סיקור אוזניות גיימינג ROG Strix Fusion 500

ROG Strix Fusion 500, סט אוזניות הגיימינג מבית Asus, לא מציע חידוש שישבור את עולם הסאונד כי מדובר באוזניות יפות, נוחות, אינטואטיביות ובאיכות גבוהה.

כבר מהרגע שהקופסה של ROG Strix Fusion 500 הגיעה לידי, אפשר היה לראות את איכות ההפקה שציפתה לי בפנים. רק לפני כמה שעות סיקרתי מקלדת מאותו ליין – ROG – ולמרות שהמקלדת עצמה הייתה באיכות גבוהה הקופסה הייתה סטנדרטית. אבל במקרה הזה ישר שמתי לב שמדובר באחת הקופסאות המושקעות שקיבלתי. נכון, זה לא משפיע על המוצר עצמו ואפשר להגן עליו מנוראות דואר ישראל גם בקופסה סטנדרטית, אבל העיצוב (הקופסה המלבנית מחולקת לשתי מקביליות), איכות וגימור של הקופסה יגרמו לרבים מהקונים להשאיר אותה אצלם לא רק כדי להגן על האוזניות עצמן.

אבל אי אפשר להסתכל רק בקנקן ואני אמור לסקר את מה שבתוכו, אז מה חיכה לי שם? מלבד האוזניות עצמן וכבל שמחבר אותן ל-USB בקופסה היו גם שתי כריות לאוזניים אקסטרה וחוברת הוראות שכוללת דף אחד בשפות רבות. האוזניות עצמן נראו טוב מהרגע הראשון שפתחתי את הקופסה וגם בלי האורות הצבעונים המעוצבים שפעלו ברגע שחיברתי את המחשב. על צד אחד של האוזניות יש 5 כפתורי טאץ' שלא בולטים בכלל ממשטח האוזניה. כפתור באמצע עבור Play/Pause, הכפתורים למעלה ולמטה משמשים עבור העלאת והנמכת הווליום והכפתורים בצדדים עבור קדימה ואחורה. כפתור ה-Play עבד מהרגע בו חיברתי את ה-ROG Strix Fusion 500 למחשב, אבל שאר הכפתורים דרשו ממני להתקין את התוכנה Aura מהאתר של Asus, אבל כמובן שמדובר בהליך פשוט.

להתאים את האוזניות למבנה הראש שלי היה פשוט. להרחיב או לצמצם את האוזניות לא דורש מאמץ רב והאוזניות נשארו מקובעות בכל זמן הסיקור שלי. ההבדלים בין אוזן ימין לשמאל הן מתבטאים אך ורק בקיומם של כפתורי השליטה ומלבד זאת אפשר להחליף כיוון בלי להרגיש במעבר בכלל. כפתורי השליטה נוחים מאוד לשימוש ומהניסיון הראשון 'פגעתי' בכפתור האמצעי ללא תקלות. הכפתורים האמצעיים לקחו כמה 'אימונים' אבל גם הם לא היו בעייתיים למרות שאין משוב פיזי עבור לחיצה. האורות, כאמור, מאוד מרשימים אבל רק אם אתה לא זה שחובש את האוזניות. יותר מדויק לומר שהם מרשימים אם אתה לא היחידי שחובש את האוזניות כי אחד מהפיצ'רים הייחודיים של ROG Strix Fusion 500 הוא שאפשר לסנכרן בין כמה משתמשים שהאורות בין הסטים השונים של האוזניות יהיו אחידים בזמן אמת. מן הסתם, לא יכולתי לבדוק את הפיצ'ר הזה ונראה שהוא נועד במיוחד עבור תחרויות E-Sports קבוצתיות.

מבחינת איכות הסאונד מדובר על סראונד 7.1. את האוזניות בדקתי על משחקי מחשב שונים, מוסיקה וסרטים. אני לא מומחה לסאונד ולא יצא לי לבדוק הרבה אוזניות ברמה הזו על מנת להשוות אבל אין ספק שאם אתם שוקלים לקנות את ה-ROG Strix Fusion 500 כשדרוג מהאוזניות הרגילות שלכם אתם תרגישו בהבדל מיד. מי שהתרגל, כמוני, לאוזניות בלוטות' בשנים האחרונות יתאכזב מהקיבוע למחשב במידה והוא משתמש בהם כדי לשמוע מוסיקה, העוגן לא מורגש בזמן גיימינג שהרי ממילא אנחנו לא זזים הרבה מהמסך. מי שרוצה להשקיע את המחיר הגבוה של האוזניות, שעומד על 179 דולר, לא יתאכזב ועד כמה שהאורות הם גימיק – אם אתם משחקים עם קהל יכול מאוד להיות שזה שווה לכם.

יקר ורואים למה

אריזה ומוצרים נלווים - 10
ביצועים ואיכות - 9.5
עיצוב ונוחות לשימוש - 9

9.5

מצויין

מוצר שעולה הרבה כסף ועובד קשה כדי לשכנע אותנו שהוא שווה את זה.

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה