סיקור המשחק WWE 2K17- משחק או מסיבת גליצ’ים?

סדרת המשחקים WWE של 2K רצה כבר הרבה מאד שנים, אבל למרות הוותק של הסדרה היא תמיד נודעה בבאגים שלה, במשחקיות הלא כל כך חלקה, ובתור מוצר עם פוטנציאל טוב שלא מומש כמו שצריך. בשנה שעברה, חברת 2K לקחה צעד די גדול וניסתם לשנות את התדמית של הסדרה עם WWE 2K16, שהיה יחסית טוב. אבל האם 2K הצליחה לעשות זאת גם השנה, והמשחק WWE 2K17 הצליח להביא חוויית משחק איכותית וטובה? המשיכו לקרוא…

משחקיות

כרגע, המשחק עדיין מפוצץ בבאגים וגליצ’ים, אבל נראה שיש שיפור ניכר במשחקיות – המקשים מגיבים יחסית טוב, המכות מתלבשות בצורה חלקה והשחקנים מגיבים טוב לזירה (נופלים מעבר לחבלים אם המכה חזקה מדי, נתקלים בהם אם המכה לא מספיק חזקה ונתקעים בקירות או בפינות של הזירה ולא ממשיכים לרוץ). אולי מה שרשמתי נשמע מצוין, אבל המציאות היא שזה קורה רק נגד ה-AI ורק בקרבות אחד על אחד.
אז איזה סוגי משחק בעצם יש? הנה כמה מהחשובים ביותר:

אחד על אחד – אוהבים להיות לבד? לא רוצים עוד שחקנים אחרים שיפריעו לכם? אז המצב זה הוא בשבילכם. פה אתם בעצם תלחמו בקרבות הכי פשוטים שיש למשחק להציע, אחד על אחד, בזירה רגילה. הכי פשוט שיש. מה שמגניב במצב המשחק הזה היא האפשרות להלחם ב-Extreme Rules, שם הכל חוקי – כסאות, פטישים, סולמות, שולחנות, ועוד מה שאתם לא רוצים. לדעתי פה המשחק הציג את המשחקיות בצורה הכי חלקה והכי מהנה, אבל אם אתם אוהבים יותר כאוס, אולי המצבים הבאים יתאימו לכם.

Triple Threat – שלושה אנשים בזירה, כולם נגד כולם, בלאגן מטורף. למרות שמצב המשחק הזה אולי נשמע כיף (והוא כיף בהרבה מובנים), הוא סובל קשות מכמות הבאגים שיש במשחק. קרה לי אינספור פעמים שניסיתי להרביץ לאחד משני האוייבים שלי ובטעות פגעתי בדמות השנייה שאיתי, או שרציתי לעשות מתקפה מיוחדת על דמות פצועה יחסית ולגמור את המשחק אבל המשחק פשוט לא קיבל את המקשים שלחצתי עליהם.

6 Man – סוג משחק זה מציג את את הדברים הכי טובים שיש למשחק להציע: Hell in a Cell ,Elimination Chamber (שני אלה יתרחשו כאשר הקרב יתנהל בתוך כלוב מתכת ענק) וכמובן Elimination Tag שזהו סוג המשחק האהוב עליי. בסוג משחק זה יהיו שתי קבוצות של שלושה שחקנים וכאשר אחד מהשחקנים נפסל, הוא עוזב את הזירה ומשאיר את השניים האחרים להילחם. ככה הקרב נמשך עד שאין יותר שחקנים בצד אחד.

mania_sale_thm

אלו רק חלק ממצבי המשחק שמציע לכם ה-Quick Match, אבל יש עוד מצבים כגון Multiplayer ,MyCareer ,Custom וכמובן ה-Universe. רוצים לדעת מהו כל סוג משחק? הנה הסבר קצר:

Multiplayer – אין ממש מה להסביר על סוג משחק זה, אתם בעצם בוחרים את הדמות האהובה עליכם ומשחקים נגד אנשים אחרים מסביב לעולם. בנוסף, אתם תוכלו לשפר את הדמויות שלכם וככה להגדיל את הסיכויים שלכם לנצח. השיפורים באים בצורות כמו, Stamina יותר גבוהה, נזק יותר גדול וכו’. תתפללו שתיפלו על מישהו שנמצא קרוב אליכם אחרת הדיליי בין המכות יהיה נוראי.

MyCareer – אולי סוג המשחק הכי כיף והכי מעניין. בסוג משחק זה אתם תפתחו לעצמכם דמות, תשנו את המראה החיצוני שלה לפי בקשתכם ואפילו תבחרו לה שם, ותתחילו במסע לקראת הפיכת הדמות שלכם לכוכב WWE ענקי. בהתחלה אתם תתחרו נגד מתאבקים לא ידועים ולא חזקים כל כך אבל לאט תגיעו לשמות הגדולים ובו זמנית גם הדמות שלכם תשתפר. אני אישית ממליץ לשחק בסוג משחק זה קודם כל, גם בשביל להבין יותר טוב את המשחק וגם בגלל שהוא משמש כמעין מדריך.

Custom – יש לכם חברים? אתם רוצים לשחק ביחד? זהו המקום בשבילכם. ב-Custom תוכלו לשחק עם עוד חמישה חברים ביחד במצבי המשחק המפורסמים כגון: Money In The Bank ,Elimination Chambers ועוד… אחד הדברים היותר עצובים בקשר לסוג משחק זה הוא שיותר נהניתי וצחקתי מהבאגים שקרו לי כששיחקנו מאשר מהמשחקיות עצמה שיש למשחק להציע, וחבל.

Universe – אפשר לקרוא לזה ה-“קמפיין” של המשחק. כל מעריץ עם וותק כלשהו בסדרה יכיר את סוג משחק זה, שבו אתם למעשה לוקחים שליטה על תכנית ערב של Raw ומבצעים קרבות מכל מיני סוגים. זה היה יכול להיות כיף לא נורמלי אם המשחק היה רץ כמו שצריך ולא נתקע כל הזמן ומתמלא בבאגים.

אז איך נסכם את המשחקיות? היא מאוד מסורבלת ובאגית בגדול, אבל כן רואים שיפור ניכר משנים קודמות, רק חבל לי שאחרי המשחק של שנה שעברה (שהציג שינוי גדול יחסית ל-15), ה-WWE 2K17 לא שיפר הרבה דברים, למרות שהוא יכל להחזיר את הסדרה למסלול הנכון.

3135226-goldberg

גרפיקה
זה החלק שהכי אכזב אותי. אם היה שינוי בגרפיקה בין השנים 2014-17, הוא היה מזערי ביותר ועדיין המשחקים נראים כמעט זהים, שלא לדבר על זה שהמשחק נראה בינוני מאוד והגרפיקה שלו ממש לא מתאימה לענקית משחקים כמו 2K, שהביאה לנו את אחד המשחקים הכי יפים אי פעם (BioShock). אני באמת חושב שכדאי לחברת 2K לעשות צעד משמעותי, לא להוציא שנה אחת משחקים בסדרה ולהשקיע קצת במנוע של המשחק. לא ייתכן ששנה אחרי שנה, אנשים ישלמו כסף ויקבלו משחק שבמבחינה גרפית נראה אותו דבר כמו קודמו.

הזכרתי מקודם את מצבי ה-Universe וה-MyCareer, וכדאי לכם לדעת ששני סוגי משחק אלה כנראה סובלים הכי הרבה מהגרפיקה הנמוכה. כאשר יש “נאום” של דמות כלשהי במהלך ה-Universe, או שהדמות שיצרתם צריכה להציג את עצמה ב-MyCareer, רואים עצלנות מוחלטת בפיתוח של המשחק. דבר ראשון והכי נורא מבין כולם, למרות שאתם בוחרים משפטים אשר מוצגים לכם על המסך, בניסיון לקדם את עצמכם, הדמות שלכם אפילו לא תדבר ורק תזיז את הפה בצורה מינימלית, מה שמוביל אותנו לדבר השני שמצביע על עצלנות בפיתוח- זוכרים את המשחקים האלה מתחילת שנות האלפיים שבהם חלל הפה היה שחור וזה סתם היה נראה כאילו הדמות הייתה לועסת מסטיק ולא באמת מדברת? אז ככה זה נראה פה.

wwe-2k17-system-requirement-1024x576

עוד תחום שבו הגרפיקה כושלת זה הקהל, אני זוכר במפורש ששיחקתי ב-PS2 במשחק WWE (לא זוכר איזה שנה) והם היו נראים בדיוק ככה, ידיים גדולות, שלטים מטושטשים ובכלל, אי ירידה לפרטים. זה נכון שאי אפשר ליצור דמות מציאותית מדי סתם בשביל שהיא תהיה בתוך קהל, אבל אם הם לא יכולים לצור קהל שנראה לפחות חצי אמיתי, עדיף שהם לא ייצרו אותו בכלל. אז בקטגוריית הגרפיקה, המשחק נכשל כישלון נחרץ.

פסקול
אני בטוח שיהיו אנשים שיאהבו את הפסקול, הוא משלב שירים של מוזיקה שחורה עם קצת House אז באופן מוחלט הוא לא גרוע, אבל בשבילי בתור מטאליסט, הפסקול היה לא אהוב במיוחד (אבל בזמן קרב אימון ב-MyCareer התנגן שיר של Black Sabbath, זה היה מגניב). אז בשום צורה ודרך הפסקול של WWE 2K17 הוא לא גרוע, פשוט אני חושב שיהיה חתך די גדול של אנשים שלא יאהבו אותו.

brock_lesnar_1920

שורה תחתונה
אי אפשר להגיד שהמשחק WWE 2K17 הוא טוב באיזושהי צורה, אבל כן יכולתי לראות ניצנים אשר מרמזים על השתפרות של המותג. כשאני שיחקתי אחד על אחד המשחק רץ טוב מאוד ולא נתקלתי בבאגים או תקיעות, אבל ברגע שמגיעים למצבי המשחק מרובי המשתתפים, המשחק רץ באופן “צולע” בלשון המעטה ואתם תיהנו יותר מהבאגים שלו מאשר מחוויית המשחק האמיתית (לראות מישהו מנסה להרביץ למישהו אחר ואז פשוט נופל בלי קשר לכלום זה מצחיק מאוד). אז מצד אחד אני לא יכול להמליץ על המשחק כי הפיתוח שלו עצלני והוא כמעט בלתי שחיק, אבל מצד שני, המשחקים 16 ו-17 הציגו שיפור גדול יחסית. אז האם זה מספיק בשביל להוציא את הכסף שלכם על המשחק? אני אתן לכם להחליט לבד.

WWE 2K17

משחקיות - 2.5
גרפיקה - 3.7
סאונד - 6.8

4.3

לא אפוי

רצון יפה של חברת 2K לשפר את הסדרה אבל WWE 2K17 עדיין סובל מפיתוח עצלני ומבאגים אינסופיים שפשוט הורסים אותו...

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות תומר חסד

קוראים לי תומר, בן 17 מקיבוץ נידח בגליל העליון, גיימר מאז שאני זוכר את עצמי, אני התחלתי עם המשחק טקן 3 על הפלייסטיישן המקורי וכרגע חורש על Rainbow Six Siege, בעיקרון אני פריק גדול של עלילה ואני אעדיף משחק עם עלילה טובה מאשר משחק עם גרפיקה טובה

תגובה אחת

  1. היחיד באתר שאפשר לקרוא סיקור שלו .. כן יירבו.
    אגב בתור אחד ששיחק אני חושב כמוך בדיוק.

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: