כבוד של לוחמים? – ביקורת המשחק World of Warriors

תמיד חשבתם שקרב בין וויקינגי לסמוראי הוא בלתי אפשרי? בעולם הצבעוני של World of Warriors הכל אפשרי. יצאתי מצויידת בג'וייסטיק והרבה התלהבות לקרב וגיליתי שאומנות המלחמה היא לא כזו פשוטה כמו שכולנו חשבנו.

בשביל משחק קטן ונחמד שהתחיל בכלל במכשירי ה-Android וה-IOS, עובר לפלטפורמה יותר רצינית כמו ה-Playstation 4 זה בדרך כלל משהו שמחמם את הלב. משחק צנוע שהתפתח והצליח להגיע לליגה של הגדולים. בתור אחת שמגיל קטן משחק במשחקי וידאו, כשבין האהובים עליה זה משחקי לחימה ומכות, נורא שמחתי לראות שהמשחק מגיע עבור הקונסולה האדירה שמונחת לי בסלון. משחק שמשלב לחימה ותרבויות שונות מרחבי העולם, כנראה ששום דבר לא יכול להיות רע בזה. בשיריון וג'ויסטיק יצאתי להילחם על כבודי ב-World of Warriors.

עלילה

נתחיל בזה שאל תצפו ליותר מידי עלילה במשחק. למי שיצא לשחק בגרסא למכשירים הניידים יודע שהסיפור במשחק די פשוט ולא יותר מידי מסובך. המטרה העיקרית במשחק היא לבוא ולאסוף מבחר של לוחמים מתקופות ועידנים שונים בהיסטוריה, על מנת שתוכל להילחם איתם בקרבות כנגד לוחמים אחרים ובוסים. כל הקסם הזה קורה בזירות שונות ומגוונות שחלקן מלאות במלכודות במטרה להכשיל אותך או את האויב. במהלך אותם קרבות המטרה היא לאסוף עוד חומרים ואביזרים על מנת לשדרג את הלוחמים העומדים לרשותינו או על מנת להשיג לוחמים נוספים. נחלמים בשביל להילחם עוד.

משחקיות

המשחק מתחיל בזה שאנחנו מקבלים לוחם מתנה מתוך ה-40 הזמינים במשחק. לאחר מכן אנחנו עוברים להדרכה קצרה על איך מהלך הקרבות מתנהל ואילו מהלכים זמינים לנו בזמן הלחימה. השלב שבא לאחר מכן הוא הלחימה עצמה. כל הלחימה מתנהלת בזמן אמת בתוך זירה המיועדת לקרבות. במהלך הקרב אנחנו חופשיים להשתמש בכל האמצעים בעומדים לרשותינו, מכה מהירה, מכה חזקה, התחמקות וכו'. כמו כן, יש לשים לב שעבור כל לוחם ישנו סימול של אלמנט: אש, מים, אוויר ואדמה. לכל אלמנט יש את החולשה שלו, אז חשוב לראות מי הירב שעומד מולנו ומה האלמנט שלו בכדי שנוכל לבחור בחוכמה אילו מהלוחמים שלנו חזק יותר כנגדו.

  • לכל לוחם במשחק יש את היכולת המיוחדת שלו, וזאת לאחר שאספנו 3 כדורים מיוחדים להפעלת היכולת הזו. את הכדורים הללו ניתן להשיג בכל פעם שהלוחם שלנו סופג פגיעה. ככה שמידי פעם לפעם אנחנו כן נרצה שהלוחם שלנו יספוג פגיעות פה ושם בכדי לתת את מכת המחץ שלנו.
  • מבחינת הקומבואים והמקשים שנורא קלים לתפעול, קשה יותר לתפעל אותם בזמן הנכון ברגע הנכון, במיוחד אם בחרתם בקרב כנגד משתמש אחר מאשר AI. לי אישית לקח זמן רב עד שהצלחתי להביא את הדמות שלי להגן בזמן הנכון כנגד היריבים שלי.
  • המשחק מתנהל בצורה כזו שבכל קרב אנחנו נלחמים 2 כנגד 2. כל קרב מתרחש בזירה מיוחדת שנועדה ללחימה (ממש כמו קולוסיאום) אחד כנגד השני. הדבר מאפשר לנו חופש תנועה גדול בתוך הזירה והופך את האפשרויות לקומבואים שונים וטכניקות שונות לזמינות. ככה יש לנו מספר דרכים לבוא ולנצח את הקבוצות השונות שמנסות להביס אותנו.
  • נוסף לדמויות הזמינות לנו במשחק, יש לנו את היכולות לבוא ולשדרג אותם עם שיקויים וקמעות שונים שאנחנו יכולים לייצור. באמצעות פריטים שונים ואביזרים שאנחנו מרוויחים במהלך המשחק. את אותם פריטים אנחנו יכולים לקבל באמצעות תיבות, או לאחר ניצחון בקרבות שונים במהלך המשחק. לאחר מכן יש לנו האפשרות לייצר קמעות ושיקויים שנועדו לחזק ולשדרג את הלוחמים העומדים לשירותנו. אפשר לתת את הפריטים הללו לדמויות לפני שיוצאים לקרב. השימוש בקמעות ושיקויים הוא משמעותי יותר כשאנחנו נלחמים כנגד משתמשים אחרים.
  • עליית הרמות של הדמויות שלך במשחק תלויה בכמות נקודות הניסיון שהם מרוויחות במהלך הלחימה כנגד אויבים שונים. העלייה ברמה נעשית באופן אוטומטי, ולנו אין השפעה על מה כוללת העלייה ברמה של הדמות. הדבר החשוב שיש לשים לב אליו בזמן שהדמות עולה רמה היא כמות ה-HP וכוח ההתקפה של האלמנט שלה.
  • אחד הדברים הנחמדים שקיימים ב-World of Warriors אלו קרבות הפתע שזורקות אותנו לקרב נגד מיני בוס, או לפגוע במספר עצמים בסדר הנכון שניתן לנו. ככל שאנחנו מתקמדים למפות שונות במהלך המשחק, הסיכוי שלנו להיתקל במכניקה שונה בירבים שלנו, תהיה גבוהה יותר עם ההתקדמות הלאה.
  • בין האופציות היותר עיקריות של המשחק היא האופציה למשחק Co-Op שמאפשרת לנו ולשחקן נוסף לצידנו לשחק ולהחלם כנגד היריבים העומדים כנגדנו. מה שגם מאפשר לנו לשחק כך אל מול משתמשים אחרים ברשת. מה שקצת מבאס זו העובדה שקצת קשה למצוא משתמשים אחרים לשחק נגדם. זה מה שהופך את המשחק למהנה יותר מאשר להילחם נגד AI. לחימה נגד משתמש אחר היא יותר מאתגרת משום שאתה לא יודע למה לצפות מהיריב שלך, וככה טכניקת הלחימה שלך היא שונה בכל מפגש כנגד משתמש אחר.

גרפיקה ואווירה

הגרפיקה ב-World of Warriors עברה שידרוג כשעברה ל-Playstation 4. המעבר שלה ממשחק עבור מכשירים ניידים לקונסולה רבת עוצמה נעשה בצורה חלקה. האנימציה הצבעונית והילדותית של המשחק נשמרה באופן מושלם, ואתה לא יכול לנחש לרגע שהמשחק במקור היה עבור מכשירי תומכי IOS ו-Android. לכל לוחם יש את הסגנון והאלמנטים שלו שהופכים אותו למי שהוא. ועם זה האנימציה ידידותית מאוד לילדים ולא מאיימת. גם הזירות לא מאבדות מהחן שלהן, ונראות עוד יותר מרהיב בקונסולה. גם האווירה של המשחק נשארה כפי שהייתה. משחק לחימה ידידותי, שלא ישאיר פחד בילדים לבוא ולהמשיך לשחק בו.

לסיכום

אני מאמינה שבמידה והייתי ידלה קטנה, המשחק היה מדבר אלי הרבה יותר. הוא חמוד ומשעשע אבל מהר מאוד אתה מבין את הרעיון שעומד מאחוריו, משחק קרבות אינסופי. מובן שבתחילת דרכו המשחק דיבר בעיקר לילדים, אבל עם המעבר לקונסולה (מה שנקרא לילדים הגדולים) אני מאמינה שיכלו להוסיף עוד משהו קצת יותר מאתגר. בכללי המעבר של המשחק לקונסולה נעשה בצורה טובה והוא שמר על כל החן שהיו גם בגסרא למכשירים הניידים. מה שאותי קצת העציב זה המחסור בשחקנים באון-ליין. לוקח זמן רב לבוא ולמצוא יריב כשאתה מעוניין לבוא ולשחק נגד מישהו שהמהלכים שלו לא צפויים מראש.

World of Warriors

עלילה - 5
משחקיות - 7
גרפיקה - 8
שליטה ומקשים - 5

6.3

מכובד

המשחק World of Warriors הגיע לקונסולת ה-Playstation 4, האם יצליח לשמור על כבודו?

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה