הסקר השבועי #14- Doom נגד Wolfenstein 3D

“הסקר השבועי” חוזר! בואו, השפיעו, ותבחרו מי יהיה המנצח השבועי של PCGalaxy!

“הסקר השבועי” היא פינה חדשה באתר, ובה בכל שבוע נפתח סקר חדש עם שני משחקים או נושאים דומים, וכעת לאחר הפסקה קטנה היא חוזרת ובגדול! ההצבעות בסקר אנונימיות לגמרי, ויפורסמו בשבוע שאחרי, עם סקר חדש לגמרי, והמשחק הזוכה יוצג בפינה מיוחדת למשחקים המומלצים על ידי הרוב הקובע!

והשבוע, אנו חוזרים לימים בהם חיי הדמות שלכם היו תלויים בכישורים שלכם ובהמון ערכות יד ראשונה, ואתם תקבעו מי משחק היריות הטוב ביותר, Doom או Wolfenstein 3D.

הסקר השבועי 14

אך לפני שנתחיל, הנה תוצאות הסקר הקודם שלנו- ספיישל The Legend of Zelda!:

תוצאות סקר 13

ומשחק ה-Legend of Zelda האהוב על גולשי PCGalaxy.co.il הוא… The Legend of Zelda: Majora's Mask!!

וכעת, האם אתם מוכנים להרוג את כוחות הרשע?

Doom

Doom הוא משחק פעולה-יריות מגוף ראשון שפותח על ידי חברת id Software וראה אור בשנת 1993. המשחק מהווה ציון דרך בתחומו בזכות השימוש המיוחד שלו בגרפיקת תלת ממד, ובאפשרות למשחק מרובה משתתפים ברשת ובתמיכה ביצירת הרחבות אישיות למשחק (קובצי WAD). עקב הגרפיות של המשחקיות האלימה, עורר המשחק עם יציאתו מחלוקת בנוגע להשפעת משחקי מחשב על התנהגות האדם מחוץ לעולם המשחק.

doom_00340461

דום, שהופץ כתוכנה שיתופית והורד על ידי כ-10 מיליון אנשים בפרק זמן של שנתיים, העלה את הפופולריות של משחקי השלבים וייסד תת-תרבות משחק שלמה. עד התקדמות המושג "משחק מגוף ראשון", משחקים בסגנון זה אשר יצאו בשנות ה-90 נקראו "שיבוטי Doom" עקב הצלחתו המסחררת.

doom-1-1

Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D (או בקיצור Wolf 3D, מכונה בישראל הטירה הנאצית) הוא משחק מחשב, מז'אנר הפעולה בגוף ראשון. המשחק נוצר על ידי חברת id Software (כמו גם המפתחת של Doom). רבים מייחסים אליו את הפיכת ז'אנר משחקי-הפעולה מגוף ראשון לפופולרי. המשחק הופץ ב-5 במאי 1992, על ידי חברת Apogee Software.

Wolfenstein-3D

המשחק זכה להצלחה רבה, הן בגלל חדשנותו היחסית, והן משום שהשחקנים קיבלו אפשרות להילחם בנאצים, דבר שככל-הנראה מצא חן בעיני קהל הגיימרים (ושוחזר מאז פעמים אין-ספור במשחקים מבוססי מלחמת העולם השנייה).

Wolfenstein 3d game

אז מי אתם חושבים שצריך לנצח? מיהו משחק היריות משנות ה-90 האולטימטיבי? ספרו לנו בתגובות, השתתפו בדיון בפורום, והצביעו והשפיעו בסקר השבועי!

רוצים אתם לקבוע מה יהיה הסקר הבא? שלחו הצעות אל דף צור הקשר שלנו ואולי תראו את הסקר שהצעתם כאן באתר!

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

תגובה אחת

  1. בדום אני יורה במפלצות ממעמקי הגיהנום, בוולפנשטיין אני יורה בגרמנים בחליפות, דום בבקשה.
    אגב למי שמרגיש נוסטלגי יש כל מני מודים וחידושים לדום המקורי שאפשר להוריד ולשחק גם על מערכות הפעלה חדשות יותר.

השאר\י תגובה