לונדון להצלה – ביקורת Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion שואף לאפשר לכם חופש משחק מלא אך בפועל רק שם לכם רגל

שנת 2020 קרובה לסיומה וכמו כל שנה במהלך תקופות החגים בארצות הברית מגיעים אלינו לא מעט משחקים גדולים ומפוצצים לשחק! הגיע הזמן לבדוק אם Watch Dogs: Legion הוא אחד ממשחקי הדגל האיכותיים של שנת 2020 או שמא מדובר בעוד משחק דגל בעל ביצוע רעוע. שנתחיל?

למי שלא מכיר את סדרת Watch Dogs נספר כי מדובר בסדרת משחקי עולם פתוח בגוף שלישי תחת פיתוחה של Ubisoft. הסדרת מתמקדת בעיקר בתרבות ההאקינג ועולם המחשבים המתקדם של העתיד הלא רחוק. המשחק הראשון בסדרה יצא בשנת 2014 ונחשב בעיניי רבים לאיכותי אם כי היו לא מעט אנשים שקיבלו מהמשחק אכזבה גדולה. בשנת 2016 יצא Watch Dogs 2 שנחשב בעיניי רבים למשחק הטוב ביותר שהסדרה ראתה עד היום והנה בשנת 2020 מגיע אלינו Watch Dogs: Legion בתקווה לכבוש את אהבת השחקנים פעם נוספת.

וואצ׳ דוגס 1

לפני שנעבור לגיימפליי עצמו אקדיש פסקה קצרה לטובת עלילת המשחק. עלילת המשחק של ליג'ן מתרחשת בעתיד הלא רחוק ברחבי העיר לונדון. ארגון DedSec המוכר לנו מהמשחקים הקודמים מואשם בשורה של פיגועים רצחניים המתרחשים בלילה אחד ברחבי העיר. שלטון העיר עובר לידי הצבא הפרטי Albion שמשתלטים על העיר ומשליטים בה כאוס מוחלט ועל הדרך מחסלים את ארגון DedSec כמעט עד היסוד. השורדים האחרונים בארגון מחליטים שהגיע הזמן לשים לשלטון הרודני סוף על ידי הקמת הארגון מחדש תוך כדי ניקוי שמם משורת הפיגועים בהם מואשמים.

בניגוד למשחקי Watch Dogs הקודמים שעקבו עלילתית אחרי האקר בודד, Watch Dogs: Legion יאפשר לנו לשלוט ולחוות את המשחק עם כל דמות שרק נרצה. המשחק מאפשר לנו לגייס לשורות המחתרת שלנו כל דמות NPC בה ניתקל במהלך המשחק, כאשר לכל דמות יש סט יכולות שונה ומגוון שעשוי לסייע לכם בשלל מקרים שונים.

מלאכת הסדרת השלטון בעיר נעשית על ידי בנייה מלאה של ארגון DedSec מאפס. בתחילת המשחק תידרשו לבחור את חבר המחתרת הראשון שלכם, כאשר בהמשך הדרך תוכלו לגייס כל דמות וכל אדם שתרצו. תוכלו בקלות לסרוק ולקבל מידע על אדם כלשהו (גם אם זה אדם שראיתם הולך ברחוב או יושב על ספסל), ואם אותו אדם מסוגל לשרת אתכם תוכלו לבצע מספר משימות שבסופן אותו אדם יגויס לשירות המחתרת שלכם ותוכלו לגלם ולהפעיל את אותו אדם באופן מלא.

כל דמות במשחק מגיעה עם סט יכולות משלה, כאשר ישנן דמויות שכוללות בונוסים ויכולות פשוטות לצד דמויות המסוגלות לספק לכם גישה קלה למבנים מאובטחים וכן יכולות שונות כגון ריפוי מהיר יותר של חבר מחתרת פצוע או שחרור מהיר יותר של חבר מחתרת שנאסר על ידי השלטון.

מלבד סט היכולות האישיות של כל דמות ישנו עץ יכולות משותף לכל חברי המחתרת שלכם המאפשר לכם לפתוח יכולות ואביזרים שיכולים לשמש כל אחד מחברי המחתרת שלכם בלי קשר לסט היכולות האישי של כל דמות. בין האביזרים השונים נוכל למצוא מכשיר המעלים אותנו לפרק זמן מוקצב, עכביש המאפשר לנו לעשות האקינג מרחוק ועוד. באופן אישי אחרי התבוננות קצרה בעץ היכולות מיד הבנתי איזה יכולות שוות את ההשקעה ואיזה לא, ומהר מאוד מצאתי את עצמי עם סט היכולות המועדף עליי ללא צורך בפתיחה של שאר היכולות הזמינות.

מלבד עיסוק בגיוס חברי מתחרת המשחק כמובן כולל שלל משימות סיפור וכן שלל משימות צד. משימות הסיפור עצמן סבירות בהחלט, אם כי היו חלקים בסיפור שהיו מאוד משעממים והרגישו מאוד לא רלוונטיים. בגזרת משימות הצד אציין כי היו מקרים בהם הרגשתי חזרתיות ברורה במשימות הצד, בייחוד במשימות הגיוסים שלרוב מתחילות ב-"עזור לי להגיע למקום X" או "מישהו איים עליי, סייע לי ואסייע לך" ונגמרות בגיוס של אותו אדם לשורות המחתרת שלכם.

בין לבין משימות נוכל לבצע שלל מיני משימות ולאסוף שאר חפצים כגון מטבעות לשדרוג החפצים והגאדג'טים ועוד. כמו כן ניתן לבצע משימות בחלקים השונים של המפה שיורידו את רמת השנאה של האנשים כלפי DedSec (אם זה לא היה ברור עד כה כולם שונאים אתכם כי האשימו אתכם בשורת הפיגועים הרצחניים) כאשר בסופו של דבר הורדת רמת השנאה בכל איזור תסייע לכם לגייס יותר אנשים וכן תפתח לכם משימות עם פרסים חביבים למדי. מעבר לכך המשחק כולל מטבע פנימי שניתן להשיג על ידי סיום משימות וסיוע לאזרחים שמאפשר לכם לקנות שלל פרטי לבוש שונים לחברי המחתרת שלכם.

הרעיון והאפשרות לגייס כל אדם שתרצו למחתרת שלכם הוא בהחלט נחמד אבל באופן אישי מצאתי את עצמי ממצא אותו מאוד מהר, היות ואמנם יש גיוון בין האנשים השונים, אבל גם הגיוון הזה נגמר מתישהו. בסופו של דבר גייסתי לעצמי את שורת האנשים הדרושים לי להסתננות נוחה למקומות מאובטחים לצד אנשים בעלי יכולות ריפוי ושחרור עצורים ובחרתי באדם המתאים לכל משימה בכל פעם מחדש. כמו כן את המשחק שיחקתי על גבי ה-PlayStation 4 מה שגרם לכך שכל החלפה הכי קטנה בין אנשי מחתרת גררה אחריה מסך טעינה לא קצר בכלל, משהו שללא ספק גרם לי להחליף בין אנשי צוות רק כשבאמת היה צורך בכל היות ורציתי למזער את זמני ההמתנה שלי ככל שרק ניתן. אני בטוח שבמחשב האישי ובקונסולות הדור הבא המצב יהיה שונה לחלוטין אבל במסגרת חווית המשחק שלי הדבר הפריע לי מאוד.

גרפיקת המשחק גם כן לא הייתה איכותית אם אגיד את האמת והיא הרגישה מאוד מיושנת יחסית למה שהבטיחה לנו יוביסופט (לפחות על גבי ה-PlayStation 4, אין לי ספק שעל קונסולות הדור הבא ועל המחשב האישי הכל יראה יותר טוב). המשחק נראה נהדר שלא תבינו אותי לא נכון אבל הוא ממש לא הרגיש כמו משחק דגל של שנת 2020 עם גרפיקה מפוצצת. כמו כן המשחק (לפחות נכון לרגע סקירתו) כולל לא מעט באגים וגליצ'ים הכוללים בין היתר חיילים שנעלמים (הרבה פעמים נתקלתי ברובה מעופף כשהחייל שמחזיק אותו פשוט לא מופיע) לצד שלל מקרים בהם יצאתי ממכונית או מאופנוע ושוגרתי כמה מאות מטרים באוויר. עד כה יוביסופט שחררה מספר עדכונים שמזערו את הבאגים, אבל הם כן קיימים לעיתים גם אחרי העדכונים ששוחררו.

לסיכום, Watch Dogs: Legion הוא משחק חביב בהחלט. לא הייתי אומר שהוא משחק מפוצץ שכולם חייבים לשחק אבל כן מדובר במשחק מהנה וגדול שיאפשר לכם חופש פעילות ומשחקיות מהנה ברוב המקרים. אם תשאלו אותי הייתי מחכה להנחה יפה טרם קניית המשחק בתקווה שבהמשך הדרך המשחק ישתפר ויתוקן מהבאגים שהוא כולל כיום.

*Watch Dogs: Legion זמין כבר היום למחשב האישי, ל-Xbox One ול-PlayStation 4 ובהמשך יגיע ל-PlayStation 5 ול-Xbox Series X/S.

*עותק לביקורת הובא על ידי Ubisoft. סוקר על גבי ה-PlayStation 4.

 

Watch Dogs: Legion

ציון סופי - 7

7

טוב

הקמת המחתרת לשחרור לונדון יכולה לחכות להנחה חביבה

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה