הקדמה מקיפה html5 and css3

יומנו של מתכנת – לימוד בניית אתרים – הקדמה חשובה

תחום ה web development , ובו התחום של בניית אתרים רק מתפתח עם הזמן. יותר ויותר אפשרויות חדשות מגיעות כל שנה. החלטתי לכתוב סדרת המדריכים הזאת כדי לעזור לכל אלה שמעוניינים להיכנס לתחום בניית האתרים ותכנות צד-לקוח בכללי. כדי להיכנס יותר טוב לתחום החלטתי לעשות הקדמה כדי שכולם ידעו למה הם נכנסים בתחום הזה ויבינו יותר מהם באמת המרכיבים של אתר אינטרנט. אז בלי מילים מיותרות, בואו נתחיל.

 

אז ממה בעצם מורכב התחום של בניית אתרים?

את התחום של בניית אתרים אפשר לחלק בצורה מאוד ברור לשני חלקים: הראשון הוא צד הלקוח, והשני הוא צד השרת.

 

צד לקוח

צד לקוח הוא הצד אשר רואה משתמש הקצה – האדם אשר גולש באתר. צד הלקוח אחראי על כל המראה של העמוד, על הצגת המידע שבו והנגשתו למשתמש. שפות התכנות אשר משתמשים בהן לצד לקוח הן html5, css3 ו javascript.

html5 – אחראי על המבנה של העמוד שלנו, על החלקים השונים שלו והסדר שלהם.

css3  אחראי על העיצוביות של האתר, נותן לו חיים ומראה עיצובי מושך.

javascript  אחראי על פונקציונאליות באתר. דברים שיקרו במקרים מסויימים (כמו טקסט שישתנה בלחיצה וכדומה)

 

צד שרת

צד השרת הוא הצד שאחראי על "מאחורי הקלעים" של האתר. תכנות צד שרת בכל הנוגע לאתרים הוא בעצם התעסקות עם העברת המידע בשרת, הנגשת העמודים של האתר מהשרת אשר עליו הם מאוחסנים אל שאר העולם. ישנן המון שפות תכנות המשמשות לתכנות צד שרת. ביניהן אפשר למצוא את python, java, php, node.js ועוד.

 

אז בשביל מה ההקדמה הזאת? ההקדמה הזאת נועדה כדי לתת רקע לנושא בניית האתרים כדי שיהיה יותר ברור מה אנחנו עומדים ללמוד. מה שאנחנו עומדים ללמוד הוא תכנות צד לקוח – תחום רחב ועשיר שנעבור עליו כמה שיותר. אנחנו נתרכז יותר ב html5 ו css3. יכול מאוד להיות שגם נעבור ל javascript.

 

מהי מסגרת הלמידה בסדרת המדריכים הזאת?

מסגרת הלימוד שלדעתי מביאה הכי הרבה תועלת היא מסגרת לימוד על פי פרוייקטים. כלומר, בכל פוסט בסדרת המדריכים הזאת אציג כאן פרוייקט שלם כדי שלא יהיו הפסקות באמצע(תארו לכם שבמדריך אחד יהיה רק html והאתר יראה זוועה ותצטרכו לחכות עד המדרך של ה css). תוך כדי הפרוייקטים אעבור על כל מה שצריך לדעת, אתן את הדגשים שלי והטיפים שלי. אשתדל שזמני ההעלאה של המדריכים יהיו עקביים אך זה יכול להשתנות בין פרוייקט לפרוייקט.

 

אז לסיכום, אני מאוד מתרגש מהסדרה הזאת שהולכת להיפתח, הפרוייקט הראשון כבר בתהליכי עבודה. אני מאחל בהצלחה לי ולכם. נתראה!

 

מוזמנים תמיד לבקר באתר שלי

 

 

אודות יאיר משניות

קוראים לי יאיר, גיימר לשעבר, כיום עוסק בפיתוח ווב. עולם המחשבים תמיד היה חלק גדול מהחיים שלי ותמיד ימשיך להיות. אשמח לענות על כל שאלה ולעזור, כי אחרי הכל, בשביל זה אנחנו כאן :)

3 תגובות

  1. נשמע מעניין ומרגש אבל לא רשמת מתי המדריך הבא

    • שלום גיורא. המדריך הבא ככל הנראה יהיה ביום חמישי בעוד שבועיים. אני חושב שזה יהיה פעם בשבועיים כיוון שלוקח זמן רב להפוך כל פרוייקט למדריך.

      שבוע טוב!

  2. ליאם אזימוב

    רק שלא יתעכב הכתבות, כל הכתבות באתר נדחות בסוף

השאר\י תגובה