WRC 9

בוץ זה ראלי – ביקורת המשחק WRC 9

האם המשחק הבא בסדרת מירוצי הראלי הרשמית של סבב ה-WRC מצדיק את ההשקה של משחק חדש בסדרה בכל שנה?

סדרת משחקי מרוצי הראלי WRC קיימת משנת 2001, המשחק כמו משחק בסדרה שנתית לא מביא הפתעות חדשות ומכיל שיפורים קלים בלבד. למרות שמרוצי הראלי די ירדו מהכותרות בשנים האחרונות אל מול מרוצי הפורמולה המפורסמים או מרוצי האופנועי כביש MotoGP, שקיבלו במה נרחבת ברשתות הטלוויזיה בכלל ובמשחקים בפרט. הסדרה מביאה לחובבי הספורט המוטורי "האחר" במה עם משחקיות טהורה של מסלולי הראלי מוכרים מהעולם וחבילת נהגים רחבה. מלבד זאת תוכלו להנות ממגוון רכבי הראלי המפורסמים בעולם שמוכרים גם לנהג הפשוט כמו פורד, סובארו ושאר חברות אשר שמביאות למשחק את דגמי הראלי שלהם.

אחד החידושים המשמעותיים ביותר בהשוואה לכותרי העבר שבסדרה הוא השינוי בזויות המצלמה, תוכלו להתאים את הזווית בצורה מושלמת והנוחה ביותר עבורכם, דבר שנותן קלות אפילו במשחק ראלי קשוח כמו WRC 9
הרישיון הרשמי שיש לכותר נותן לו עדיפות אל מול המתחרים וכמובן נותן עוד סיבות להנאה, תוכלו לשחק בכל קטגוריות מרוצי הראלי הקיימות בעולם, מ-WRC ועד WRC 3, כולל מכוניות ג'וניור ומכוניות היסטוריות. WRC 9 כולל את המסלולים החדשים מניו זילנד, יפן וקניה, מכיל בתוכו את המסלולים המוכרים לחובבי הראלי מסין ופורטוגל, ואכן Nacon מפתחת המשחק חשפה שבחודשים הקרובים תצא חבילת הרחבה שתכיל מסלולים נוספים שתהייה כחלק מעדכון חינמי.

מבחינת משחקיות, להיות בהגה של מכונית זריזה בעלת מהירות גבוהה על כביש צר וחלקלק שתוכנן עם חתכים רבים כמו שמצפים מתוואי שטח הררי, הכוללים בוץ ופינות מכוסות שלג, חצץ או גשם, עשויה להיות ההגדרה הפשוטה ביותר למרוצי ראלי, אך בכל הנוגע לפעולה ומהירות התגובה במשחק, אתה מבין כי זה יותר מסתם משחק מרוצים וצריך לדעת מתי להוריד את הרגל מהגז ולהגיע אפילו למהירות כמעט אפסית. הניסיון של החברה לדמות את המסלולים והאדרנלין במרוצי ראלי באמצעות אפקטים חזותיים (למשל העפת בוץ ומים) וסאונד מרטיט של הרכבים והקהל בהחלט מביא לחוויה מאתגרת מתגמלת שבה ככל שאתה משחק יותר ב-WRC 9, אתה אוהב אותו יותר.

כדי להתאים את כישורי נסיעת השטח שלנו ויכולותינו ניתן להפעיל עזרי נהיגה מסוימים (ABS, בקרת משיכה, תיבת הילוכים אוטומטית וכו') וכן להוריד את הקושי הכללי של המשחק כדי לנסות להפוך אותו לחוויית מרוצים קלילה שתפיג לכם את שיעממום הסגר… אם כי אנו יכולים גם לעשות בדיוק את ההפך כדי להתקרב הרבה יותר לסימולציה אמיתית ולהגביר את הרמה לגבוהה ביותר ולהפסיק את העזרים.

מבחינת התוכן (יש המון כזה), נתחיל באחד התכונות הגדולות של המשחק מרוצים הזה, היצע המשחק הרחב בו תוכלו להשתמש. זה כולל בתוכו מספר רב של אפשרויות משחק בהם תוכלו להתחרות, החל ממשחקי מרובה משתתפים מקומי (שני שחקנים עם מסך מפוצל), דרך מצב רשת שתומך בעד שמונה שחקנים ועד מצב הקריירה הקלאסי. יש גם מצבי תוך משחק שונים כמו מצב אימונים, אתגרים מתמשכים ומצב התקדמות. אנו מבטיחים לכם שתוכלו לבלות זמן בסגר של הקורונה תוך כדי משחק במגוון המצבים האלה שכוללים בין היתר שעות משחק רבות וכמובן נסיעות מרהיבות ותחרויות מהנות מאוד. החידוש הגדול ביותר שנראה מהכותר של שנה שעברה זה מצב מועדון שמגיע כחלק בלתי נפרד מהמשחק. במצב זה, תוכלו ליצור ולהשתתף בכמה אליפויות מקוונות בהתאמה אישית (עד שמונה כאלו), עם אינסוף משתתפים. אין צורך שחברי המועדון יהיו מחוברים בו זמנית כדי לצאת לאליפות, וכל אחד מהם יכול להשלים את לוח השנה שלהם בקצב שלהם במשך שבוע. התוכן כולל בתוכו מספר רב של מסלולים אמיתיים (פורטוגל בפנים! וכמובן סין ויפן) ומגוון רכב של כלים ( WRC, WRC 2/3, WRC Junior, אגדות על גלגלים ובונוסים מגניבים שלא נגלה לכם עליהם)

עוד מצב נחמד זה אפשרות לארגן טורניר מותאם אישית למועדונים, תוכלו לבצע התאמה של כמעט כל פרמטר אפשרי ממשך זמן הטורניר, כמה מסלולים, כמה סיבובים, באיזה מזג אוויר, איזה מגבלות יהיו וכמובן איזה מכוניות ניתן יהיה לשלב. לא תהיה אינטרקציה בין משתתפים אחרים (בין הם זה טורניר מקומי או ברשת) אלא באמצעות לוח זמנים, כל אחד יצטרך להתחבר בזמן שנבחר לו על מנת לקבל נקודות דירוג על פי הזמן שלו במרוץ הרלוונטי, שימו לב שתוכלו להיות חברים בשלושה מועדונים בו זמנית.

לגבי מצב הקריירה, עליו אין יותר מדי מה להרחיב, מוכר ממשחקים דומים וכמובן לא שופר או שונה מ-WRC 8. תצטרכו להתקדם עם הזמן, בין מרוץ למרוץ תצטרכו לשפר את הצוות שלכם וכמובן את כלי הרכב שלכם, הרמה המירבת במשחק היא 50 (אליה תוכלו להגיע יחסית מהר). באמצעות עץ מחקר והשגת נקודות מיומנות ממרוצים תוכלו לשפר ולפתח אתכם כנהגים, תוכלו לשדרג את מהנדס רכב שלכם ועוזר הנהג שלכם תוך צבירת נקודות נסיון מה ישפיע ישירות על הרכב שלכם ועל טיב הנהיגה שלכם.

למרות כמה פגמים מבחינה גרפית בעת מרוצים, המשחק השנה הוא בהחלט איכותי יותר מקודמו והמפתחת בהחלט שחררה פה משחק שלם, השיפור הקבוע במנוע המשחק והן השיפור במצבי המשחק בהחלט מבססים אותו כמשחק מרוצים מושך ותובעני למדי (המון שעות משחק מהנות), חוויית נהיגה ארקיידית ומתירנית מעט יותר על ידי הפעלת העזרים והורדת רמת הקושי הכללית די תורמת לעניין.

לסיכום, WRC 9 אינו בולט מקודמו. המשחק בהחלט טוב מקודמו ובהחלט הוסיפו לו שעות משחק רבות בהרחבת היצע המצבי משחק. הרישיון הבלעדי של המשחק בעולם הראלי די תורם לו וכמובן מלבד מעריצי הסבב עוד שחקנים נוספים מתאהבים בו בזכות המשחק. לתקופת הקורונה הוא מושלם ואפילו חובה לחובבי הז'אנר, שוב עוד משחק מרוצים מהנה שמגיע ב-2020.

*עותק לביקורת סופק על ידי חברת עדלי יונייטד.

WRC 9

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

בזכות הרישונות ומצבי המשחק הרחבים הוא אחד ממשחקי המרוצים הטובים שיצאו בשנת 2020.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה