Watch Dogs 2 – Human Conditions – סיקור הרחבה

ההרחבה הראשונה של Watch Dogs 2, הלוא היא Human Conditions, מזמינה את השחקנים לצלול מחדש לעולם ההאקרים עם חבילת משימות חדשה, אויבים רבים ועוד.

המשחק השני בסדרת Watch Dogs, הלוא הוא Watch Dogs 2, קיבל חבילת הרחבה בשם Human Conditions. חבילת ההרחבה מכילה, כפי שניתן היה לצפות, מספר משימות ראשיות הניתנות להשלמה כשחקן יחיד, אתגרים חדשים ל-2 שחקנים, סוג אויבים חדש ועוד מספר שעות של תוכן שבהחלט יעשירו לכם את חוויית המשחק. מה חשבתי על ההרחבה? כל זאת בהמשך.

עלילה

בדומה למשחק המקורי, גם כאן אין רצף עלילתי מסוים. הרעיון הכללי של ההרחבה עוסק בביוטכנולוגיה והיא מציגה בפנינו מספר סיפורים קצרים אך שערורייתיים.
סט המשימות הראשון Automata סובב סביב המכונית החדשה של Nudle המשתמשת במידע ביומטרי כאמצעי אבטחה ובכדי להתאים את עצמה לנהג. אך כמו כל תאגיד גדול וחזק, לכולנו ידוע שהחברה משתמשת במידע הזה גם למטרות אחרות. עליכם יהיה לחשוף את המידע הזה לציבור.
סט המשימות השני הוא Bad Medicine במהלכו השחקן יכרות ברית עם Jordi Chin כנגד המאפיה הרוסית, כל זאת בכדי לעצור תוכנה זדונית שהתפשטה בבתי החולים בעיר המאיימת להפיץ מידע רגיש אם לא ישולם כופר.
סט המשימות השלישי והאחרון, Caustic Progress, מציג לנו חברה חדשה בשם RenSense המבצעת ניסויים בננו-טכנולוגיה על הומלסים, אך האקר בשם Lenny טוענת כי החברה מבצעת ניסויים בבני אדם. על השחקן לעצור את הטירוף הזה.

ובכן, כפי שכבר ניתן לראות, הצד העלילתי של ההרחבה בהחלט מזכיר לנו את הסיפור – חברה מסוימת עושה X, עלינו לעצור אותה. בהתחלה זה היה מרשים ואולי מעניין, אך לצערי בהרחבה הרגשתי שהדבר נמאס עליי. חיכיתי להרחבה עם קו עלילתי אחד ומרשים שיציג עלילה כתובה היטב, אך במקום זאת קיבלנו הרחבה שבנויה באופן דומה לסיפור, אוסף של משימות שהקשר ביניהן מקרי לחלוטין.
שלא תבינו אותי לא נכון, העלילה של כל אחת מסט המשימות בהחלט נחמדה, אך לדעתי היה עדיף אילו היו בוחרים קו עלילה אחד ומספרים אותו כמו שצריך.

משחקיות

המשחקיות היא בהחלט הצד החזק של ההרחבה. חוץ מן המשימות החדשות, דבר נוסף שמתווסף עם ההרחבה הוא סוג אויבים חדש בשם Jammer שמנטרל את יכולות הפריצה של השחקן מטווח מסוים. המשחק מציע מספר דרכים להתמודד עם אויבים אלו, בין אם לנטרל את המכשיר מרחוק או לחסל את האויב ולכבות באופן ידני את המכשיר.

המשימות עצמן מציעות פאזלי חשיבה שונים ומערימה על השחקן קשיים שונים שעליו להתמודד איתם. בהחלט הרגשתי שההרחבה אתגרה אותי, כאשר בחלק מהמקרים היה עליי לתכנן מראש מה עליי לבצע וכיצד לפעול בדרך הנכונה. נפסלתי פעמים רבות ובהחלט שמחתי שההרחבה המשיכה עם הכיוון של לשלב הכל מהכל, גם קרבות ירי רבים, גם קטעים שדרשו התגנבות וגם פאזלים שדרשו ממני לחשוב קצת כדי להתקדם הלאה במשחק.
דבר נוסף וטוב שבהחלט שמחתי שנוסף עם ההרחבה הוא משימות חדשות שניתן לשחק יחדיו. האפשרות לשחק יחדיו בהחלט מגבירה את ההנאה, היכולת לתכנן ולעבוד בשיתוף פעולה עם חברים טובים גורמת למשחק להפוך למעט יותר טקטי וזה בהחלט הכיוון שאני מחפש במשחקים.

דעה אישית

ההרחבה עצמה אכזבה אותי ברובה. ציפיתי לקו עלילה אחיד אך מה שקיבלתי הוא סגנון עלילתי המזכיר את העלילה הראשית (שגם אותה לא לגמרי אהבתי), רק שלעלילה הראשית היה יתרון מסוים, והוא מטרה מסוימת. כל משימה שביצענו בעלילה הראשית קידמה אותנו צעד אחד קדימה (בדר"כ) אל עבר הפלת התאגיד, ואילו בהרחבה המשימות מרגישות די חוזרות על עצמן: לך לשם, תחשוף אותם ותחזור.

יחד עם זאת, המשחקיות בהחלט הדהימה אותי ונזכרתי עד כמה המשחק הזה בהחלט מהנה. המשחקיות חיפתה על חלק מן החסרונות של העלילה והפכה את השלמת המשימות לאפשרית. הפאזלים הקטנים שקיימים ודרשו להפעיל מחשבה, קרבות היריות המהנים שנתנו לי להשתולל וחלקי ההתגנבות שגרמו לי לאבד פעימה בכל פעם ששמעתי אויב מתקרב לכיווני גרמו לי להנאה מרובה, שלא לדבר על משימות ה-Co-op שהשלמתי עם חבריי והובילו לאינספור שעות של השלמת משימות ומדי פעם גם צחוקים אחרי כל כישלון טוטאלי.

Watch Dogs 2 - Human Conditions

עלילה
משחקיות

מעולה

הרחבה שבהחלט מאכזבת מבחינה עלילתית אך מהנה ביותר מבחינת משחקיות. מי שהתחבר למשימות במשחק עצמו בהחלט יהנה מהמשימות בהרחבה שכן הן מבוססות על עקרונות דומים. המשחקיות בהרחבה, לעומת העלילה, בהחלט זוהרת והופכת את ההרחבה לסבילה יותר. המשחקיות מהנה, מאתגרת ודואגת להנעים את זמננו בהרחבה עד לרגע האחרון.

User Rating: Be the first one !

אודות דוד בוסקילה

אני דוד בוסקילה, בן 16, מתכנת, משחק מאז 2007, בעל הקונסולות PS3 & PS4 (ו-PS2 לשעבר), חולה על סדרת Assassin's Creed ואוהב לשחק Rainbow Six: Siege עם הסקוואד התותח שלי.

השאר\י תגובה