The Complete Package – סיקור למשחק WWE 2K19

הגיע הזמן לשרוך את המגפיים, למתוח את החבלים ולקפוץ אל תוך הזירה ב-WWE 2K19

בתור מעריץ גדול של ה-WWE, אני תמיד מאושר לראות את חברת 2K מוציאה משחק חדש בסדרת משחקי ההאבקות, אפילו שאני די מתגעגע למשחקיות של סדרת המשחקים Raw vs Smackdown. אבל האם WWE 2K19 לוקח את סדרת המשחקים לרמה חדשה שלא ראינו עד כה? התחילו לקרוא ותגלו בעצמכם.

לעלות במדרגות ההצלחה

WWE 2K19 מחזיר את מצב הקריירה ו”צור את המתאבק שלך” משנים קודמות. יצירת המתאבק עדיין טובה ומפורטת כמו שהוא הייתה ב-WWE 2K18 עם מאות אפשרויות שונות ליצירת כל המתאבקים הכי מוזרים שיכולתם לדמיין.

הכוכב האמיתי בעיניי בגרסה של שנה זו זה מצב הקריירה וזה בעיקר בגלל שני שינויים מרכזיים לסיפור שלכם כמתאבק- 1. הסיפור שלכם מתחיל בתור מתאבק אינדי. 2. למתאבקים והדמויות במשחק יש קול.

אתם מתחילים בתור מתאבק אינדי בארגון BCW (ככל הנראה שילוב של ECW ושם של מנהל הארגון שקוראים לו ברון) ומאוד מהר אתם תופסים את העין של HHH ומקבלים הזדמנות ב-WWE בתור מתאבק מקומי שאנחנו רואים כל הזמן בקרבות בטלוויזיה מול ברון סטרומן. אבל בגלל תקרית מאחורי הקלעים עם מעריץ אחד, HHH מבטל לכם את החוזה ואתם כעת צריכים לצבור פופולריות ולהגיע לרוסטר של ה-WWE.

למרות שהרבה פעמים הם צוחקים מכמה שארגוני אינדי הם זולים בהפקה מה-WWE ודמותו של HHH יותר מזכירה את וינס מאחורי הקלעים מאשר את HHH, זה עדיין די מגניב לראות את ארגונים אלו מקבלים איזושהי הכרה מחברת הענק, שאנשים כמו HHH ווינס מקמהן מכירים בכך שלמתאבקים שלהם יש רקע בארגון אחר והם לא פשוט צצו משום מקום ב-WWE.

כפי שציינתי, המרכיב השני שמהווה תוספת נהדרת למשחק זה הדיבוב של דמויות בסיפור. מתאבקים כמו אלקסה בליס, ברון סטרומן ו-HHH תרמו את קולם למשחק ונותנים הופעה מדובבת סבירה. אבל זה ברור שהדיבוב הכי טוב בסיפור זה של שלושת הדמויות המרכזיות, מנהל ארגון BCW ברון, המתאבק שלכם וקול, היריב המושבע שלכם.

מצב הקריירה הוא מצוין השנה ונותן לכם סיפור מעניין ולוקח אתכם לפסגה של ה-WWE בדרך חדשה שלא נראתה עד כה באף אחד מהמשחקים של הסדרה.

עוד זירות לכבוש

חוץ ממצב הקריירה הנהדר השנה, המשחק כולל כמובן את כל סוגי הקרבות משנים קודמות כמו קרבות כלוב, סולמות, TLC ו-Hardcore עד כ-8 מתאבקים. כל סוגי הקרבות הם כייפים כמו תמיד. הם לא עברו יותר מדי שינוי משנה שעברה למעט מספר מהלכים נוספים שאפשר לבצע כמו לטפס על הגג של Hell in a Cell ומספר טריקים עם הסולמות.

השנה גם רואים את חזרתו של מצב ה-Showcase שהפעם לוקח אותנו בדרכו לתהילה של דניאל בריאן. אני אישית לא מעריץ גדול של בריאן אבל זה נחמד לראות את מצב זה חוזר השנה ולשמוע את בריאן מדבר על הקריירה שלו זה די מעניין (אפילו שאפשר לראות שהוא קיבל תסריט בו הוא שוב מציין ששון מייקלס אימן אותו וכולם יודעים שהוא בקושי אימן אותו). בכל מקרה, ה-Showcase חוזר לתת כבוד שוב למתאבק אהוב על ידי המעריצים וישנם מספר רגעים מרגשים לאורך סיפורו של דניאל בריאן. בנוסף, זה נחמד שה-WWE מדבר על שורשיו האינדי ב-Ring of Honor.

מצב חדש ב-WWEK 2K19 הוא מצב ה-2K Towers שדומה למגדלי האויבים של משחקי סטודיו NetherRealms, כמו Mortal Komber X ו-Injustice 2. אתם נלחמים במצב זה בסדרה של אויבים, לפעמים בלי החלמה בין קרבות, עד שאתם כובשים את הפסגה ומשיגים פריט מיוחד למתאבק שלכם. זה מצב די כייפי שמצליח לבחון את יכולות המשחק שלכם וכמה שאתם מכירים כל מתאבק במשחק.

אני מאוד מרוצה השנה מכמות המצבים שהמפתחים החליטו להוסיף ל-WWE 2K19. הם החליטו להחזיר מצב מבוקש כמו ה-Showcase ולצרף מצב חדש עם המגדלים, ככה שהמשחק מרגיש הרבה יותר מלא ושלם בפעילויות.

ההאבקות והמתאבקים עצמם

המשחק כולל רוסטר מסיבי כרגיל עם כוכבים של ה-WWE מהעבר וההווה. אבל אני מרגיש שהשנה הם קצת יותר מדי שמו פוקוס על כוכבי עבר ולא כוכבים פעילים שמעריצי ה-Hardcore אוהבים. אני מבין שהם מנסים למשוך את המעריץ החובבן חזרה למשחקים עם מתאבקים כמו ברט הארט והבולדוג הבריטי, אבל זה חשוב לתת גם קצת פוקוס לכוכבים הנוכחים של ה-WWE ב-NXT שיהיו האלופים של מחר.

ההאבקות עצמה של המשחק עדיין נהדרת כמו תמיד עם מגוון רחב של מהלכים וקרב מהיר וחלק. ישנה עדיין קצת בעיית פגיעה וה-Counter לא תמיד עובד, אבל אני צופה תיקון של בעיות אלו בעדכונים עתידיים קרובים. מה שכן, אני טיפה מאוכזב שלא נעשה כל שיפור למערכת ההכנעה של המשחק, המיני משחק שבו המד שלכם צריך לחסות את מד היריב עדיין די מתסכל ושמעתי ממספר מעריצים של סדרת המשחקים שזה אחד הדברים שהם הכי היו רוצים לראות עובר שינוי במשחק החדש. אבל נאלץ להסתפק במה שיש.

התצוגה

הגרפיקה של המשחק לא מראה יותר מדי שיפור משנים קודמות, למעט שיפור קל של טקסטורת הגוף של המתאבקים ותווי הפנים שלהם. לצערי הרב, השער של המתאבקים עדיין לא נראה טבעי, בעיקר של המתאבקות, והקהל והאפקטים של הזירה עדיין לא מרגישים אמיתיים כמו ש-2K הייתה רוצה שירגישו (וזה בא ממשהו שנכח ב-Wrestlemania 33). בנוסף, היו לא מעט פעמים (אפילו בקרבות של 4 אנשים בלבד) שהמשחק האט בצורה מטורפת, אז אני מקווה שהמפתחים עובדים על עדכון לשיפור ביצועי המשחק.

הקריינות של המשחק היא פחות או יותר כמו שנים קודמות, היא עדיין מאוד טובה עם הקריינים מייקל קול, ביירון סקסון וקורי גרייבס. אבל זה עדיין טיפה מאכזב שהמשחק לא כולל את סט השדרנים העדכני של רנה יונג שטובה בהרבה מסקסון.

שאר הסאונד של המשחק מאוד טוב, כמו שציינתי קודם הדיבוב של המתאבקים הוא תוספת נהדרת למצב הקריירה של המשחק, והסאונד בכללי של הקהל וכניסות המתאבקים הוא ממש טוב. רק תזכרו להנמיך את הווליום בקרבות של שמונה מתאבקים, כי אז הקהל מריע וצועק בוז בלי הפסקה וזה פשוט רעש רקע. בנוסף, אני עדיין מאוכזב שלא הוחלט לצרף את שירת הקהל בכניסות של מתאבקים כמו סמואה ג’ו ושינסקה נקאמורה. משהו שאני חושב שהיה חסר גם בשנה קודמת ויכלו בקלות לצרף אותו במשחק זה אם היו פשוט מקליטים את הקהל באחד האירועים של ה-WWE, אם יש להם זמן להקליט את קולם של מתאבקים, יש להם זמן להקליט את הקהל.

סיכום

כמו שהכותרת אומרת, WWE 2K19 השנה הוא החבילה המושלמת.

אחרי שבשנים קודמות הרגשנו שמצב הקריירה טיפה משעמם וריק ובשנה שעברה 2K הסירה את מצב ה-Showcase, השנה אנחנו מקבלים מעל ומעבר עם חזרתו של מצב המשחק האהוב, מצב משחק חדש והרמה של מצב הקריירה לרמות חדשות של איכות ועומק.

אפילו שהתצוגה עצמה וחלק מההאבקות צריכים עדיין שיפור קל בתחומים מסוימים, WWE 2K19 הוא עדיין משחק ההאבקות הכי טוב שתמצאו בשוק והוא פשוט כיף למשחק ולעולם לא משעמם. לא יודע מה איתכם, אבל אני הלכתי לכבוש עוד מגדל של יריבים.

WWE 2K19

מצב הקריירה והמתאבק שלי - 10
מצבי המשחק הנוספים - 10
המשחקיות והרוסטר - 8
הגרפיקה והסאונד - 8.5

9.1

מושלם

למרות שהוא עדיין דורש שיפור קל במאפיינים מסוימים, WWE 2K19 הוא הכי טוב שהוא היה עד כה עם הרבה יותר תוכן ושיפורים משמעותיים לחלק ממרכיבי המשחק.

User Rating: 4.05 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה