Western Digital משיקה מוצרים חדשים בסדרת WD_Black

חברת Western Digital משיקה שלל מוצרים חדשים לסדרת מוצרי הגיימינג שלה WD_Black

אם לא שמעתם עד כה על סדרת WD_Black, האתר שלנו עסק בה כבר מספר פעמים על ידי כתבות שונות וכן סיקורים לכונן ה-WD_Black SN750, לכונן החיצוני WD_Black P50 וכן לכונן נוסף, ה-WD_Black D10. אין ספק שמדובר בסדרת מוצרים איכותית וטובה, וכעת מרחיבה חברת WD את ארסנל המוצרים של הסדרה המצליחה. המוצרים החדשים של סדרת WD_Black יכללו בין היתר כונן SSD NVMe חדש המשלב את טכנולוגיית PCIe Gen4 לצד כרטיס הרחבה חדש בפורמט PCIe Gen3 x8 וכן תחנת עגינה בעלת חיבור Thunderbolt 3 המשולבת עם כונן זיכרון חיצוני.

נתחיל עם מוצר הדגל החדש והוא כמובן כונן ה-SSD NVMe Gen4 החדש של החברה, ה-WD_Black SN850.
כמובן שמדובר בדור ההמשך לסדרת כונני ה-SN750 (שוב, סיקור תוכלו למצוא בקישור למעלה), אך ההבדל המרכזי הפעם הוא התמיכה החדשה בפורמט PCIe Gen4 החדש המסוגל לספק מהירויות עבודה חסרות תקדים ומהירות במיוחד. על פי WD, ה-SN850 יהיה מסוגל לספק מהרויות קריאה של עד כ-7000MB/s לצד מהירות כתיבה של עד כ-5300MB/s. למי מכם שלא מבין במיוחד מה המספרים האלה אומרים, מדובר במהירויות חסרות תקדים המספקות עתיד חדש ולא יאומן של יכולות העברת קבצים, רינדור וכמובן קיצור זמני הטעינה למשחקים האהובים שלנו. מעבר לכך הכונן עבר שדרוג בחומרתו בצורה המקנה לו אפשרות לניהול נכון יותר של תורי הנתונים שלו, מה שמאפשר בין היתר טעינת יישומים ומשחקים מהירה יותר. בדומה לסדרת ה-SN750 גם סדרת SN850 תגיע עם כוננים בשני פורמטים ובשלל נפחים. שני הדגמים שיהיו זמינים לרכישה יהיו דגמים בעלי Heatsink מובנה על הכונן המסייע בפיזור החום ודגם נוסף ללא ה-Heatsink המובנה. באשר לנפחי הכונן הוא יהיה זמין במספר תצורות והן 1TB, 500GB וכן 2TB. כרגע לא פורסמו מחירים לגרסה הכוללת את צלעות הקירור המובנות אך כן נמסר שהכוננים בלי צלעות הקירור יתחילו במחיר של כ-$149.99.

כונן אחסון SN850

מוצר נוסף וחדש בסדרת WD_Black הוא ה-WD_Black AN1500 NVMe SSD.
אמנם רוב כונני האחסון של היום באים לרוב או בפורמט M.2 או בפורמט SATA סטנדרטי, אך ישנה דרך נוספת להוסיף למחשב שלכם זיכרון אחסון המסוגל להיקרא ולהיכתב במהירויות עבודה מרשימות. הדרך הזו היא למעשה שימוש בחיבורי ה-PCIe Gen3 x8 המצויים על גבי לוח האם שלכם בפורמט של "כרטיס הרחבה". ה-AN1500 הוא למעשה כרטיס הרחבה בפורמט PCIe Gen3 x8 הכולל כ-2 כונני SSD פנימיים בפורמט RAID 0 (למי שלא מכיר נספר בקצרה שזו טכנולוגיה המאפשרת "חיבור" של שני כוננים שונים לכדי כונן אחד). שני הכוננים המחוברים יהיו מסוגלים לספק מהירות קריאה של עד כ-6500MB/s וכן מהירויות כתיבה של עד כ-4100MB/s, שזה שוב מספרים מאוד גבוהים המספקים מהירות עבודה מטורפת. מעבר לכך יכלול כרטיס ההרחבה מערך אורות RGB הניתן לשינוי באמצעות תוכנה ייעודית למחשבי Windows לצד אפשרויות רכישה לנפחים שונים והם 2TB ו-4TB, כאשר מחיר כרטיס ההרחבה יתחיל מכ-$299.99.

כרטיס הרחבה AN1500

המוצר השלישי שמתווסף לסדרה הוא ה-WD_Black D50 Game Dock NVMe SSD.
מדובר למעשה בתחנה עגינה חדשה המספרת ביצועים גבוהים וכן פתרונות פיזור חום איכותיים לטובת שמירה על יכולות הכונן בצורה הטובה ביותר והמהירה ביותר. תחנת עגינה זו מתאימה לכל מחשב נייד התומך בתקן Thunderbolt 3, והיא תהיה לפיתרון מעולה לגיימרים העובדים ומשחקים עם מחשבים ניידים ומעוניינים לשדרג בקלות את יכולות העבודה של המחשב שלכם. כמו כרטיס ההרחבה, גם כאן נקבל מערך RGB מלא הנשלט על ידי תוכנת השליטה הייעודית למחשבי Windows לצד כונן SSD NVMe מובנה שיגדיל את נפח הזיכרון הזמין במחשב שלכם וכמובן יספק מהירויות כתיבה וקריאה גבוהות לחווית עבודה ומשחק מהירה ואיכותית. תחנת העגינה תהיה זמינה בנפח של 1TB ותעלה כ-$499.99, כאשר ישנו דגם שכולל פיתרון אחסון שלא בפורמט SSD שיעלה כ-$319.99.

תחנת עגינה D50 Game Dock

באשר לזמינות המוצרים, רובם יהיו זמינים בארצות הברית בחודשים הקרובים כאשר הגעת המוצרים לארץ צפויה להיות בחודש דצמבר.

מה אתם חושבים על המוצרים החדשים בסדרת WD_Black? האם תרכשו אחד מהם? ספרו לנו בתגובות!

 

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה