוד שמצאתם במהלך המשחק (שיקויים וציוד רפואי, רימונים וכן הלאה).

התווספה מערכת חדשה למשחק, מערכת יצירת נשקים וציוד (משהו שהיה חסר כל כך במשחק הקודם).
ציוד שאתם לא צריכים תוכלו לפרק, לקצור את המשאבים שמתקבלים ולתעל אותם ליצירת כלי נשק שאתם כן רוצים, פן מאוד טוב אבל עם זאת הוא קצת לוקה בחסר עקב אקראיות רבה של איכות הנזק/ציוד.

עקומת הלמידה של Warhammer Vermintide 2 היא מאוד תלולה, אתם נזרקים ישר לתוך התופת "לטבילת אש.
תצטרכו להסתדר לבד ולהבין איך הדברים באמת פועלים (אז שיהיה המון בהצלחה עם זה).
עקומת הלמידה התלולה הזו קצת נשכחת אחרי שמגלים את ההנאה הצרופה של לרוץ במפה ופשוט לחתוך, לרסק, לשרוף, לחורר ולתקוע לאויבים חצים בראש, ההנאה הזו עילאית!.
עם זאת ראו הוזהרתם שלא תאבדו את עצמכם לתאוות הדמים ותיפרדו מהקבוצה שלכם כי דברים רעים מסתתרים באפלה וזה דבר שיכול להוביל למוות.

אחרי כמה משימות שתצליחו (או לא) וכבר תבינו איפה הצפון, אתם תתאהבו בכמות האלימות והטבח המשובח שתמצאו בעולם של Warhammer Vermintide 2. אתם תיתקלו באויבים מגוונים מהעכברוש הכי קטן וחלש עד לטרולים או יצורים גדולים ומפחידים נוספים. הרבה אויבים מהמשחק הקודם חוזרים וממשיכים לעשות בעיות כמו Ratling Gunner, Packmaster, Warpfire Thrower ועוד.
משקל עבודת הצוות כבדה מאוד ובהחלט מורגשת במשחק ולא תמיד תמצאו אנשים לשחק איתם, אל חשש כי הדמויות שהמחשב יישחק חכמות (עד מידה מסוימת) וידאגו לכם במהלך המשחק.
עם כמה שהמשחק טוב, יש נפילה מסוימת וזה באגף הגרינד, כמות הפעמים שתעשו את אותם השלבים והמשימות יכול לפעמים להתיש ולייגע.

לסיכום, כמו בכל משחק של סדרת Warhammer, המשחק Warhammer Vermintide 2 מספק את הסחורה מבחינת דם, אלימות, טבח, כופרים, ציניות, הנאה צרופה ולאורך כל הדרך בין אם זה לכרות איזה ראש או שתיים לבין אם זה להיאכל על ידי ייצור כזה או אחר.
גרפיקה מרהיבה שמשתנה בין המשימות והזירות שאתם תהיו בהן, צליל הפעמון או קרן המלחמה שיקפיץ לכם את הדופק ואפשרויות רבות לעיצוב ותכנון הדמות עושים את המשחק הזה לטוב.
עם זאת צריך לשפר את מערך יצירת המשחקים, כי בלי זה המשחק עלול להיות קשה ומעיק. אני מקווה שיעשו שיפורים למערך יצירת כלי נשק/ציוד שיהיה יותר ידידותי למשתמש.

מאחל לכם הרבה הצלחה והנאה במלחמה האינסופית שלכם נגד הסקאיבן והצפוניים!
שתפו איתנו איזה דמויות מתאימות לסגנון המשחק שלכם? איפה אתם נתקלים בקשיים? מה הדרך הכי מצחיקה שמתתם עד עכשיו או להפך שהרגתם עד עכשיו? נשמח לשמוע את החוויות שלכם בתגובות כאן למטה.

Warhammer Vermitide 2

עלילה - 8.5
טכני - 7.5
משחקיות - 8.5

8.2

טוב מאוד

משחק תפקידים ממשיך את קודמו, הרבה מהתוכן עבר הלאה לכאן. מנגנון הלחימה עבר שיפור ניכר, פן תפקידים מורגש. עם זאת מציאת משחק מרובה משתתפים עדיין לוקה בחסר. זה לא מונע מההנאה של לכרות לכמה אויבים את הראש!

User Rating: Be the first one !

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

השאר\י תגובה